DIY z jesiennych liści – 7 pomysłów na wspólną zabawę z dziećmi

Każda pora roku przynosi niezliczoną ilość inspiracji i możliwości spędzania wolnego czasu. Latem czy zimą jesteśmy aktywni fizycznie: w wakacje dużo pływamy czy jeździmy na rowerze, w ferie zimowe wyruszamy na stoki narciarskie bądź wdziewamy łyżwy i śmigamy na lodowisku. Wiosna i jesień to przejściowe pory, w których często odczuwamy przesilenie i spadek energii. Jest to jednak bardzo dobry czas na różnego rodzaju kreatywne zabawy!

Jesienią często zbieramy lśniące kasztany i albo tworzymy z nich razem z dziećmi miniaturową społeczność, albo wykorzystujemy jako element naszej tematycznej dekoracji. Podczas spacerów podziwiamy również kolorowe kobierce z liści, co lepiej zachowane zbieramy w pęk i wsadzamy w domu do wazonu. Ale z tych barwnych składników drzewostanu można również stworzyć ciekawe i kreatywne prace, przy których nieoceniony będzie udział dzieci. Koniecznie zobaczcie DIY z jesiennych liści – pomysły, których wykonanie przyniesie Wam wiele radości.

DIY z jesiennych liści

Źródło: www.pixabay.com

DIY z jesiennych liści – 10 pomysłów na wspólną zabawę z dziećmi

Złota polska jesień wydaje się stworzona do kreatywnych zabaw i zajęć. Zewsząd pełno inspiracji i wspaniałych naturalnych produktów. Co krok, to nowy zachwyt. A to krople rosy na pajęczynie. Tajemnicza mgła unosząca się nad polami czy wypełniająca zakamarki porannego miasta. Nozdrza atakuje zapach palonych liści albo wyrastających po deszczu grzybów. A te kolory!

Bywa, że jesienią, oprócz zachwytu, dopada nas melancholia, czasem zniechęcenie. Ranki bywają trudne, kiedy za oknem ciemno, a spacery są rzadkością z powodu częstych opadów deszczu. Ale jeśli tylko zza chmur wyjdzie słońce i opromieni uśpiony nieco świat wyjdźmy na zewnątrz, zabierzmy dzieci na przechadzkę do lasu i uzbierajmy bukiet liści. A potem w domu zróbmy prace z liśćmi w roli głównej!

 

Oto 10 pomysłów na kreatywną zabawę przy wykorzystaniu jesiennych liści:

Czy wykorzystasz te pomysły w swoim domu?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...