DIY bransoletka z agrafek i koralików. Zobacz, co można wyczarować!

Jeśli lubicie oryginalną biżuterię, macie wyobraźnię i czas, to mamy dla Was niezwykły pomysł na biżuterię. Oto prosta do wykonania a zarazem bardzo efektowna DIY bransoletka z koralików, agrafek i gumki.

bransoletka z koralików

fot. freepik

Jak zrobić taką bransoletkę DIY – Zrób to Sam? Wybierasz ulubiony kolor koralików i nawlekasz je na agrafki aż do momentu, aż agrafka będzie pełna. Zamykasz agrafkę. Możesz ewentualnie użyć kropelkę kleju na zamknięcie agrafki – by nie otworzyła się w niekontrolowany sposób. Powtarzasz tę czynność tak długo, aż zrobisz tyle ozdobnych agrafek, by wystarczyło na obwód Twojej ręki. Średnio jest to około 90 sztuk. Następnie nawlecz na gumkę agrafki – pamiętaj, aby  wszystkie koraliki były po tej samej stronie. Po nawleczeniu agrafek po jednej strony – zrób to samo z drugą stroną agrafek. Po nawleczeniu agrafek z obu stron na gumce, ściśnij je mocno tak, by znajdowały się jedna obok drugiej i abyś mogła je bez problemu założyć na rękę. Dodaj lub odejmij odpowiednio agrafki. Gumki zwiąż razem na supełki a pozostające kawałki gumek odetnij. Bransoletka jest gotowa. 

Oczywiście im więcej użyjesz kolorów, nawleczesz je w określony wzór – tym bardziej niesamowity efekt uzyskasz. Tę technikę można użyć także do tworzenia niezwykłych naszyjników. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji. Co sądzicie o takich ozdobach?

I kilka naszyjników:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...