Czy warto kupować zamienniki perfum?

Każdy z pewnością ma swój ulubiony zapach. Perfumy to częsty dodatek do stylizacji każdego dnia. Nadają ton naszemu nastrojowi. Zapachy cytrusowe i świeże idealnie sprawdzą się podczas ciepłych letnich dni, a zapachy orientalne i korzenne będą świetnym elementem wieczoru oraz zimowych dni. Niektóre perfumy dzięki swojej kompozycji mogą nam nawet subiektywnie dodać pewności siebie. Bez wątpienia jest także to, że nasze nosy lubią ładny zapach i o lepiej przebywa nam się w towarzystwie osób, które ładnie pachną. Perfumy są klasycznym dodatkiem, a jeśli znajdziemy swój sygnaturowy zapach bez wątpienia będziemy z nim kojarzeni.

Czy warto kupować zamienniki perfum

 

 

Czym są perfumy?

Perfumy to substancje/płyny, które mają za zadanie nadać ludziom piękny zapach. W swoim składzie mają olejki zapachowe, środki homogenizujące i wzmacniające oraz rozpuszczalnik, czyli najczęściej etanol. Środki wzmacniające to mało lotne związki chemiczne, które najczęściej nie mają zapachu, ale za to mogą wzmocnić zapach olejków. Natomiast środki homogenizujące mają na celu uzyskanie jednolitego, nierozwarstwiającego się roztworu olejków i innych substancji chemicznych.

Olejki zapachowe, które odpowiedzialne są za zapach perfum pozyskuje się w procesie destylacji parą wodną albo ekstrakcji i zatężenia składników zapachowych z wybranej części roślin. W sklepach możemy znaleźć głównie trzy rodzaje perfum, które różnią się zawartością stężenia olejków zapachowych. Popularna woda kolońska (Eau de Cologne) ma w sobie zaledwie 3–8% olejków zapachowych.

Kolejna pod względem zawartości stężenia olejków jest woda toaletowa (Eau de Toilette) z 5–15% stężeniem. Najdroższa woda perfumowana (Eau de Parfum) zawiera w swoim składzie aż 10–20% stężenia olejków zapachowych. Tworzone są także ekstrakty perfum (Extrait de Parfum), które posiadają stężenie aż 44-60% olejków oraz wody odświeżające (Eau Fraîche) ze stężeniem zaledwie 1-3%.

Znajdziemy także produkt nazywany perfumami właściwymi (Parfum), które mają w swoim składzie zawartość 15-43% olejków. Im większa zawartość stężenia tych olejków tym perfumy będą droższe, a jednocześnie trwalsze. Zapach wody kolońskiej ulatnia się o wiele szybciej niż zapach wody perfumowanej.

 

Czym są zamienniki perfum?

Poza oryginalnymi perfumy możemy także dostać zamienniki perfum. Odpowiedniki perfum różnią się od tych oryginalnych przede wszystkim wyglądem. Flakon zamienników perfum przeważnie jest prostą buteleczką, która dla każdego zapachu jest taka sama. Jednak to zależy od odlewni perfum, niektóre stawiają na flakony imitujące oryginał. Jednak to tylko wygląd i nie wpływa o zbytnio na trwałość i zapach perfum.

Zamienniki perfum są nawiązaniem do oryginalnych zapachów dostępnych na rynku. Specjaliści, którzy tworzą te odpowiedniki wiernie starają się odwzorować zapach oryginalny. Różnice między tymi dwoma zapachami są najczęściej niewyczuwalne. Może się zdarzyć nawet tak, że spodoba nam się bardziej zamiennik perfum niż ich oryginał.

Szukasz męskich perfum na prezent? Sprawdź tutaj →https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-meskie/perfumy-francuskie-meskie/

 

Dlaczego warto wybrać zamienniki perfum?

Powodów, dla których warto wybrać zamienniki perfum jest naprawdę sporo. Ich trwałość jest równie dobra jak trwałość perfum oryginalnych. Ponieważ to w głównej mierze zależy od użytych składników i stężenia procentowego olejków zapachowych możemy odetchnąć z ulgą. Pracownicy, którzy zajmują się produkcją i komponowaniem zamienników perfum z wielką starannością dobierają każdy element zapachu perfum tak, abyśmy mogli cieszyć się nią przez długie godziny.

Bez wątpienia ogromną zaletą zakupu zamienników jest ich cena. Są one o wiele tańsze niż te oryginalne. To właśnie te drugie swoją wysoką cenę zawdzięczają marketingowi, marce oraz fikuśnym flakonikom. Gdybyśmy odjęli te elementy perfumy te kosztowałyby znacznie mniej. Korzystny jest także duży wybór, możemy w swojej toaletce mieć kilka zapachów i w zależności od pory dnia, roku, a nawet naszego nastroju możemy wybrać odpowiednie zapach.

Co jeśli zapach po dłuższym czasie przestanie nam się podobać? Dzięki zamiennikowi nie będziemy mieć wyrzutów sumienia, ponieważ perfumy te są tańsze. Ze spokojem możemy testować najróżniejsze zapachy tak, aby znaleźć dla siebie idealne. Jeśli szukamy prezentu dla naszej wybranki serca to zamienniki perfum damskich będą doskonałym pomysłem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewny czy dany zapach się spodoba.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...