Czy warto kupić odkurzacz pionowy?

Spis treści:

Sprzątanie domu lub mieszkania nieodłącznie związane jest z odkurzaniem powierzchni. Oczywiście nikomu z nas ta czynność nie kojarzy się z przyjemnością, jednak może to wynikać z faktu, że wciąż korzystamy z nieco starszego sprzętu. Wobec tego nie możemy skorzystać ze wszystkich udogodnień i ułatwień, a także znacznie przyspieszyć procesu odkurzania. Wobec tego prawdziwie innowacyjnym rozwiązaniem staje się odkurzacz pionowy. Czy warto w niego zainwestować?

Czy moc ssąca odkurzacza pionowego będzie satysfakcjonująca?

Tradycyjne odkurzacze, z długą rurą znane były ze swojej ponadprzeciętnej mocy ssącej. Dzięki nim można było usunąć zabrudzenia, które „wbiły się” w dywan czy inną powierzchnię. Wobec tego wiele osób nieco sceptycznie podchodzi do zakupu odkurzacza pionowego, obawiając się, że jego moc ssąca nie okaże się w pełni wystarczająca, a tym samym sprzątanie okaże się niedokładne i co gorsza trzeba będzie je powtórzyć. Warto w tym momencie podkreślić, że odkurzacze pionowe na rynku stanowią niezwykle szeroką kategorię. Jeśli więc wybierzemy urządzenie od zaufanego producenta, jak chociażby Xiaomi odkurzacz pionowy, możemy mieć absolutną pewność co do tego, że moc ssąca dalej zachowana będzie na odpowiednim poziomie. Odkurzacze pionowe mają jednak tę przewagę nad modelami tradycyjnymi, że ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Nie musimy się bowiem schylać i dociskać nasadek do powierzchni, za co z pewnością podziękuje nam nasz kręgosłup. Zatem można śmiało stwierdzić, że warto zakupić odkurzacz pionowy, jeśli chcemy utrzymać nieskazitelny porządek, a jednocześnie zadbać o własną kondycję.

Odkurzacz pionowy to przede wszystkim mobilność

Jeśli zastanawiamy się w dalszym ciągu, czy warto kupić odkurzacz pionowy, to weźmy pod uwagę aspekt jakim jest mobilność. Tego typu urządzenia działają w oparciu o akumulator, więc nie jesteśmy ograniczeni kablem. Po drugie, odkurzacze te są niezwykle lekkie i kompaktowe. Dzięki temu manewrowanie pomiędzy pomieszczeniami, będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli, które są ciężkie i dość nieporęczne. Najważniejszym staje się jednak fakt, że za każdym razem nie będziemy musieli schylać się do kontaktu, by wyjąć wtyczkę i przełączyć ją do kolejnego gniazdka. Odkurzacze pionowe są więc urządzeniami niezwykle mobilnymi, a dzięki ich zgrabnej konstrukcji, nie sprawiają również problemu podczas ich przechowywania.

Odkurzacz pionowy i jego funkcjonalność

To, co przemawia na korzyść odkurzaczy pionowych, to również ich dodatkowa funkcjonalność. Obecnie rynek oferuje nam ogromny wybór w zakresie tego typu urządzeń oraz ich dodatkowych możliwości. Można więc nabyć odkurzacz pionowy z funkcją mopowania podłogi, a także taki, który wyposażony jest w dodatkowy system filtracji powietrza. Wówczas urządzenie nie tylko sprząta podłogę, ale jednocześnie oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Bardziej zaawansowane modele działają również w oparciu o technologię cyklonową. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na odseparowanie brudu oraz bakterii od powietrza, które następnie wypuszczane jest na zewnątrz. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę również względy estetyczne. Odkurzacze pionowe mogą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie LED w różnych kolorach, które sprawi, że sprzątanie będzie po prostu stylowe.


materiał sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...