Czym powinien charakteryzować się dobry krem do rąk?

Nie lubisz podawać dłoni na powitanie? Natychmiast chowasz ręce w kieszeniach, gdy ktoś próbuje zrobić Ci zdjęcie? Gdy tylko masz taką okazję, wkładasz rękawiczki, bojąc się, co pomyślą inni, widząc przesuszoną i pękającą skórę na Twoich rękach? Czas pomyśleć o dobrym kremie do rąk! Sprawdź, jakie składniki przyniosą ulgę skórze dłoni i poprawią komfort życia.

Czym powinien charakteryzować się dobry krem do rąk?

 

Na ratunek suchej skórze dłoni!

Suche dłonie to nie tylko problem natury estetycznej. Przesuszona skóra łatwiej pęka i szybciej traci naturalną warstwę ochronną. A mikrouszkodzenia to otwarta droga dla drobnoustrojów! O tym, że ręce należy dokładnie umyć po przyjściu do domu, przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety wiedzą już przedszkolaki. Podobnie jak podczas kaszlu, kichania i oczyszczania nosa. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny jest szczególnie ważne w czasie pandemii oraz w sezonie większej zachorowalności na grypę i inne choroby wirusowe. Warto jednak pamiętać, że częste stosowanie mydła oraz środków do dezynfekcji może naruszać warstwę hydrolipidową naskórka. Mróz, wilgoć i wiatr nie ułatwiają wyjścia na prostą! Wręcz przeciwnie – niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą powodować ciągnące się tygodniami, a nawet miesiącami problemy skórne potęgujące dyskomfort fizyczny i psychiczny. Dlatego warto uważnie przyjrzeć się kosmetykom do mycia i pielęgnacji rąk, wybierając te, które w składzie mają jak najwięcej substancji pochodzenia naturalnego o działaniu nawilżającym.

Jak często stosować kremy do rąk?

Specjaliści radzą, aby w przypadku nadmiernie przesuszonej skóry dłoni smarować dłonie kremem bogatym w substancje odżywcze po każdym umyciu lub dezynfekcji. I to niezależnie od pory roku czy temperatury panującej na zewnątrz. Dlatego krem do rąk warto mieć w kosmetyczce przez cały rok – nie tylko jesienią i zimą, gdy skóra jest szczególnie narażona na negatywne działanie warunków atmosferycznych, ale także w pozostałych miesiącach. Latem warto pomyśleć o preparacie z filtrem UV, który zabezpieczy skórę dłoni przed działaniem promieniowania słonecznego i fotostarzeniem.

Dobry krem do rąk, czyli jaki?

Kremy do rąk powinny być bogate w składniki o działaniu nawilżającym. Warto sięgać po produkty zawierające substancje pochodzenia naturalnego m.in. rumianek, len, aloes, nagietek, dziką różę, olej z awokado, olej kokosowy, olej makadamia, proteiny jedwabiu, a także mocznik czy pantenol. Wiele kosmetyków do pielęgnacji dłoni zawiera także witaminy A i E. które działają łagodząco i zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych w przyszłości. Wybierając krem do rąk, zwróć uwagę na jego konsystencję. Idealny produkt powinien szybko się wchłaniać. Tak, aby nie trzeba było zbyt długo czekać na możliwość powrotu do przerwanych czynności. Krem do rąk warto mieć nie tylko w domowej kosmetyczce, ale także w plecaku czy torebce, by móc z niego skorzystać za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba np. po umyciu lub dezynfekcji rąk w pracy, podczas spaceru, po opuszczeniu pojazdu komunikacji miejskiej czy skorzystaniu z toalety.

Jeżeli szukasz więcej informacji, to znajdziesz je np. na tej stronie www.gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-rak-i-paznokci/kremy-do-rak

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...