Po czym poznać, że grozi Wam rozwód?

Każde małżeństwo wystawione jest na próby. Czasami mogą być nimi problemy, któregoś z małżonków z używkami, czasami w grę wchodzi zdrada, brak intymności, czy odległość. O tym kiedy poznać, że grozi Wam rozwód przeczytanie  w poniższym tekście.

rozwód

Po czym poznać, że grozi Wam rozwód? – Nieobecność

rozwód

Z powodu postępującemu rozwojowi coraz częściej jesteśmy zmuszeni do wyjazdów w długie delegacje, w tym zagraniczne. Czasami wręcz decydujemy się na podjęcie pracy oddalonej o setki, tysiące kilometrów od domu. Problem pracy na odległość nie dotyczy już jedynie pracowników w których zawód wpisane jest podróżowanie. Chęć poprawienia sytuacji finansowej zachęca nas do tego, żeby podjąć lepiej płatną pracę za granicą, jednak zobowiązania rodzinne (np. dzieci w wieku szkolnym) zmuszają nas do tego, by żyć z dala od rodziny. Na początku ma to być jedynie stan przejściowy, planujemy powrót, jednak jedna dobra oferta goni kolejną. Mamy coraz więcej zleceń, coraz więcej wyjazdów, a w domu jesteśmy raczej gośćmi.

To oddalenie może wpłynąć na relacje w małżeństwie i  stać się przyczyną wielu konfliktów, a wreszcie obojętności względem siebie.

Po czym poznać, że grozi Wam rozwód? – Uzależnienie

Alkohol

Gdy uzależnienie dotyka jednego z partnerów zawsze jest to wielkie nieszczęście. Początkowo relaksujący kieliszek wina po ciężkim dniu zamienia się w codzienny rytuał i staje sposobem na radzenie z problemami. Ciągłe wymagania, wysokie ambicje, walka o stanowisko w firmie, czy zapewnienie wysokiej pozycji może skutkować wpadnięciem w pracoholizm, lub sięgnięciem po narkotyki. Niewinne granie z kolegami w pokera może zamienić się w nałóg hazardowy.

W takich sytuacjach kochający partner stara się pomóc, tak jak potrafi jednak nie da się żyć z osobą uzaleznioną nie tracąc do niej na pewnym etapie zaufania. W takich sytuacjach, gdy ten nie chce korzystać z pomocy specjalisty i poddać się terapii, niestety brak również przyszłości w  małżeństwie.

Po czym poznać, że grozi Wam rozwód? – Osłabienie intymnych relacji

problemy związek seks miłość

Z czasem w każdym związku namiętność nieco słabnie, ale za to związek zaczyna opierać się na silnych fundamentach intymnych relacji. Te przejawiają się drobnymi gestami, jak trzymanie za ręce, przytulenie, pocałunek na dobranoc. Jeśli rzadsze zbliżenia nie stanowią dla Was takiego problemu i nie brak między Wami czułości z pewnością nie macie się o co martwić. Problem powstaje jednak, gdy zaczynacie bardziej przypominać współlokatorów, którzy unikają kontaktu, niż prawdziwe małżeństwo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...