Czym kierować się przy wyborze suszarki do prania?

Jednym ze sprzętów wyjątkowo przydatnych w każdym domu jednorodzinnym lub mieszkaniu jest suszarka do ubrań. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie automatycznej pralki, ponieważ w znacznym stopniu skraca proces usuwania wilgoci z poszczególnych elementów garderoby. Jeżeli chcemy wybrać wystarczająco funkcjonalny model, to koniecznie odwiedźmy profesjonalny ranking suszarek do prania na Testoria.pl.

Rodzaje konstrukcji dostępnych na rynku

Posiadanie omawianej suszarki eliminuje problem braku miejsca spowodowanego porozwieszanymi po całej przestrzeni ubraniami, niweluje ryzyko rozwoju grzybów i pleśni na powierzchniach płaskich, a także oszczędza nas cenny czas. Dosyć popularne wśród klientów są klasyczne wersje kondensacyjne wyposażone w praktyczną grzałkę elektryczną. Generuje ona temperaturę rzędu 75-80 stopni Celsjusza, podgrzewając w ten sposób mokrą odzież. Niestety wysoka wydajność suszenia i atrakcyjna cena sprzętu idzie w parze ze zwiększonym poborem energii. Alternatywę stanowią innowacyjne modele kondensacyjne z pompą ciepła, które umożliwiają usuwanie wody w temperaturze lekko przekraczającej 45 stopni Celsjusza. Ich główne zalety to niskie koszty eksploatacji oraz znikome prawdopodobieństwo uszkodzenia ubrań. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o suszarkach hybrydowych (łączą w sobie właściwości dwóch opisanych powyżej konstrukcji) i z silnikiem inwerterowym (są zaskakująco ciche).

Pożądane parametry użytkowe

Kupując suszarkę, warto z pewnością zainteresować się oferowanymi przez poszczególne modele parametrami technicznymi. Podstawa to oczywiście rozmiar obejmujący szerokość, wysokość i głębokość. Powinien być perfekcyjnie dostosowany do miejsca montażu. W większości egzemplarzy mamy do czynienia z głębokością mieszczącą się w przedziale 50-60 centymetrów. Na uwagę zasługuje też pojemność bębna decydująca o ilości ubrań możliwych do wysuszenia za jednym razem. W  przeciętnym gospodarstwie domowym wystarczy 7-8 kg. Spore znaczenie ma ponadto kierunek otwierania drzwiczek (na prawo, na lewo, obustronnie), klasa energetyczna (A++ albo A+++), poziom hałasu (poniżej 60 decybeli) oraz liczba programów (do bielizny, do pościeli, do tkanin delikatnych, sportowy, dziecięcy, antyalergiczny itp.). Przed podjęciem ostatecznego wyboru bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest wejście na ranking suszarek do prania na Testoria.pl w celu porównania parametrów najlepszych modeli.

Dodatkowe technologie i funkcje

Godnym polecenia udogodnieniem stosowanym w suszarkach automatycznych jest samoczyszczący się wymiennik ciepła, który wyraźnie wpływa na podniesienie komfortu obsługi i generuje oszczędność środków finansowych. Przydaje się też opcja zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie, wyjmowany kosz, wewnętrzne oświetlenie LED-owe, wskaźnik konieczności wymiany filtrów oraz czujnik zapełnienia pojemnika. Jeśli w domu przebywają małe dzieci, to bez wątpienia nieoceniona okaże się blokada panelu sterowania i przedwczesnego otwarcia drzwi. Zabezpieczy ona przestrzeń mieszkalną przed przypadkowym zalaniem, a przy okazji ograniczy ryzyko zaistnienia poważnej awarii. Pozostałe istotne funkcje to m.in. program odświeżający ubrania, modyfikacja kierunku obrotów bębna (zapobiega zagnieceniom) i wejście przystosowane do podłączenia rury kanalizacyjnej.


Artykuł sponsorowany

Jak zrobić domowy proszek do prania? To łatwe i tanie

Jak zrobić domowy proszek do prania? To łatwe i tanie

Przepis na domowy proszek do prania sprawdzi się w przypadku prania ręcznego i w pralce. Zanim zaczniesz stosować  proszek zrobiony w domu, wyczyść dokładnie pralkę ze sklepowych detergentów. Pralkę można wyczyścić wlewając ok 0,5 l

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (34 głosów, średnia: 4,91 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany