Dieta ABS: tłuszcz zamień na mięśnie!
Dieta ABS (Abdominal Body System) została wymyślona dla mężczyzn, ale sprawdza się także u kobiet. Opiera się na równowadze bilansu energetycznego. Ważne staje się zbijanie tłuszczu na rzecz mięśni. Aby dieta przyniosła optymalne efekty, najlepiej połączyć ją z odpowiednim wysiłkiem fizycznym. Zastanawiasz się, jak zamienić tłuszcz na mięśnie? Chciałabyś mieć bardziej wysportowaną sylwetkę? Dieta ABS jest dla Ciebie! Przedstawiamy m.in. zasady, korzyści i przykładowy jadłospis.
Zobacz także: Dieta jabłkowa – tania i skuteczna
Jakie są zasady diety?
Należy jeść 6 razy dziennie, dbać o to, by żołądek nie był pusty. Pić regularnie koktajle i napoje, które wspomagają odchudzanie. Nie liczyć kalorii i raz w tygodniu zjeść to, na co ma się ochotę. Czekając na cheat meal, łatwiej trzymać się diety. Kluczem do sukcesu na tej diecie jest utrzymanie odpowiedniego bilansu energetycznego, który powinien być lekko dodatni.
Komponując jadłospis należy uwzględnić, któreś z 12 superproduktów diety ABS. Posiłki jadać o stałych porach. Powinny być niewielkie, by organizm mógł je szybko spalić. W diecie ABS zaleca się, by posiłek zawierał produkty z 1-2 grup: pieczywo pełnoziarniste, migdały i orzechy, nabiał, oleje tłoczone na zimno, owoce leśne, warzywa strączkowe i zielone, płatki owsiane, jajka, masło orzechowe bez cukru, chude mięso drobiowe, białko serwatkowe.
Ćwiczenia są ważne, ale bez przesady. Wystarczy wysiłek fizyczny co 2 dzień. Najlepsze są ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i umiarkowany trening kardio (pływanie, rower, marsz, jogging).
Dieta ABS: co można zyskać?
Twórcy diety obiecują wyrzeźbione mięśnie i utratę tkanki tłuszczowej już po 6 tygodniach. Stosując się do zasad, można uzyskać płaski brzuch, mniej kilogramów, niższy poziom cholesterolu, lepszą przemianę materii, brak efektu jo-jo, jeśli podstawowe reguły będzie się stosować po zakończeniu programu.
Przykładowy jadłospis:
Śniadanie: koktajl z owoców leśnych (chude mleko, płatki owsiane, jagody, maliny, poziomki) lub mleko z płatkami i orzechami (płatki owsiane, żytnie, migdałowe, owoce leśne, orzechy włoskie, szklanka mleka)
II Śniadanie: kanapka z jajkiem (jajka, chleb razowy, polędwica wołowa, pomidor/ zielona papryka, siemię lniane)
Obiad: sałatka z kurczakiem z grilla (grillowana pierś z kurczaka, pomidor, papryka, sałata lodowa, marchew, parmezan, łyżka oliwy z oliwek i siemienia lnianego)
Kolacja: łosoś z warzywami ( filety z łososia, sok z cytryny, oliwa z oliwek, czarny pieprz, czosnek, siemię lniane, gotowany ryż, zielone warzywa) lub omlet z pomidorem i rukolą (jajka, mąka pełnoziarnista, olej rzepakowy, rukola, pomidorki koktajlowe, bazylia, pieprz, sól)
Mała przekąska: np. koktajl na jogurcie, średnie jabłko + łyżeczka masła orzechowego, plasterek pieczonego indyka + 3-4 migdały
Zalety i wady programu
Dieta ABS jest niskocholesterolowa, z dużą zawartością omega-3, witamin. Można ją polecić osobom ze schorzeniami układu krążenia. Dieta gwarantuje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.
Regularność i ilość posiłków wymagana w założeniach programu jest trudna do realizacji. Dodatkowym utrudnieniem jest raczej długi sposób przygotowania dań.