Czym jest kredyt konsolidacyjny? Kobiecy poradnik

Kredyt konsolidacyjny to usługa wyróżniająca się na tle innych, szczególnie jeśli porówna się ją z tymi polegającymi na pożyczeniu pieniędzy od banku. Na czym to wszystko polega, gdzie szukać najkorzystniejszych ofert i dlaczego warto to zrobić?

Spis treści:

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Usługa kredytu konsolidacyjnego bazuje na tym, że łączy się ze sobą kilka innych zadłużeń, aby spłacać je łącznie, a nie z osobna. To oferta dostępna dla wszystkich osób, które mają więcej niż jedną pożyczkę. W ramach konsolidacji zespaja się przede wszystkim świadczenia z banków. Bardzo rzadko placówki uwzględniają chwilówki pozyskiwane w odrębnych firmach.

Połączenie kredytów daje coś więcej niż tylko jedną ratę zamiast kilku. Sprawia też, że comiesięczne wydatki są niższe od dotychczasowych. Spłaca się zatem tylko jeden rachunek, a koszty maleją. Oczywiście, przyczynia się to do wydłużenia okresu kredytowania, ale za to znacznie odciąża portfel.

W ramach konsolidacji da się zespoić różne rodzaje świadczeń, w tym kredyty hipoteczne i gotówkowe. Usłudze podlegają nawet debet na koncie czy karty kredytowe. Aktualnie po to rozwiązanie sięga sporo osób, które w przeszłości zaciągnęły pożyczki mieszkaniowe, gdy stopy procentowe były niskie. Sytuacja na świecie sprawiła jednak, że niekiedy raty wzrosły nawet dwukrotnie.

Problem ze spłatą zadłużeń może być powodem do zdecydowania się na konsolidację, ale decyzja musi zapaść odpowiednio wcześnie. Koniecznością do uzyskania konsolidacji jest bowiem zdolność kredytowa, a takową nie dysponują osoby będące w tarapatach finansowych.

Zdolność kredytowa to pojęcie znane każdemu, kto ubiegał się o jakieś świadczenia w banku. Ocenia się ją m.in. na bazie dochodów danego klienta. Ogromne znaczenie ma także to, na podstawie jakiej umowy ten pracuje czy jakie są jego stałe wydatki miesięczne.

Poprzez zdolność kredytową banki oceniają, czy dana osoba będzie w stanie spłacać pożądane zadłużenie. Mocno sprawdzają również historię kredytową, czyli przebieg spłat poprzednich pożyczek. Kredyt konsolidacyjny można wziąć w formie jedynie połączenia rachunków.

Jednak jeśli pozwala na to zdolność kredytowa, to da się zespoić ze sobą kredyty, a do tego dobrać jeszcze środki do wydania na dowolny cel. Jest to spore udogodnienie, szczególnie dla osób zmagających się z nadmiernymi wydatkami w danym okresie. Jak zatem wybrać ofertę dla siebie?

Gdzie można znaleźć kredyt konsolidacyjny dla siebie?

Bankier SMART to portal, na którym można znaleźć aktualne propozycje kredytów gotówkowych konsolidacyjnych (oferty dostępne są na https://www.bankier.pl/smart/kredyty-konsolidacyjne). Witryna składa się z kalkulatora i rankingu. W pierwszej kolejności należy wprowadzić pożądaną kwotę i okres spłaty.

Oferty poniżej zaktualizują się do wprowadzonych informacji i będą do przejrzenia wraz z kluczowymi parametrami, czyli RRSO, kwotą do spłaty i miesięczną ratą. RRSO to główny czynnik wpływający na koszty usługi, więc im niższy, tym lepiej dla klienta.

Jeśli któraś z ofert zainteresuje użytkownika, może on od razu przejść do formularza kontaktowego z bankiem poprzez przycisk „Dalej”. Konsolidację da się pozyskać przez internet, podobnie jak wiele innych usług bankowych. Po załatwieniu formalności i uzyskaniu usługi otrzymuje się dostęp do bankowości online, gdzie śledzi się wszelkie zmiany i kolejne raty.

Bankier SMART oferuje również sporo treści poradnikowych. Znajdują się tuż pod rankingiem najlepszych kredytów konsolidacyjnych. Dotyczą nie tylko łączenia pożyczek w jedną, ale i wielu innych tematów związanych z finansami i pozostałymi produktami bankowymi.

Jeszcze niżej widnieją pytania dotyczące ściśle konsolidacji, a także wyczerpujące odpowiedzi na nie. Można tam przeczytać m.in. o tym, ile trzeba czekać na uzyskanie usługi, jak działa jej mechanizm czy które zobowiązania mu podlegają. Każdy zainteresowany takim świadczeniem powinien zapoznać się z tymi treściami.

Kiedy warto skorzystać z konsolidacji?

Warto starać się o konsolidację, jeśli chce się uporządkować swoje sprawy finansowe i zyskać łatwość w zarządzaniu comiesięcznymi wydatkami. Każda kobieta ma mnóstwo spraw na głowie, a kiedy dochodzą do tego jeszcze liczne rachunki, niekiedy mocno utrudnia to organizację.

Gdy skonsoliduje się kredyty, nie trzeba pamiętać o wielu ratach, a uiszcza się tylko jedną, bardzo wygodną w odpowiednio dopasowanym terminie. To spore udogodnienie dla wszystkich zabieganych i tych, którzy chcą uniknąć przypadkowych opóźnień w spłacie wielu zadłużeń z różnymi datami.

Dobry moment na rozważnie konsolidacji to także czas przed spodziewanym zintensyfikowaniem wydatków. Kiedy np. dziecko udaje się na studia do innego miasta, trzeba przeprowadzić remont mieszkania czy kupić nowe auto, może okazać się, że trudniej będzie spłacać zadłużenia.

Kiedy skonsoliduje się kredyty, rata staje się niższa i łatwiej poradzić sobie m.in. z zakupem materiałów budowlanych czy opłaceniem pokoju dla świeżo upieczonego studenta. Każdy ma swoje własne potrzeby i powinien wiedzieć, kiedy usługa będzie dla niego pomocna lub konieczna.

Poza tym zespojenie kredytów w jeden okazuje się pomocne we wcześniej wspomnianej sytuacji rosnących stóp procentowych. Niektórych zjawisk nie da się przewidzieć. Kiedy kredyty zaczynają przerastać klienta, warto zastanowić się nad połączeniem ich, póki ma się zdolność kredytową.

Konsolidacja jako pomoc w kobiecych wydatkach

Konsolidacja przydaje się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nierzadko uważa się, że to panie mają większą skłonność do nadmiernego wydawania pieniędzy, co same przyznają. W takich sytuacjach konsolidacja może okazać się pomocna, ponieważ zmniejsza comiesięczne rachunki kredytowe i pozwala lepiej zagospodarować wydanie pozostałych środków z wypłaty.

Należy jednak pamiętać, aby starać się odkładać pieniądze i zadbać o poduszkę finansową na nieprzewidziane sytuacje. Takie środki mogą się przydać, m.in. podczas niespodziewanej wizyty u dentysty, awarii sprzętu w domu, zepsutego auta czy choroby. Dają więc one bezcenne poczucie bezpieczeństwa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,64 z 5)
loading... zapisuję głos...