Czym jest mumio himalajskie?

Jej właściwości lecznicze znane są od setek lat, jednak dopiero do niedawna mumio shilajit himalajskie bije rekordy popularności. Popularne zwłaszcza w medycynie alternatywnej, mumio posiada szereg wartościowych dla organizmu właściwości.

czym jest mumio himalajskie

Czym jest mumio?

Mumio wizualnie podobne jest do żywicy i jest pod postacią niewielkich bryłek lub kryształków. Ponieważ nie do końca znane jest pochodzenie mumio, naukowcy podejrzewają, iż są to obumarłe szczątki roślin oraz alg, które dostały się w skaliste zakamarki Himalajów. To właśnie rdzenni mieszkańcy tych rejonów górskich wiele wieków temu odkryli cudowne, lecznicze właściwości mumio, które znalazło swoje zastosowanie również w niektórych obszarach medycyny.

Właściwości mumio shilajit himalajskiego

Mumio posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Jest naturalne i relatywnie niedrogie, dlatego warto, aby stosowały go osoby które chcą wzmocnić kości i stawy. W ubiegłym wieku wykonano szereg badań naukowych, które udowodniły, iż mumio świetnie działa na kości, poprawia ich stan i strukturę. Przyspiesza również zrastanie kości przy złamaniach oraz wspomaga leczenie osteoporozy. Dzięki swojemu unikalnemu, ale i naturalnemu składowi, mumio regeneruje uszkodzone tkanki.
Jednak to nie wszystkie właściwości mumio himalajskiego. Spośród wielu, na uwagę zasługuje również funkcja usprawnienia działania żołądka, jak również łagodzenie stanów zapalnych jelit. Doraźnie mumio może być pomocne przy niestrawności, biegunce czy zaburzeniach trawienia. Świetnie sprawdza się też przy chorobie wrzodowej. W tym przypadku dobrze jest przyjmować mumio wewnętrznie.
Mumio mogą spożywać również osoby z grupy ryzyka zagrożonej cukrzycą – po wielu badaniach okazało się, iż mumio może obniżać poziom cukru we krwi.
W przypadku osób z obniżoną odpornością, w tym w rekonwalescencji i po przebytych chorobach, specjaliści medycyny alternatywnej również wskazują mumio jako środek pomocny w powrocie do zdrowia.

 

Gdzie kupić mumio?

Mumio nabyć można zazwyczaj w sklepach z naturalną, zdrową żywnością oraz w niektórych drogeriach. Dostępne jest również w sklepach internetowych.

 

Czy warto stosować?

Mimo, iż nie jest do końca znane pochodzenia mumio, wielu zwolenników medycyny naturalnej poleca jego stosowanie przy wielu schorzeniach. Niektóre badania naukowe potwierdzają jego korzystny wpływ dla organizmu i funkcjonowania narządów wewnętrznych. Wybór czy stosować ten specyfik warto rozpatrzyć samodzielnie lub po konsultacji z zaufanych lekarzem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (79 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...