Jak poradzić sobie z rozstaniem? Poznaj 4 najlepsze sposoby

Jak poradzić sobie z rozstaniem i jak się odkochać? Dlaczego czas nie leczy jednak złamanego serca? Odpowiedzi na te pytania to wyjątkowo trudne zadanie. Zmiana trybu życia, często zamieszkania, konieczność zmiany planów. Osoba, z którą się zrywa zawsze czuje się poszkodowana i oszukana. Często zaś słyszy dość banalne stwierdzenie, że czas leczy rany. Nie zawsze jednak to prawda. Oto 4 sprawdzone sposoby na to, by poradzić sobie z rozstaniem i uleczyć złamane miłością serce.

Jak poradzić sobie z rozstaniem? Poznaj 4 najlepsze sposoby

Zobacz także: Seks z byłym partnerem? Poważnie się zastanów!

1. Jak poradzić sobie z rozstaniem – Odliczasz dni

Czasami zbyt dosłownie czekamy na to, aż w końcu czas poradzi sobie z naszym żalem. Są różne teorie. Podobno, by pogodzić się z rozstaniem potrzeba 3 miesięcy. Jeszcze inni mówią, że pół roku, inni, że miesiąc. Istnieje nawet teoria, że smutek po rozstaniu trwa połowę czasu trwania związku. Żadna z tych teorii nie ma jednak jakiegokolwiek poparcia w faktach.

Warto uświadomić sobie, że nie czas leczy rany. Chociaż z czasem zapominamy o żalu.  Jeśli nie zaczniemy pracować nad sobą i nie spróbujemy się pogodzić z samotnym życiem i końcem związku – nie ruszymy dalej.

2.Jak poradzić sobie z rozstaniem – Ciągle rozmawiasz o rozstaniu

Taki temat wymaga bez wątpienia obgadania z przyjaciółmi i szukania u nich wsparcia. Będą Cię dowartościowywać i współczuć. Będziesz mogła na nich liczyć. Będziecie ten temat wałkować wiele razy i… rozgrzebywać Twoje rany. W pewnym momencie musisz  temat swojego rozstania porzucić i go zaakceptować.

Zanim ruszysz naprzód pamiętaj, że dobrze jest porozmawiać z różnymi osobami o różnych doświadczeniach. Niech to nie będzie jedynie najlepsza przyjaciółka. Porozmawiaj z mamą, która jest doświadczona przez życie. Porozmawiaj z przyjacielem lub bratem, którzy pozwolą Ci spojrzeć na wszystko męskim okiem.

3. Jak poradzić sobie z rozstaniem – Kontaktujesz się z byłym

Na początku kontaktujecie się, by odzyskać swoje rzeczy, podzielić się czynszem, czy kaucją za mieszkanie, wyprowadzką. To naturalne, ale właściwie na tym Wasze kontakty powinny się zakończyć. Nie pisz do byłego, nie próbuj wałkować z nim tematu rozstania i po raz kolejny dopytywać się dlaczego od Ciebie odszedł. Co z tego, że jego argumenty to wytarte frazesy? Czasami właśnie te frazesy są prawdziwe, i wie o tym każda osoba, która sama kiedyś, kogoś porzucała.

Macie wspólnych przyjaciół? Z pewnością nie są to jedyni Twoi przyjaciele. A nawet jeśli, to warto na jakiś czas ograniczyć z nimi kontakt lub powiedzieć wprost, że póki co, nie chcesz uczestniczyć we wspólnych spotkaniach, czy imprezach, na których będzie Twój eks.

4. Jak poradzić sobie z rozstaniem – Obwiniasz byłego

Każda porzucona osoba ma żal i czuje się oszukana jednak przychodzi czas, w którym nie wystarczy już samo obwinianie o wszystko swojego eks. Jeśli nie zostałaś zdradzona, to pewnie nie był takim złym facetem, skoro z nim byłaś. Prawdopodobnie był miły, inteligentny i całkiem troskliwy, a jego największą wadą jest to, że Cię zostawił. Żeby zacząć wszystko na nowo musisz obiektywnie spojrzeć na Wasz związek. Być może nie było tak cudownie, być może kłóciliście się za często? Może mieliście inne plany na życie, albo prowadziliście zupełnie inny styl życia?  Każdy były związek powinien nas czegoś uczyć i warto z niej skorzystać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...