DIY: Naturalne tabletki do zmywarki – jak je zrobić? To naprawdę proste!

Jak się okazuje, zmywarka jest o wiele bardziej oszczędna i eko od tradycyjnego, ręcznego zmywania naczyń. Tym bardziej jeśli używając jej, korzystamy z trybu eko. Najdroższe w zmywaniu są tabletki – przeciętna rodzina wydaje na nie kilkaset złotych rocznie. Mamy jednak dla Was świetną wiadomość! Możesz sama zrobić naturalne tabletki do zmywarki. Wykonaj je samodzielnie i przekonaj się, że to naprawdę proste!

tabletki do zmywarki DIY

Ekologia i ekonomia idą w parze!

Bycie eko to już nie tylko wybór, czy moda, to właściwie konieczność, jeśli zależy nam na powstrzymaniu zmian klimatycznych. Rosnące ceny powodują, że chcąc tego, czy nie, coraz częściej zwracamy się w kierunku ekologii, bo ta pomaga realnie oszczędzać. Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu we własnym domu przygotujemy wysokiej jakości, samodzielnie skomponowane, biodegradowalne i naturalne tabletki do zmywarki, których koszt będzie nawet kilkukrotnie niższy od tych kupionych w sklepie. Decydując się na samodzielne wykonanie tabletek, wybierasz maksymalnie prosty skład. Wiesz, skąd pochodzą poszczególne składniki, masz pewność, że nie zawierają barwników ani GMO. I co najważniejsze, dbasz o swoich najbliższych – minimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii i eliminujesz czynniki chorobotwórcze w Twoim domu.

Jak zrobić samodzielnie tabletki do zmywarki?

Wystarczą Ci dwa naturalne składniki: soda kalcynowana, która w zastosowaniach przemysłowych doskonale wybiela, pozwala usunąć trudne zabrudzenia i tłuszcz, zmiękczając przy tym wodę oraz kwasek cytrynowy o silnych właściwościach czyszczących, wybielających, antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Tabletki do zmywarki DIY – instrukcja

Do przygotowania około 30 tabletek będziesz potrzebować:

  • 3 saszetki Sody Kalcynowanej Gospodarczej,
  • 1 saszetkę Kwasku Cytrynowego Gospodarczego
  • 1/2 szklanki soli
  • 1/2 szklanki wody.

Jeśli wybierzesz produkty marki Pomoc Domowa Natural to będziesz mieć już składniki w gotowych do użycia, wygodnych opakowaniach, więc nie musisz nic ważyć ani odmierzać.

  1. Wsyp do miski Sodę kalcynowaną oraz Kwasek cytrynowy, dodaj sól i wodę – dokładnie je wymieszaj, aż preparat zacznie się pienić.
  2.  Gotową miksturę przełóż do foremek np. na lód, mocno ją dociskając.
  3. Foremki pozostaw na noc, by kostki mogły dokładnie wyschnąć.
  4. Po wyschnięciu przełóż gotowe kostki do słoika i szczelnie zakręć.

Twoje domowe i naturalne tabletki do zmywarki są już gotowe! Na jeden cykl zmywania wystarczy jedna tabletka, a ich przydatność gotowych tabletek wynosi ok. 2 miesiące. Jeśli chcesz, żeby Twoje naczynia błyszczały, spryskaj je przed włączeniem cyklu zmywania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,95 z 5)
zapisuję głos...