Czym jest dry dating? Bezpieczny trend w randkowaniu zyskuje na popularności

Okazuje się, że przekonanie o tym, że alkohol pomaga w randkowaniu dodając pewności siebie i większej dozy luzu należy włożyć do lamusa. Pandemia, która wielu parom lub osobom poszukującym miłości zablokowała namacalne spotkania sprawiła, że po niej jeszcze bardziej doceniamy kontakt z drugim człowiekiem i to bez specjalnych „wspomagaczy”, bo …na trzeźwo! I tak właśnie narodził się dry dating.

Spis treści:

dry dating podczas lunchu

Co to jest dry dating?

Do niedawna wiele osób nie wyobrażało sobie udanej randki bez alkoholu. Dziś powoli to się zmienia. Dry dating, bo tak nazywa się nowy trend w randkowaniu opiera się na jednej zasadzie – zero alkoholu! Szukanie miłości lub pogłębianie tej nowo powstałej ma więc odbywać się na trzeźwo. W dosłownym tłumaczeniu „dry dating” oznacza „randkowanie na sucho”. Czy taki sposób się sprawdza? Wiele osób twierdzi, że spotkania bez napojów wyskokowych pozwalają lepiej ocenić czy dana relacja rokuje i czy z drugą stroną nadajemy na tych samych falach. To także test czy tzw. „chemia” jest autentyczna. Pod wpływem alkoholu bowiem często mamy wyidealizowany obraz partnera i patrzymy na niego przez różowe okulary. Spotykając się z nim na trzeźwo możemy więc zweryfikować i poddać analizie więcej szczegółów, które naszym zdaniem są kluczowe dla budowania związku, i tym samym podjąć właściwą decyzję.

Jakie są zalety dry dating?

Nie od dziś wiadomo, że alkohol zaburza często postrzeganie drugiej osoby. Efekt? Powtórne spotkanie na trzeźwo z potencjalnym kandydatem może okazać się niewypałem, kiedy okaże się, że bez spożywania procentowych drinków rozmowa zwyczajnie się nie klei. Owszem, alkohol pozwala się nieco rozluźnić, jednak jednocześnie maskuje prawdziwe emocje. Może więc zdarzyć się tak, że jeśli trafimy na osobę o nieszczerych intencjach może ona to przeciw nam wykorzystać. Według zwolenników dry datingu niebezpieczeństwo randkowania pod wpływem alkoholu niesie ze sobą jeszcze jedno ryzyko – może sprawiać, że nie myśląc racjonalnie podejmiemy zbyt pochopną czy  nieodpowiedzialną decyzję. „Suche randki” eliminują to ryzyko. Sprawiają, że na trzeźwo oceniamy sytuację, a co za tym idzie podejmowane przez nas kroki są dobrze  przemyślane. Fani dry datingu przekonują także, że jeśli spotykamy się z kimś od dłuższego czasu  i decydujemy na kolejny krok alkohol może zaburzać przyjemność ze zbliżenia. To zatem kolejny argument by wybierać tzw. suche randki.

randka na balkonie

Gdzie się umawiać na dry dating?

Umawiając się na randkę w ciągu dnia zamiast wieczorową porą eliminujemy ryzyko wypicia alkoholu do minimum. W końcu kto spożywa wyskokowe drinki o poranku czy w godzinach południowych? Wiele osób zastanawia się gdzie wybrać się na spotkanie z partnerem na wymarzoną randkę hołdując idei dry datingu. Puby czy kluby z oczywistych względów nie są dobrą opcją. Dlatego jeśli znajomość dopiero kiełkuje najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest miejsce publiczne np. ulubiona kawiarnia. Spotkanie przy kawie i ciastku może być strzałem w dziesiątkę, a zamawiając gorącą czekoladę podniesiemy sobie poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia co może przełożyć się na radość z flirtu. Innym pomysłem są bary ze zdrową żywnością. Zamiast alkoholu można w nich wypić pyszny witaminowy koktajl, który doda nam energii i poprawi samopoczucie. Jeśli z potencjalnym partnerem łączą nas wspólne zainteresowania strzałem w dziesiątkę mogą być miejsca, które dostarczą rozrywki np. kino, escape room czy wypad do Spa. Grunt to kreatywność. Zatem do dzieła!

para trzyma kubki z kawą

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...