DIY – lampiony ze spinaczy

DIY to skarbnica niesamowitych pomysłów. Zazwyczaj umieszczamy inspiracje, które wymagają odrobiny majsterkowania, ale tym razem przedstawiamy DIY – lampiony ze spinaczy, które przy odrobinie szczęścia możesz wykonać bez żadnego przygotowania!

DIY – lampiony ze spinaczy  – Czego potrzebujesz?

Zacznijmy od rzeczy, które będziesz potrzebowała. Niespodzianka! Wystarczy Ci puszka po tuńczyku, pasztecie, konserwie… czymkolwiek! i kilka zwykłych, drewnianych spinaczy.

DIY – lampiony ze spinaczy – Proste wykonanie

Zrobienie takich lampionów jest bajecznie proste. Przypinasz je do brzegów puszki, zostawiając nieco miejsca pomiędzy nimi, aby światło z podgrzewacza mogło swobodnie przenikać przez szczeliny.

I voila! Prawda, że bajecznie proste? I w dodatku bardzo tanie w przygotowaniu!

Pamiętaj tylko, żeby podgrzewacz wstawić do słoiczka lub szklanki z grubszego szkła (takiej, która zniesie temperaturę). Pamiętaj, że spinacze są drewniane i bliskość płomienia może nie być najlepszym pomysłem, jeśli nie umieścisz go w dodatkowym naczyniu.

DIY – lampiony ze spinaczy – Inne metody wykorzystania pomysłu

Patent ze spinaczami możesz wykorzystać w różnoraki sposób, może być osłonką na doniczkę. Zamiast puszki możesz do tego wykorzystać plastikową, głębszą nakrętkę. Wszystko zależy od ilości spinaczy jaką posiadasz i podstawy, którą udekorujesz. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Osłonkę, czy lampion możesz przewiązać wstążeczką (może być z motywem bożonarodzeniowym, wielkanocnym, walentynkowym – zależy od okazji) lub pomalować spinacze we wszystkie kolory tęczy!

Jak się Wam podoba pomysł DIY z lampionem ze spinaczy?

Polecamy również: DIY – recykling starych płyt CD

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (273 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...