Czym zająć dziecko podczas ferii?

Ferie to szczególny okres, kiedy trzeba dzieciom zorganizować czas. Część spośród nich wyjeżdża, część – spędza większość dnia np. na lokalnej świetlicy inne – po prostu pozostają w domu. Bez względu na to, do której z tych grup należy Twoje dziecko, czasami trzeba mu znaleźć atrakcyjne zajęcie.

  • Puzzle na ekranie

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko właśnie dzwoni, że nudzi mu się podczas wyjazdu, czy może szuka atrakcyjnego zajęcia w domu, ze względu na nieciekawą pogodę albo z innej przyczyny, to puzzle online zawsze są pod ręką. Wystarczy dostęp do laptopa lub tabletu. Mnogość kolorowych grafik do układania przyprawia o zawrót głowy, na szczęście jednorazowo układa się tylko jedną. Puzzle tego rodzaju najczęściej są w witrynie posegregowane tematycznie. Łatwo zatem znaleźć motywy puzzli dla najmłodszych i dla innych grup wiekowych.

Puzzle takie, dzięki tego rodzaju klasyfikacji są również wstępnie podzielone na układanki o mniejszej i zwiększającej się liczbie elementów. A, co dla rzeszy rodziców najważniejsze: można układać puzzle online za darmo! O ile dostęp do większości gier online i do innych interaktywnych atrakcji wymaga przynajmniej jednorazowych, jeśli nie cyklicznych, opłat, to puzzle można układać właściwie w nieskończoność zupełnie bezpłatnie. W ferie czy w wakacje i tak przeważnie na atrakcje dla dzieci wydawana jest duża część domowego budżetu. Warto zatem korzystać ze wszystkiego, co atrakcyjne i jednocześnie niewymagające nakładów finansowych.

 

  • Puzzle dla dzieci – na ferie i nie tylko 

Jeżeli internetowe puzzle spodobają się dziecku, to będą towarzyszyły mu także w innych okolicznościach. Np.:

  • w podróży
  • podczas choroby i konieczności nudnego leżenia w łóżku
  • w każdej wolnej chwili

Takie puzzle także można układać wspólnie, wyszukując właściwych na dane miejsce elementów. Pośród dziecięcych motywów znajdują się m.in. postacie z bajek i z filmów animowanych, zwierzęta, kwiaty i inne. Wyjątkową kategorię stanowią tutaj puzzle świąteczne. Często nie tylko w ferie, ale również na kilka dni przed Wigilią, kiedy to w większości polskich domów wrą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zapracowani dorośli i znudzone dzieci wchodzą sobie nawzajem w drogę. Aby dzieci nie czuły się odrzucone, a ich opiekunowie – poirytowani, najlepiej zorganizować im czas, na przykład proponując bajecznie kolorowe układanki online, z motywami: szopki, Świętego Mikołaja, bałwanków, reniferów i z innymi.

W Święta będzie za to czas, aby poukładać wspólnie puzzle tradycyjne, np. podarowane pod choinkę. Mogą to być puzzle dla dzieci, ale też większe układanki, do „pracy zespołowej”. Jeżeli dzieci nie układały wcześniej puzzli, to często bardzo chętnie ćwiczą tą sztukę właśnie na układankach dostępnych online. Jeżeli zatem próbujesz zachęcić swoje pociechy do układania puzzli – warto zaproponować układanie na ekranie. To także odprężająca rozrywka dla młodzieży i dla dorosłych w każdym wieku. Jeżeli zatem nudzicie się w ferie, to sprawdźcie online fantastyczne puzzle!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...