Dekoracje stołu na Wielkanoc – pomysły i inspiracje

Dekoracje stołu na Wielkanoc to równie ważny element świątecznego wystroju! Specjalnie dla Was znaleźliśmy kilka pomysłów i inspiracji na udekorowanie stołu na Wielkanoc. Jeśli jeszcze nie masz planu, jak zastawić świąteczny stół, zobacz poniższe pomysły.

wielkanocny stół

fot. EAST NEWS

Zobacz także: Pisanki wielkanocne – ciekawe pomysły na dekoracje

Żywe rośliny – wielkanocna dekoracja stołu, która zawsze się sprawdza

Przygotowując dekoracje na stół wielkanocny nie możemy zapomnieć o żywych roślinach. Tu świetnie sprawdzą się zarówno cięte kwiaty, jak tulipany i żonkile, czy narcyzy, ale równie dobrze możecie wykorzystać rzeżuchę, szczypiorek, a nawet trawę!  Wielkanoc to święta wiosenne, gdy natura budzi się do życia po zimie – nie bez powodu przecież wypadają własnie wiosną. Dlatego roślinne akcenty świetnie sprawdzą się podczas przygotowywania dekoracji! Swoją zieleninę możecie posadzić w drewnianych skrzynkach i położyć na niem kolorowe pisanki, lub posadzić ją w małych doniczkach i ustawić wokół stołu, przy każdym nakryciu.

Polecamy również samodzielnie wykonane ozdoby z masy solnej

Wielkanocny stół z jednym wiodącym kolorem czy różnokolorowy?

Wiosną warto stawiać na kolor. Tu świetnie sprawdzi się kolorowe szkło. Szklanki, kieliszki, dzbanki na napoje naprawdę interesująco wyglądają w kolorze. Nie są również bardzo drogie jeśli zakupi się je w marketach lub zamawiając przez internet. Takie szło świetnie sprawdza się w połączeniu z obrusem, podkładkami, czy serwetkami w tym samym kolorze. Do niego możemy dobrać białą, prosta zastawę, bądź taką w kontrastującym kolorze.

Uroku świątecznemu stołowi dodadzą porcelanowe białe lub pastelowe  figurki przedstawiające króliczki i kurczaki.

Zapraszamy do galerii: Dekoracje stołu na Wielkanoc – pomysły i inspiracje

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (344 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...