Cieniowane włosy – kto w nich wygląda najlepiej?

Zastanawiasz się nad tym, jaką fryzurę wybrać? Jakie fryzury są trendy? Proste włosy, czy cieniowane? Dowiedz się, kiedy cieniowane włosy są najlepszym rozwiązaniem i ciesz się nową fryzurą.

Spis treści:

Cieniowane włosy - kto w nich wygląda najlepiej

Choć w ostatnich sezonach naszym sercem zawładnęły proste boby, to nie warto zapominać o włosach cieniowanych. Te wciąż są modne, twarzowe i idealne dla każdego, kto chce objętości i lekkości na swojej głowie. Cięcie to spopularyzowała Jennifer Aniston i jej kultowa rola Rachel w serialu “Przyjaciele”.

Na czym polega cieniowanie włosów?

Upraszczając możemy wyróżnić dwa podstawowe typy fryzur: proste i cieniowane. Włosy cieniowane cechują się różną długością – jedne kosmyki są krótsze od innych, co dodaje fryzurze lekkości i wprowadza urozmaicenie na głowie. Ten typ cięcia włosów pasuje właściwie do każdej kobiety (jak na przykład fryzura bob), jednak są takie, dla których taka fryzura będzie wyjątkowo korzystna.

Ta technika fryzjerska polega na tym, że włosy cieniuje się warstwami w taki sposób by włosy tworzące zewnętrzną warstwę były najkrótsze, a warstwa będąca pod spodem była  dłuższa. Kiedyś do cieniowania włosów używano degażówki, czyi nożyczek z ząbkami na ostrzach. Niestety, nożyczki te osłabiały strukturę włosów  i powodowały  rozdwojenie  końcówek. Obecnie włosy cieniuje się przy pomocy klasycznych nożyczek fryzjerskich, co pomaga utrzymać zdrową strukturę włosa.  Niektórzy fryzjerzy stosują do uzyskania efektu cieniowania włosów  maszynki do strzyżenia – głównie przy włosach gładkich a nawet chińskich noży.

Włosy cieniowane – dla kogo są najlepsze?

cieniowane podpięte wlosy Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka fot. EAST NEWS

Efekt cieniowania dla długich i gęstych włosów

Są takie typy włosów, do których wyjątkowo pasuje cieniowanie. Taki sposób cięcia wydobywa ich piękno, a także pozwala na łatwiejsze ułożenie fryzury. Z pewnością nad cieniowaniem włosów powinny zastanowić się panie, które mają włosy długie, gęste i przy okazji przyklapnięte. Przy długich włosach uzyskanie pożądanej objętości bywa trudne, jednak dobre cięcie to umożliwi. Długie cieniowane włosy będą lepiej odbijać się od nasady, a przy okazji na całej długości zyskają lekkości. Za sprawą cieniowania takie włosy będą też lepiej się układać. Co istotne — różne długości kosmyków pozwolą na wiele sposobów stylizacji włosów, a czy jest coś lepszego niż różnorodność w pakiecie?

Efekt cieniowania dla długich i gęstych włosów

Cieniowanie długich włosów kręconych i prostych

Cieniowanie długich włosów kręconych

Włosy cieniowane pokochają także kobiety z kręconymi kosmykami. Cieniowanie pięknie wydobywa urok skrętu, a także pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej formy fryzury. Dobry fryzjer umiejętnie posługujący się nożyczkami, może sprawić, że smutny skręt zyska zupełnie nowe życie – szczególnie po podcięciu końcówek.

Cieniowanie długich kosmyków wykonuje się w ten sposób, że robi się z przednich pasm dłuższą grzywkę, dzięki czemu wysmukla się rysy twarzy oraz nadaje optycznie lekkości dłuższym warstwom włosów.

Cieniowane włosy długie z grzywką

fot. EAST NEWS

długie pocieniowane włosy Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzkafot. EAST NEWS

Marcelina Zawadzka we fryzurze z cieniowanymi długimi włosami

Marcelina Zawadzka fot. EAST NEWS

Dla kogo krótkie cieniowane włosy ?

krótkie cieniowane włosy

Cieniowanie włosów krótkich wokół twarzy w postaci „pazurków” doskonale zniweluje optycznie ostre rysy twarzy i twarz pociągłą.

krótkie cieniowane włosy blond

Także w przypadku właścicielek nadmiernie rozbudowanego czoła lub cofniętego podbródka cieniowanie włosów zatuszuje te mankamenty.

Co daje cieniowanie włosów?

Dzięki cieniowaniu włosów fryzura jest uniesiona od nasady. Tym samym włosy wyglądają na gęstsze i lepiej się układają. Takie cięcie zapewnia też efekt lekkości — fryzura jest zwiewna, lekka i naturalna. W przypadku długich włosów, cieniowanie zapobiega plątaniu się końcówek. Nie da się ukryć, że to może być dużą zaletą dla tych osób, które cenią sobie naturalność i nie lubią spędzać nadprogramowych minut przed lustrem. Istnieje jednak druga strona medalu: cieniowane włosy ze względu na ich różnorodne długości można dowolnie stylizować, a to daje ogromne pole do popisu!

Co daje cieniowanie włosów

fot. EAST NEWS

 

cieniowanie włosów długich

fot. EAST NEWS

Kiedy nie cieniować włosów?

Włosów zniszczonych na całej długości nie należy cieniować, bowiem może to przyczynić się do dalszego ich kruszenia czy większego rozdwajania końcówek. Jeśli chcemy zapuszczać włosy, mocne cieniowanie znacznie utrudni nam ten proces.

Jak układać cieniowane włosy ?

Układanie cieniowanych włosów nie jest szczególnie problematyczne. Większość długich cieniowanych włosów można spiąć na wiele różnorodnych sposobów. Ba, przy takim cięciu typowe fryzury będą wyglądały zupełnie inaczej. Wysoki kucyk z cieniowanych włosów zyska romantycznego charakteru, a luźne upięcia stworzą delikatny romantyczny nieład, czyli cudowny nonszalancki efekt.

Przy włosach krótszych sprawdzi się odpowiednie modelowanie, czy delikatna stylizacja z pianką.

krótkie cieniowane włosy

Cieniowane włosy wciąż są modne! Nie warto decydować się na proste cięcie, jeżeli zdecydowanie lepiej czułabyś się we włosach cieniowanych. Te nadają fryzurze lekkości, sprawiają, że lepiej się ona układa, a także zapewniają upragnioną objętość. Są łatwe do ułożenia, a jednocześnie pozwalają na wiele różnorodnych stylizacji. Słowem – dla każdego coś miłego .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...