Dieta wielowarzywna, czyli szybki sposób na utratę wagi

Spis treści:

Trudno nie zgodzić się z tym, że najlepiej jest chudnąć stopniowo. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy zależy nam na utracie zbędnych kilogramów w krótkim czasie. W takich okolicznościach świetnie sprawdzi się dieta wielowarzywna, dzięki której można schudnąć nawet 5 kg w ciągu jednego tygodnia.

warzywa

 

Korzyści płynące z diety wielowarzywnej

Podstawowym założeniem diety warzywnej jest oczyszczenie organizmu, które skutkuje utratą wagi. Dieta, której podstawą są warzywa pozwala na usunięcie toksyn i oczyszczenie jelit z zalegających resztek pożywienia, które gromadzimy przez długie lata. Jarzyny są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych, a także antyoksydantów, które pozwalają zachować młodość. W trakcie diety można spożywać wszystkie warzywa, gotując je (najlepiej na parze), dusząc lub piekąc.

Dobrze jest unikać smażenia, ponieważ chłoną one wtedy tłuszcz niczym gąbka, a ich walory zdrowotne słabną. Warzywa są niskokaloryczne, a jednocześnie sycące, ponieważ zawierają błonnik i duże ilości wody. Dzięki temu po trudnych pierwszych dniach organizm sprawnie przestawia się na nowy tryb odżywiania.

Na czym się skupić, a czego unikać?

Bardzo ważne jest, aby w trakcie stosowania diety jeść różnorodne warzywa ze wszystkich grup kolorystycznych, uzupełniając menu roślinami strączkowymi, takimi jak soczewica, ciecierzyca czy fasola. Kluczowe dla powodzenia naszych starań będzie całkowite wykluczenie pieczywa, nabiału, cukru oraz kawy i innych używek. Posiłki warzywne należy jeść co dwie lub trzy godziny, tak aby zmobilizować układ trawienny do pracy. Z umiarem należy spożywać jedynie te warzywa, które zawierają dużo cukrów prostych, takie jak ziemniaki czy konserwowy groszek i kukurydza.

Dieta warzywna – zdrowa, jeśli stosujemy ją krótko

Dieta oparta na warzywach należy do diet krótkotrwałych – można ją stosować przez maksymalnie 10 dni. Dłuższe jej praktykowanie mogłoby grozić niedoborem kwasów tłuszczowych i innych ważnych dla zdrowia składników. Jednak efekty diety wielowarzywnej są naprawdę zadowalające, ponieważ powoduje ona nie tylko utratę wagi, ale również poprawę stanu włosów i skóry. Oczyszczenie organizmu sprawia, że poza zrzuceniem zbędnych kilogramów zyskujemy nowe pokłady energii i lepszy nastrój na co dzień. Warto zatem od czasu do czasu zastosować kilkudniową dietę wielowarzywną nawet wtedy, gdy nasza waga jest w normie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (81 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...