Czym jest powiększanie piersi metodą lipofillingu?

Powiększanie piersi. Która kobieta chociaż raz nie myślała o tym, by zmienić kształt swoich piersi czy właśnie je powiększyć? Większość, to pewne. Sposoby na tego rodzaju zmianę są każdego roku coraz bardziej unowocześniane. Zainteresowanie panie na pewno zdają sobie z tego sprawę. Ale warto się zastanowić, jakich metod najlepiej użyć, by powiększyć biust? Mamy do dyspozycji na pewno bardzo inwazyjną metodę, czyli operację z wykorzystaniem implantów. Ale mamy również lipofilling. 

Czym jest powiększanie piersi metodą lipofillingu?

Czym jest lipofilling?

To zabieg, który polega na wypełnieniu piersi własną tkanką tłuszczową pacjenta, najczęściej pacjentki. Zwany jest czasami lipomodelingiem, ze względu na sposób, w jaki poprawia wygląd biustu. Skąd najczęściej bierze się taką tkankę? W przypadku kobiet z brzucha czy ud, a także z pośladków. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości. Co jest zaś niewątpliwym plusem zabiegu? To, że własna tkanka tłuszczowa nie może nas uczulić, tak, jak w przypadku zupełnie obcych, sztucznych surowców. Do odessania tłuszczu wymagane jest znieczulenie miejscowe. Składa się ono z soli fizjologicznej, a także z adrenaliny i lidokainy. Tłuszcz pobiera się poprzez wykonane nacięcie. Następnie surowiec podlega oczyszczeniu i dopiero później, metodycznie, wstrzykiwany jest w piersi.

Jak wygląda czas po zabiegu?

Każdy zabieg, także ten z dziedziny medycyny estetycznej, wymaga rekonwalescencji. Dodatkowo warto wspomnieć, że to metoda powiększania piersi dla pań bardziej puszystych, a nie szczupłych. Lipomodeling można powtarzać – co pół roku, zwłaszcza jeżeli pacjentka chce radykalnie powiększyć biust. Cała rekonwalescencja trwa kilka tygodni – czasami jest to miesiąc, czasami dwa miesiące. Koszty tego powiększania piersi oscylują w granicach 10 tysięcy złotych, ale wszystko zależy od miejsca, w którym przeprowadza się zabieg. Może się okazać, że suma wyjdzie większa, ze względu na większy profesjonalizm i doświadczenie. A w końcu o to chodzi. By trafić na specjalistę od medycyny estetycznej i pozwolić sobie na spokój już na poziomie planowania powiększania biustu. To bardzo ważne, zwłaszcza dla pań, które chcą wyglądać idealnie, niezależnie od rozmiaru powiększenia. Wybór gabinetu medycznego będzie w tym przypadku istotną kwestią, o której nie powinno się zapominać w żadnym momencie. Powiększanie piersi musi odbywać się w kontrolowanych warunkach, zwłaszcza za pomocą tej metody. W Warszawie polecamy klinikę Timeless.

7 kształtów piersi – sprawdź, jaki masz kształt biustu i jaki stanik kupić

7 kształtów piersi – sprawdź, jaki masz kształt biustu i jaki stanik kupić

Poznaj różne kształty piersi i sprawdź, jaki możesz do nich dobrać biustonosz - by prezentowały się perfekcyjnie: push-up, bardotkę, a może półgorset? Każdy typ biustu wymaga innego biustonosza, bowiem piersi nie dzielą się tylko na małe lub duże! Odpowiedni dobór biustonosza do kształtu piersi to nie tylko estetyka, ale także Twoje zdrowie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (40 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany