DIY – Oświetlenie nad łóżkiem

Szukając inspiracji dekoracyjnych do domu nie możemy zapomnieć o jednym wyjątkowym miejscu, czyli naszej sypialni. Jest to miejsce w którym powinniśmy odpoczywać, zrelaksować się po ciężkim dniu. Miejscem przytulnym i pełnym dobrej energii. Nic nie umila nam przestrzeni jak ciepłe, delikatne światło , tworzące nastrój i leniwą atmosferę. Prezentujemy Wam sposób DIY – Oświetlenie nad łóźkiem .

 Ozdobny zagłówek łóżka zajmuje dużo miejsca, więc świetnie sprawdza się głównie w większych pomieszczeniach. Co jednak zrobić, jeśli nasza sypialnia jest niewielka?

fot. Bosch (1)

Fot. Bosch

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

  • sznura lampek (jego długość zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
  • taśmy malarskiej,
  • ołówka,
  • młotka i gwoździ,
  • lasera krzyżowego.

Wzór oświetlenia zależy wyłącznie od Twoich preferencji – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. My wybraliśmy najbardziej klimatyczny i przywodzący na myśl najcieplejsze wspomnienia motyw – dom.

fot. Bosch (2)

fot. Bosch

Przy pomocy lasera krzyżowego z łatwością stworzysz szablon motywu na ścianie. Gdy już to zrobisz, zaznacz wzór taśmą malarską, a następnie wbij gwoździe, na których powiesisz lampki. Ale najpierw przeczytaj nasze wskazówki, które w trzech krokach pomogą Ci precyzyjnie zrealizować ten projekt.

DIY – Oświetlenie nad łóżkiem – Krok 1.

fot. Bosch (3)

fot. Bosch

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia na wybranej wysokości, na której chcesz, aby znajdował się punkt numer 2 (który z punktem 1. wyznaczy lewą ścianę domu). Zaznacz ołówkiem wymierzony punkt. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

DIY – Oświetlenie nad łóżkiem – Krok 2.

fot. Bosch (4)

fot. Bosh

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

DIY – Oświetlenie nad łóżkiem – Krok 3.

fot. Bosch (5)

fot. Bosh

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9. Gotowe!

Spodobał Ci się ten pomysł? W razie poszukiwań większej ilości rozwiązań, jak uprzyjemnić przestrzeń wokół nas polecamy –  wkreceniwdom.com.pl.

Zapraszamy również do artykułu: DIY – Recykling starych płyt CD

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (252 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...