Czym jest wzornik do paznokci? Zastosowania, rodzaje i zalety

Wzornik do paznokci to specjalistyczny przyrząd, który przybiera postać plastikowego szablonu ze sztucznymi płytkami pomalowanymi na wybrane kolory. To niewielkie akcesorium potrafi bardzo usprawnić pracę kosmetyczki, ułatwiając i przyspieszając dokonanie trafnej decyzji dotyczącej szczegółów całej stylizacji. Jak to się dzieje? Dowiedz się więcej na ten temat.

malowanie paznokci

Sposób użycia wzornika do paznokci

Wzornik do paznokci pomaga w zobrazowaniu upodobań oraz indywidualnych preferencji klientek. Za pomocą tego narzędzia kosmetyczka dokonuje szybkiej prezentacji oferowanych lakierów, dzięki czemu możliwe jest wybranie odcienia, który w pełni sprosta oczekiwaniom przybyłych do salonu pań. W ten sposób prezentuje się na żywo także efekty własnoręcznej pracy oraz propozycje różnych, ciekawych zdobień i kształtów.

Rodzaje wzorników

Na rynku znajdziesz duży wybór wzorników do paznokci nie tylko w różnych kolorach, ale też o wielu kształtach. Wybieraj dowolnie spośród mnóstwa wachlarzyków, słoneczników, serduszek czy kwiatuszków. Możesz także zdecydować się na składany lub okrągły wzornik. Jeśli natomiast chcesz zaprezentować efekty swojej własnej pracy, to powinnaś postawić na pojedynczą paletkę ze sztuczną, jeszcze nie pomalowaną płytką. W ten sposób zaprezentujesz każdy typ stylizacji — od akrylowej, przez hybrydową, aż po żelową.

Zalety wzorników do paznokci

Wzorniki do paznokci produkuje się z wysokiej klasy plastiku, który ,,zachowuje się’’ podobnie do naturalnej płytki. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że pomalowana warstwa tipsów zmieni kształt lub dozna mikrouszkodzeń pod wpływem działania lampy UV. Do zalet wzorników należy więc:

 • wysoka jakość wykonania,
 • trwałość przedłożonej stylizacji,
 • praktyczność,
 • funkcjonalność,
 • duży wybór kolorów, kształtów i form,
 • przystępna cena,
 • estetyka,
 • możliwość dokonania idealnej prezentacji wszystkich typów stylizacji, lakierów, wzorków oraz zdobień.

Jak podpisać wzornik do paznokci?

Jeśli posiadasz dużą liczbę rodzajów i kolorów lakierów, prawdopodobnie musisz zadbać o odpowiednie podpisanie swoich wzorników. Jednym z popularniejszych patentów na to jest przyklejenie specjalnych, samoprzylepnych etykiet, które trzeba też własnoręcznie podpisać.

Do czego jeszcze posłużą Ci wzorniki?

Wzorniki do paznokci to nie tylko świetna metoda prezentacji efektów pracy kosmetyczki lub obrazowania preferencji klientki. Ten mały przyrząd może stanowić także doskonałe narzędzie treningowe na drodze samorozwoju. Testuj przeróżne formy czy techniki zdobień i ćwicz swoje umiejętności. Z takimi akcesoriami masz duże szanse, by dojść do perfekcji, a także stworzyć nowe, ciekawe stylizacje oraz katalog swoich możliwości, który stanie się Twoją wizytówką.

Wzornik do paznokci niesie ze sobą wiele zalet. Warto jednak pamiętać o tym, że buduje on także profesjonalny wizerunek kosmetyczki. Klientki zwracają uwagę na każdy szczegół współpracy, dlatego warto na nich zrobić jak najlepsze wrażenie, co z pewnością pomoże pozyskać ich jak największą ilość.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (100 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  10 sierpnia 2020 06:42

  widziałam to i uważam, że to naprawdę świetna sprawa

  Odpowiedz
 2. Biomedka  10 sierpnia 2020 09:32

  Ważne, żeby wzornik był ładny, a nie rozdrapany. 🙂

  Odpowiedz
 3. Provocater  14 sierpnia 2020 10:28

  Mam obecnie kilka wzorników . Dla siebie samej, dzięki temu wiem jakie mam kolory lakierów oraz mam dokładnie ich porównani. Mogę sobie pomalować pazurki dokładnie tak jak tego chcę 😉 Drugi wzornik jest czysto artystyczny. Lubię raz na jakiś czas się pobawić oraz poeksperymentować z wzorkami na paznokciach.
  Dziewczyny jeśli szukacie dobrych lakierów do paznokci, zerknijcie sobie na lakiery Provocater, moje ostatnie odkrycie. Bardzo dobrze kryją, poza tym mają świetna konsystencję, która nie rozlewa sie na skórki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany