Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Usuwanie włosów depilatorem, woskiem, czy maszynką zajmuje czas i energię. Lepiej na dobre pozbyć się problemu za pomocą depilacji laserowej. Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć o najskuteczniejszej metodzie, ale bałaś się zapytać. Nie zwlekaj, to już ostatni dzwonek!

Body care

Depilacja laserowa – Czy pora roku ma znaczenie?

Tak, ma! Zima jest najlepszym momentem na zaplanowanie epilacji (depilacji laserowej). O ile wiosną i latem silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle jesienią i zimą ryzyko maleje. Co ważne, w chłodne miesiące znikają ślady opalenizny. Dlaczego to takie istotne?

W przypadku opalonej skóry, światło lasera zamiast popłynąć prosto do mieszka włosowego i go zniszczyć, rozproszy się na skórze i dojdzie do podrażnienia. Po opalaniu należy odczekać minimum miesiąc, aby móc przystąpić do zabiegu – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Depilacja laserowa – Dlaczego warto zdecydować się na epilację?

Tradycyjne metody (np. golenie, depilator, wosk) dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych, a w skrajnych przypadkach – blizn.

Epilacja jest wolna od tych zagrożeń, a przy tym jest metodą szybką, bezinwazyjną
i bezbolesną. Pozwala na skuteczną redukcję niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób, z dowolnych części ciała – od twarzy (na przykład wąsik, uszy, czy policzki), przez pachy, ramiona, dłonie, po nogi i bikini
– mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Depilacja laserowa – Czy wybór lasera i ośrodka wykonującego zabieg ma znaczenie?

– Na rynku dostępnych jest bardzo wiele laserów depilujących. Decydując się na zabieg warto wybrać placówkę, która oferuje największy wybór metod redukcji niechcianego owłosienia – dzięki temu lekarz będzie mógł zalecić najlepsze rozwiązanie – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest laser eMax, który umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów (ciemnych, brązowych, rudych, jasnych, siwych) ze wszystkich typów skóry. Przełomem jest również laser Nordlys. Urządzenie wysyła impulsy o czasie trwania poniżej jednej milisekundy, co podnosi jego skuteczność
i szybkość. Urządzenie wykorzystuje tylko te fale świetlne, które korzystnie wpływają na efekt zabiegu – stąd jest on niezwykle precyzyjny i może być dostosowywana do różnych typów skóry.

Depilacja laserowa – Jak wygląda zabieg epilacji?

Podczas zabiegu w pierwszym etapie skóra jest schładzana, co sprawia, że jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Następnie laser wysyła impuls niszczący strukturę włosa.

Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz stopnia owłosienia – na przykład te na twarzy trwają krócej, niż na nogach. Pełną redukcję owłosienia otrzymujemy po około 4-6 zabiegach, które wykonuje się w odstępach określonych indywidualnie przez specjalistę – mówi Kamila Adryjanek, mgr fizjoterapii w Dermamed we Wrocławiu. Dokładną liczbę zabiegów oraz odstępy w serii dobiera się indywidualnie, w zależności od leczonego obszaru i szybkości z jaką odrastają włosy.

Depilacja laserowa – Co po zabiegu?

Zaraz po epilacji można powrócić do codziennej aktywności. Na skórze może pojawić się rumień, który po kilku godzinach ustępuje. Właściwą reakcją jest również obrzęk w miejscach ujść włosów – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Uszkodzone podczas zabiegu włosy przesuwają się w kierunku powierzchni skóry, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie – jeśli martwe włosy są szorstkie lub sztywne – można je ogolić. Z każdym zabiegiem włosów jest coraz mniej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  29 stycznia 2016 12:07

  Czyli zima jest najlepszą metodą na tę depilację. Dobrze wiedzieć.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  29 stycznia 2016 16:03

  Wolę jednak swoje golenie

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  30 stycznia 2016 13:51

  Warto przeczytać żeby sobie ułatwić.życie .

  Odpowiedz
 4. martus2833  30 stycznia 2016 20:46

  Ciekawe czy rzeczywiście wystarczy 4 – 6 zabiegów, by pozbyć się owłosienia z nóg.

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  31 stycznia 2016 10:20

  No wiem dlaczego nie ma mojego kokejnego komentarza :-(.

  Odpowiedz
 6. Patriszia  1 lutego 2016 13:43

  Chciałbym się poddać depilacji laserowej, może kiedyś mi się uda 😉

  Odpowiedz
 7. Aneta  1 lutego 2016 16:37

  Godne zastanowienia się.

  Odpowiedz
 8. Anna  1 lutego 2016 18:16

  Wszystko ładnie, pięknie. Szkoda tylko, że tyle kosztuje. Jeszcze gdyby właśnie wystarczał zawsze jeden zabieg, to koszt można by przełknąć. Tzn. wypowiadam się jako słabo zarabiająca studentka 😉

  Odpowiedz
 9. Dorota Dziubdziela  4 lutego 2016 13:03

  marze o depilacji laserowej już długo czas. Jednak koszt zabiegu niestety nadal jest wysoki, a ja chciałabym wydepilować nogi, ręce i bikini. Czyli wszystko ! 😉

  Odpowiedz
 10. kaska2  17 października 2016 08:18

  Musisz śledzić ceny w klinikach. np. jak jesteś z Warszawy albo z okolic to w mojej klinice Elite na Wąwozowej gdzie ja też depilowałam tam bikini a teraz biorę się za łydki jest teraz promocja. Zawsze możesz w jednym sezonie zrobić bikini a w drugim łydki 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany