Czy warto zrobić lifting HIFU na twarz?
HIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound, czyli technologii wykorzystującej wysoko skoncentrowane wiązki ultradźwięków w zabiegach medycyny estetycznej. Metoda ta jest powszechnie stosowana w zabiegach na ciało i uznawana jest za sposób na uzyskanie efektu liftingu bez konieczności wykorzystania opcji typowo chirurgicznych. Ze względu na możliwości tego zabiegu, nierzadko pada pytanie o opcję jego wykonania w newralgicznych obszarach twarzy. Jak przebiega ten zabieg? Jakie są korzyści z jego wykonania?
Spis treści:
Zabieg HIFU — jak się go wykonuje?
Aby przeprowadzić zabieg medycyny estetycznej, jakim jest HIFU, lekarze wykorzystują specjalny zaawansowany technologicznie sprzęt. Jego istotnym elementem jest głowica, która emituje wspomniane już wyżej wiązki ultradźwięków. Na tym etapie ważne jest ustawienie odpowiednich parametrów głowicy, aby oddziaływała na tkanki na optymalnej głębokości.
Wykonanie zabiegu musi zostać zawsze poprzedzone konsultacją z lekarzem. W trakcie takiej rozmowy ustala się, czy nie zachodzą żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia tej procedury.
Kolejny krok to umówienie się na zabieg. W dniu zabiegu należy przeprowadzić demakijaż twarzy, aby wiązka ultradźwięków mogła oddziaływać na czystą i odkażoną skórę. Na tym etapie konieczne jest także oznaczenie obszarów skóry, które mają zostać poddane oddziaływaniu ultradźwięków. Następnie aplikuje się specjalny żel, który zwiększa przewodnictwo fal ultradźwiękowych i poprawia kontakt głowicy ze skórą.
Ultradźwięki docierają do głębszych warstw skóry, jednocześnie powodując powstawanie mikrouszkodzeń w tkankach. Proces ten powoduje, że w skórze zaczynają odbudowywać się nowe włókna kolagenowe i elastyna, które poprawiają napięcie i jędrność skóry.
Podczas całej procedury dostosowuje się również parametry urządzenia pod kątem intensywności fal i głębokości penetracji tkanek, aby dotrzeć do obszarów, które wymagają interwencji lekarza medycyny estetycznej.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona. U niektórych pojawia się także miejscowy obrzęk i opuchlizna. Zazwyczaj po kilku godzinach tego typu ślady po zabiegu zanikają, a pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków.
Dlaczego warto wykonać zabieg HIFU?
Zazwyczaj po kilku tygodniach, gdy zakończy się etap regeneracji skóry po zabiegu, można zaobserwować pierwsze efekty kuracji HIFU. Pełen rezultat można jednak ocenić dopiero po 2-3 miesiącach od zabiegu.
Wyraźny lifting skóry
Lifting skóry to jeden z pierwszych i najistotniejszych rezultatów, jaki można zobaczyć po przeprowadzeniu omawianej procedury. Jest to jednocześnie efekt, na którym wielu osobom zależy najbardziej ze względu na opadającą i luźną skórę, która wizualnie postarza. Po zabiegu skóra zaczyna się delikatnie unosić i napinać, co wpływa na poprawę owalu twarzy i lepsze zarysowanie linii żuchwy. Można również zauważyć pozytywne zmiany w obrębie podbródka.
Ponadto dzięki temu zabiegowi skóra może dłużej wyglądać młodzież i zdrowiej.
Zmniejszenie liczby zmarszczek
Kolejna zaleta tego zabiegu to możliwość zmniejszenia liczby zmarszczek lub ich wygładzenie. Wspomniane napięcie skóry powoduje, że zmarszczki stają się mniej zauważalne, szczególnie w okolicy ust, czoła i oczu.
Poprawa konturów twarzy
Działanie liftingujące po zabiegu HIFU przyczynia się do lepszego zdefiniowania rysów twarzy i uniesienia skóry tam, gdzie dotychczas miała ona największe tendencje do opadania. Jednocześnie cały efekt zabiegu prezentuje się naturalnie.
Zmiany po liftingu HIFU zachodzą stopniowo, a efektywność całej procedury zależy głównie od kondycji zdrowotnej pacjenta, stanu jego skóry, poziomu zaawansowania już istniejących zmian, wieku oraz od tego, czy pacjent korzystał już wcześniej z zabiegów medycyny estetycznej o działaniu liftingującym. Wpływ na efekt ma także codzienny tryb życia i rutynowa pielęgnacja skóry.
Jeśli rozważasz taki zabieg u siebie, możesz umówić się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy https://bienkowscyclinic.pl/. Lekarz zdecyduje, ile sesji zabiegowych pomoże w uzyskaniu oczekiwanych efektów.
Artykuł sponsorowany.