Dlaczego kobiety to robią? – O wypełnianiu ust kwasem hialuronowym

Ponętne i dobrze nawilżone usta to marzenie wielu kobiet – panie coraz chętniej decydują się na wypełnienie ust kwasem hialuronowym. Przeczytaj o zabiegu.

Ponętne i dobrze nawilżone usta to marzenie wielu kobiet. Aby wyglądały pięknie, potrzebują jednak właściwej pielęgnacji. Z tego względu panie coraz chętniej decydują się na wypełnienie ust kwasem hialuronowym. O specyfice tego zabiegu opowiada dr Agnieszka Sura.

Wypelnianie ust kwasem hialuronowym

Nawilżenie vs. zwiększenie objętości

Usta są drugim, po oczach, centrum mimicznym twarzy. Na przestrzeni lat, gdy ogólna kondycja skóry ulega zmianie, wraz z nią zmieniają się także wygląd i struktura ust. Kwas hialuronowy stanowi wówczas sprawdzone remedium na powstałe problemy. Zabiegowi wypełnienia coraz częściej poddają się jednak również osoby młode. Jaki efekt chcą uzyskać? – Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest procedurą mającą dwa główne cele: nawilżenie tkanki i/lub zwiększenie jej objętości, czemu towarzyszy także poprawienie konturu ust – wyjaśnia dr Agnieszka Sura z Centrum Medycznego Boston Clinic w Warszawie. To pacjent po konsultacji z lekarzem ustala, jaki rezlutat chce uzyskać.

Pomoc naturze

Na kondycję ust i skóry wokół nich decydujący wpływ mają czynniki zewnętrzne. – Usta bardzo często ulegają przesuszeniu na skutek warunków atmosferycznych: słońca, wiatru, mrozu lub stylu życia – na przykład wskutek palenia tytoniu – tłumaczy ekspert. Jeśli zaś skóra wokół ust ulega wysuszeniu i zniszczeniu, pojawiają się na niej zmarszczki przecinające czerwień wargową i powodujące spłaszczenie struktury warg, która zmienia się z 3D na 2D. – Podanie kwasu hialuronowego powoduje wygładzenie skóry, nawilżenie naskórka, nadaje ustom miękkości, a także zwiększa trójwymiarowość warg. Tak działa na przykład preparat Teosyal Redensity. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie zmienia wyglądu, a podtrzymuje jedynie walory estetyczne twarzy, utrzymując usta i otaczającą je skórę w doskonałej kondycji – mówi dr Agnieszka Sura. W przypadku dużych zmian w okolicy ust pojawiających się w wyniku starzenia, zaleca się preparaty strukturalne – zwiększające objętość warg, a zarazem nawilżające, o przedłużonym działaniu. – Takim preparatem jest Teosyal Kiss, który utrzymuje się w skórze do 9 miesięcy. Ten produkt dostępny jest także w wersji z lidokainą – Toesyal PureSense Kiss – która daje pacjentce większy komfort podczas wykonywania zabiegu – dodaje ekspert.

Czas ma znaczenie

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego nie wymaga wyłączenia się z codziennych aktywności, jednak ze względu na to, że po zabiegu usta są uwrażliwione, nie zaleca się wychodzenia na słońce przez 1 – 2 dni. Przed iniekcją stosuje się znieczulenie kremem, a dodatkowo, w czasie zabiegu, można także ochłodzić ostrzykiwaną okolicę. Po zabiegu zaleca się pić dużą ilość płynów. – Czasami na skórze mogą pojawić się zasinienia, dlatego na zabieg najlepiej umówić się z dwutygodniowym wyprzedzeniem, szczególnie gdy chcemy go wykonać przed ważnym dla nas spotkaniem czy przyjęciem – radzi lekarz.

Botox czy HA?

Osoby, które chcą dokonać korekty ust, mogą skorzystać z licznych możliwości, jakie oferuje im obecnie medycyna estetyczna. Kwas hialuronowy stanowi jedną z nich, jednak nie jedyną. Czym różni się ta metoda od botoxu? – Toksyna botulinowa (botox) usuwa objawy skurczu mięśni na skórze, nie ma jednak wpływu na nawilżenie i zmianę objętości, dlatego dół twarzy, w tym także okolica ust, jest przez pacjentów z wyboru regenerowana preparatami kwasu hialuronowego, ponieważ one nie tylko naprawiają uszkodzoną skórę. ale też stymulują wzrost nowego kolagenu – wyjaśnia dr Agnieszka Sura. Ilość użytego kwasu zależy od potrzeb pacjenta, a te będą inne w przypadku osób starszych, jak i młodszych. – Z reguły, aby uzyskać optymalny efekt, wystarczy jedna ampułka 1 ml. Jeśli jednak przed zabiegiem są wskazania do zastosowania dwóch ampułek, a w trakcie okaże się, że pacjent jest usatysfakcjonowany po jednej lub półtorej ampułki, preparat można wykorzystać do wypełnienia także innych partii ciała, na przykład policzków. Preparaty dedykowane ustom są bardzo plastyczne i nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je także w innych miejscach. Nie działa to jednak w drugą stronę. Ogólne preparaty do wypełnień zastosowane w okolicy ust najprawdopodobniej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów – wyjaśnia ekspert.

Więcej informacji na: www.newderm.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  28 listopada 2013 20:32

    Nie mam dużych ust, ale wolę swoje naturalne, a nie te usta karpia, które ostatnio królują.

    Odpowiedz
  2. Insonia  18 listopada 2015 21:26

    Hmm…tytul troche nedekwatny do tresci ale to na marginesie. Sama jestem posiadaczka super waskich ust i pewnie gdyby nie fakt, ze mam sporo innych wydatkow na glowie zafundowalabym sobie usta nieco pelniejsze jednak z umiarem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany