Dieta na nowy rok – jaką wybrać?

Nowy rok to dla wielu z nas okres dużych zmian. Staramy się wdrożyć plan, nad którym myślałyśmy przez ostatnie tygodnie, a może nawet miesiące. I choć nie jesteśmy w stanie zmienić wszystkiego i zacząć kompletnie od nowa, wybierzmy jedną sferę życia, nad którą najbardziej pragniemy popracować. Warto zacząć od rzeczy, która ma bezpośredni wpływ na każdą część naszego dnia, a mianowicie od odżywiania. Prawidłowa dieta pomoże nam w zapewnieniu sobie zdrowej cery i włosów, dużej dawki energii oraz dobrego samopoczucia. Jaką wybierzesz dla siebie?

Jedno miejsce dla każdego

Do wyboru mamy naprawdę wiele różnych rodzajów diet. Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia, potrzeb organizmu, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. W typowych sklepach, które znajdują się w bliskiej okolicy, możemy mieć trudność ze znalezieniem poszczególnych produktów, które są kluczowe dla prawidłowego przestrzegania naszej nowej diety. Często, aby wykonać takie zakupy, musimy odwiedzić przynajmniej kilka miejsc, aby być w pełni usatysfakcjonowaną. Sytuacja się utrudnia, gdy nasi domownicy spożywają różne posiłki, a każdy z nich potrzebuje oddzielnych składników. Jednak istnieje rozwiązanie, które zaoszczędzi nam sporo kłopotu i czasu – sklep internetowy oferujący bogaty asortyment dla każdego. Kupimy tam najpotrzebniejsze rzeczy do codziennego użytku, odpowiednie jedzenie dla weganów, wegetarianów czy osób, które nie tolerują laktozy lub glutenu, a także wiele innych i wszystko zostanie dostarczone wprost do nas. Więcej szczegółów na temat sklepu ze zdrową żywnością oraz o poszczególnych produktach znajdziemy na przykład na stronie https://arkanasmaku.pl/. Warto także zapoznać się z blogiem, gdzie mamy okazję zainspirować się różnymi przepisami i wybrać takie, które będą odpowiadać naszej diecie.

Wegetarianizm lub weganizm

W diecie wegetariańskiej rezygnuje się ze spożywania mięsa, natomiast weganie wyeliminowali ze swojego jadłospisu wszystkie produkty odzwierzęce, czyli m.in. nabiał, owoce morza, miód czy jajka. Przygotowanie zbilansowanych posiłków nie należy do najtrudniejszych wyzwań. Zamienniki potrzebnych produktów znajdziemy w coraz większej ilości miejsc, dlatego nie istnieje już trudność w zaopatrzeniu się w odpowiednie składniki do ulubionych dań. Zdecydowanie więcej pracy musimy włożyć w odejście od dawnych nawyków. Jednak warto wytrwać w swoich postanowieniach, ponieważ udowodnione jest, że u osób, które stosują dietę wegańską, występuje o 42% niższe ryzyko wystąpienia choroby serca. Ograniczenie spożywania lub całkowita rezygnacja z mięsa zalecana jest diabetykom, ponieważ pomaga to w leczeniu cukrzycy. Wśród wegetarian i wegan występuje również niższe wskaźniki nadciśnienia i otyłości.

Dieta bez glutenu

Poza zaleceniami lekarskimi z uwagi na występowanie alergii lub chorobę celiakię, na dietę bezglutenową decyduje się coraz więcej osób ze względu na inne problemy zdrowotne. Jeśli borykamy się bólem brzucha, wzdęciami, nudnościami czy biegunkami po spożyciu konkretnych produktów, warto zastanowić się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych. Dzięki wyeliminowaniu glutenu zyskamy na lepszym samopoczuciu oraz poczuciu komfortu. Ponadto, ograniczenie produktów przetworzonych, w których znajdziemy często gluten, pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, a także na wygląd naszej skóry.  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...