Dermaceutic, Foamer 15 – złuszczająca pianka oczyszczająca dla cer problematycznych

Foamer 15 usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, oczyszczając skórę. Jest szczególnie polecany dla pacjentów z matową cerą, nieregularną strukturą skóry i ze skórą problematyczną. Przyspiesza obrót komórek naskórka redukując oznaki fotostarzenia i przygotowując skórę do aplikacji kosmetyków aktywnych.

Foamer-15-

SKADNIKI AKTYWNE

Profesjonalna formuła o podwójnym działaniu. Kwas glikolowy usuwa zanieczyszczenia i penetruje warstwę lipidową skóry, podczas gdy Enoxolon wygładza jej powierzchnię i działa łagodząco.

15% kwas glikolowy

Jeden z najbardziej znanych alfa-hydroksykwasów o najmniejszej cząsteczce, który w bardzo łatwy sposób penetruje w głąb skóry. Ze względu na swoje działanie i niskie pH wywołuje złuszczanie skóry poprzez przecinanie połączeń między komórkami naskórka.

Enoxolon

Znany ze swoich właściwości wygładzających i łagodzących skórę. Działa przeciwzapalnie. Pozyskiwany z korzeni lukrecji.

Rola KWASU GLIKOLOWEGO w skórze

Kwas glikolowy zaliczany jest do kawasów AHA, otrzymywany z trzciny cukrowej. Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę.

Kwas glikolowy posiada silne właściwości złuszczające. Osłabia wiązania pomiędzy keratynocytami dzięki czemu zmniejsza grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka. Penetruje w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych, hamując w ten sposób rozwój trądziku.

Kwas glikolowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny. Ponadto czyni naskórek bardziej przepuszczalnym oraz wspomaga dynamikę penetracji przez naskórek substancji czynnych.

Dzięki zabiegowi złuszczania kwasem glikolowym można uzyskać widoczną poprawę wyglądu skóry, spłaszczenie blizn potrądzikowych, jak również zmniejszenie porów i rozjaśnienie przebarwień.

Kwas glikolowy zwiększa produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry.

Wielokrotne zastosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości. Kuracja trwa około sześciu miesięcy.

Walorem kwasu glikolowego jest to, że poprawia kondycję skóry w dowolnym wieku. Jest on dostępny w różnych stężeniach, od których zależy jego intensywności i sposób działania na skórę. Dzięki temu można dobrać odpowiednie stężenie kwasu glikolowego w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.
• W stężeniu 15% kwas glikolowy posiada bardzo silne funkcje nawilżające oraz niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka. Wykazuje także działanie wspomagające odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
• Wyższe stężenie 20%-35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.
• Wysokie stężenie (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Cena: 100ml/130 PLN

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  27 lipca 2016 17:52

    Trochę drogo.

    Odpowiedz
  2. Aneta  29 sierpnia 2016 14:53

    To zdecydowanie produkt dla mnie! Ale cena już nie dla mnie… 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany