DIY: Jak zrobić łazienkowy organizer

W łazience potrzebujemy sporo miejsca na wszystkie akcesoria. Szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, pędzle do makijażu, waciki, patyczki higieniczne. Warto umieścić je pod ręką, praktycznie i jednocześnie stylowo! Przedstawiamy prosty tutorial, jak wykonać łazienkowy organizer. Zrób To Sam – to najlepszy pomysł na oryginalne akcesoria.

Do wykonania organizera potrzebujesz:

Bathroom Organiser_list of materials

Fot. Bosch

 • Jednej długiej deski o przykładowych wymiarach 115 cm x 24 cm x 1,5 cm (długość, materiał i kolor deski mogą być dobrane dowolnie)
 • 5 szklanych pojemników do przechowywania
 • 5 opasek ze stali nierdzewnej (ich rozmiar powinien być dostosowany do szklanych pojemników – sugerujemy od 70 do 90 mm)
 • 5 wkrętów do drewna o średnicy
  3,5 mm i długości 12 mm
 • 2 kołków o długości 8 mm
  i pasujących do nich śrub (dostosowane do rodzaju ściany)
 • Akumulatorowego młotu udarowo-obrotowego
 • Wiertła do drewna (1-2 mm)
 • Wiertła do metalu (3mm)
 • Wiertła do kołków (w zależności od ściany)

 Jak zrobić łazienkowy organizer – Krok 1

Bathroom Organiser_Step 1

Fot. Bosch

Prace rozpocznij od wyznaczenia na desce miejsc, w których zostaną zamontowane szklane pojemniki. Powinny być one rozmieszczone w równych odległościach. Długość półki i liczbę pojemników możesz dostosować do ilości wolnego miejsca w łazience.

 Jak zrobić łazienkowy organizer – Krok 2

Bathroom Organiser_Step 2

Fot. Bosch

 

Następnie wywierć otwory w zaznaczonych wcześniej miejscach za pomocą cienkiego wiertła do drewna. Do wykonania tego zadania potrzebny Ci będzie akumulatorowy młot udarowo-obrotowy, np. Bosch Uneo. Uwaga: przy tej pracy użyj blokady udaru.

 Jak zrobić łazienkowy organizer – Krok 3

Bathroom Organiser_Step 3

Fot. Bosch

Nawierć metalowe opaski za pomocą cienkiego wiertła do metalu (3mm). Następnie przy użyciu drewnianych wkrętów przymocuj je do półki w zaznaczonych wcześniej miejscach.

 Jak zrobić łazienkowy organizer – Krok 4

Bathroom Organiser_Step 4

Fot. Bosch

 

Na koniec dopasuj szklane pojemniki do metalowych opasek, dokręć zaciski i za pomocą kołków, śrub i akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo przymocuj gotową półkę do ściany w łazience.

Twoje kosmetyki i akcesoria zyskały nowy dom, który cieszy oko swoim oryginalnym wyglądem. A Ty możesz się cieszyć ładem i harmonią w łazience.

Spodobały Ci się te pomysły? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl oraz na stronie www.bosch-do-it.pl.

PRZED:

Bathroom Organiser_Before

Fot. Bosch

PO:

Bathroom Organiser_Final_no Tool_horizontal

Fot. Bosch

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (280 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...