Czym kierować się podczas wyboru kosmetyków do włosów?

Spis treści:

Niektóre kobiety nie potrzebują za wiele zabiegów, by włosy były piękne, lśniące i gładkie. Inne jednak muszą stosować kilka różnych preparatów, by pasma utrzymały się w jako takiej kondycji. W obu przypadkach jednak znaczenie mają kosmetyki, których używasz, a niektóre zasady dotyczące ich wybierania są uniwersalne. Czym kierować się podczas wyboru kosmetyków do włosów?

piękne długie włosy

fot. freepk

Określ rodzaj swoich włosów

Pierwszym krokiem do wyboru kosmetyków powinno być określenie rodzaju włosów. Zastanów się przez chwilę, jakie są? A może przede wszystkim – czego im brakuje? Inne składniki kosmetyków do pielęgnacji są odpowiednie dla włosów przetłuszczających się, inne w przypadku łupieżu i przesuszania się skóry głowy, jeszcze inne będą idealne do włosów z tendencją do łamania i wypadania. Określenie problemu to podstawa.

Kolejnym kryterium jest rodzaj włosów. Farbowane? Długie? Kręcone? Blond? Każdy rodzaj może potrzebować innej pielęgnacji. Dodatkowo warto zrobić test u trychologa, który określi strukturę włosa – nisko-, średnio- lub wysokoporowate włosy mogą mieć różne zapotrzebowanie na przykład na olejowanie.

Odżywcza maska do włosów do nawilżania

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, pamiętaj o tym, że oprócz składników eliminujących problemy fryzury, koniecznie powinny zawierać składniki nawilżające. I to naprawdę intensywnie nawilżające. Nawilżanie to podstawa – włosy często się przesuszają, ponieważ wiele czynników zewnętrznych zmniejsza poziom nawodnienia skóry i samych włosów. Dlatego odżywcza maska do włosów, która przy okazji będzie zawierała składniki nawilżające, to podstawa.

Odżywcza maska do włosów stosowana po nałożeniu szamponu ma na celu nie tylko wzmacniać włosy, ale przy okazji dostarczać im wody, której pragną po kontakcie z substancjami myjącymi. Na dodatek może także chronić pasma przed działaniem wysokiej temperatury w czasie stylizacji.

 

Pielęgnacja dobrana do stylu życia

Stylizacja wysoką temperaturą, dużo czasu spędzanego na zewnątrz, kontakt z kurzem czy innymi zanieczyszczeniami – nasze włosy reagują na to wszystko. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dobrane nie tylko do rodzaju pasm, lecz także do warunków, w jakich żyjesz.

Jeśli często je stylizujesz, prostujesz na co dzień, to powinnaś stosować kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą. Jeśli lubisz zmieniać kolory lub uwielbiasz blondy i regularnie rozjaśniasz pasma – konieczne będą odpowiednie kosmetyki. Pielęgnacja powinna być indywidualnie dobrana do każdej sytuacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...