Czytanie z ust? Lektura obowiązkowa!

Twarz wiele o nas mówi – tego nie zmienimy. A co mówią o nas nasze usta? Czy występują zależności pomiędzy rysami twarzy a cechami charakteru?

Jedno spojrzenie na naszą twarz dostarcza innym wiedzy o tym kim jesteśmy. Podobnie jak zerknięcie na usta, z których można wyczytać choćby to, czy z natury jesteśmy odważni i przebojowi czy też do życia podchodzimy z dużą dozą sceptycyzmu. Twarz wiele o nas mówi – tego nie zmienimy. Na szczęście możemy mieć wpływ na to, co mówi!

Morfopsychologia

Morfopsychologia – tak nazywa się dziedzina wiedzy, której celem jest teoretyczne i praktyczne wyjaśnienie związków między rysami twarzy a cechami charakteru. Nasza twarz zmienia się wraz z wiekiem, ewoluuje w takt zmian, które zachodzą w naszym życiu. Zadaniem morfopsychologii jest  interpretowanie ciągłych, wzajemnych oddziaływań między ciałem, psychiką i otoczeniem, holistyczne podejście, które przekłada się na umiejętność odczytywania z kształtów twarzy podstawowych cech człowieka, a także jego przeszłości.

Wygląd nie na zawsze

Choć morfopsychologia jest stosunkowo młodą dziedziną wiedzy – pierwsza publikacja dająca  podstawy teoretyczne została wydana w latach 30. XX wieku – silnie oddziałuje na współczesny świat. Cechy fizyczne to pierwsza rzecz, która podlega ocenie, gdy poznajemy nową osobę. Kobiety pragną mieć wydatne kości policzkowe, pełne usta, napiętą skórę, gdyż wszystkie te cechy dowodzą ich urody i zdrowego, młodego wyglądu. Każda zmiana w naszym życiu, ważne przeżycie znajduje odzwierciedlenie na naszej twarzy, która niczym zwoje papirusu, przechowuje pamięć o dobrych i przykrych chwilach. Nic więc dziwnego, że liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd, stale rośnie.

To mówią statystyki

W Stanach Zjednoczonych, gdzie, zgodnie z raportem przygotowanym przez ISAPS, przeprowadza się najwięcej operacji plastycznych, a także zabiegów medycyny estetycznej, liczba wszystkich procedur wzrosła w latach 2010 – 2011 o 96 366. Łącznie w 2011 roku przeprowadzono w tym kraju aż 3 105 246 zabiegów. Trend ten powoli nasila się także w Polsce, choć tutaj trudno mówić o dokładnych statystykach. Wiadomo jednak, że Polacy częściej niż na operację plastyczną decydują się na mniej inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

W zgodzie z naturą

Do tej drugiej grupy chętniej wybieranych zabiegów z całą pewnością zaliczyć można wypełnianie kwasem hialuronowym – składnikiem, który w naszej skórze występuje naturalnie i odpowiada za napięcie i nawilżenie skóry. Po 25. roku życia produkcja HA ulega stopniowemu zahamowaniu. Chcąc zatrzymać ten proces i jego niekorzystny wpływ na nasz wygląd, decydujemy się dostarczyć kwas hialuronowy od zewnątrz. To jeden powód. Kolejny to możliwość wymodelowania konturów, zniwelowania cieni pod oczami, poprawienia kształtu nosa czy ust.

Rozważna czy romantyczna?

Kwas hialuronowy pozwala wymodelować usta w taki sposób, aby spełniły oczekiwania każdego pacjenta. Do tego celu służą innowacyjne preparaty, opracowywane w laboratoriach najlepszych światowych marek. Najnowszym produktem obecnie dostępnym na polskim rynku dedykowanym ustom jest Teosyal Kiss New Formulation – produkt specjalnie dostosowany do trudnego i zarazem delikatnego obszaru mimicznego, jakim są usta, utrzymujący się w tkance nawet do 12 miesięcy! Jeśli zatem wygląd Twoich ust Cię nie satysfakcjonuje, możesz pomyśleć o zmianie. Miej jednak na uwadze, że usta „mówią” o Tobie. Sprawdź, co mogą powiedzieć:

Usta szerokie – charakterystyczne dla osób żywych, energicznych, potrafiących się odnaleźć w różnej sytuacji

Usta wąskie – powiązane z takimi cechami, jak: wrażliwość, determinacja, intuicja. Właścicielki takich ust są czasem postrzegane jako nieśmiałe, a nawet egocentryczne

Usta pełne – implikują odwagę, pewność siebie, towarzyskość, a także swego rodzaju kokieterię

Usta małe – uważane za mniej atrakcyjne, choć charakterystyczne dla osób ambitnych, perfekcjonistów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  19 grudnia 2013 21:13

    Moje raczej wąskie i wszystko już jasne…

    Odpowiedz
  2. Justyna  16 stycznia 2014 19:22

    Moje pełne.. w sumie się zgadza 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany