DIY: Drewniany kalendarz adwentowy w formie choinki

Oto instrukcja na samodzielne wykonanie drewnianego kalendarza adwentowego. Wprawdzie wymaga nieco pracy, ale efekt jest doskonały! Twoje dzieci będą zachwycone! Ma on formę nietypowej, drewnianej choinki połączonej z kalendarzem.

Tradycyjna choina zarezerwowana jest na Święta Bożego Narodzenie. Niebawem jednak rozpocznie się czas adwentu, czyli przygotowań do jednego z najważniejszych chrześcijańskich świąt. Przedstawiamy pomysł na przygotowanie nietypowej, drewnianej choinki, która może posłużyć za kalendarz adwentowy odliczający dni do Bożego Narodzenia. Powieś na nim 24 torebeczki z prezentami dla najbliższych i ciesz się piękną dekoracją, która wprawi Was w świąteczny nastój! To także doskonała ozdoba świąteczna.

kalendarz adwentowy jak zrobić

Materiały, które potrzebujesz  do wykonania kalendarza adwentowego

kalendarz adwentowy jak zrobić

Fot. Bosh

 

  • Kawałek drewna konstrukcyjnego o długości 200 cm
  • 4 heblowane deski o wymiarach 200 cm x 1,8 cm x 10 cm
  • 24 białe haczyke z gwintem o wymiarach 40 mm x 30 mm
  • 14 wkrętów do drewna o średnicy 4,0 mm i długości 30 mm
  • 2 wkręty do drewna o średnicy 4,0 mm i długości 50 mm
  • Akumulatorowa piła uniwersalna
  • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

DIY: Drewniany kalendarz adwentowy – Krok 1

Drewniany kalendarz adwentowy - Krok 1

Fot. Bosh

  

Pracę nad kalendarzem adwentowym zacznij od jego podstawy. Skróć kawałek drewna konstrukcyjnego, aby miał 1,6 m długości. Jeden z końców przytnij tak, aby swoim kształtem przypominał stożek. W ten sposób bez problemu zamontujesz na nim świąteczną gwiazdę. Pozostałe 40 cm drewna wykorzystaj do stworzenia podstawki dla drzewka. Przykręć je do podstawy dużymi wkrętami do drewna. Następnie za pomocą akumulatorowej piły uniwersalnej, np. Bosch PST 10.8 LI, przetnij 4 heblowane deski na 7 kawałków o długościach 15 cm, 30 cm, 45 cm, 60 cm, 75 cm, 80 cm oraz 95 cm.

DIY: Drewniany kalendarz adwentowy – Krok 2

Drewniany kalendarz adwentowy - Krok 2

Fot. Bosh

 

Pocięte deski przykręć do drewna konstrukcyjnego w równych odległościach zaczynając od najkrótszej na samej górze, a kończąc na najdłuższej na dole drzewka. W wykonaniu tego zadania pomoże Ci akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, np. PSR 10,8 LI dostępna w ofercie Bosch. Każdą z desek zamocuj za pomocą 2 wkrętów. W ten sposób stworzysz gałązki choinki.

DIY: Drewniany kalendarz adwentowy – Krok 3

Drewniany kalendarz adwentowy - Krok 3

Fot. Bosh

 

Aby nadać konstrukcji wyglądu choinki przytnij na skos końce każdej z deseczek. Połóż długą deskę po przekątnej wzdłuż wszystkich gałęzi od góry do najszerszego punktu na samym dole i zaznacz linie cięcia ołówkiem. Następnie odetnij końce wzdłuż wyznaczonych linii.

DIY: Drewniany kalendarz adwentowy – Krok 4

Drewniany kalendarz adwentowy - Krok 4

Fot. Bosh

Na końcu przykręć do drzewka 24 haki w dowolnie wybranych miejscach i zawieś na nich małe paczuszki wypełnione adwentowymi prezentami. Możesz być pewny, że wszyscy miłośnicy Świąt Bożego Narodzenia, bez względu na swój wiek, będą zachwyceni. Życzymy pięknego czasu przygotowań do Świąt!

Pokój z tradycyjnym kalendarzem adwentowym

Pokój z tradycyjnym kalendarzem adwentowym

Fot. Bosh

Pokój z drewnianym kalendarzem adwentowym DIY:

Pokój z drewnianym kalendarzem adwentowym DIY:

Fot. Bosh

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (273 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...