Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał?

Zaczęliście się dopiero spotykać. Jest świetnie, ale… Ale wiesz o bagażu, który wniósł do Waszego związku. Zdradził swoją poprzednią partnerkę? A może to Ty jesteś ofiarą zdrady? Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał ?

 

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Czy możesz mu zaufać?

Każdy zdrowy związek musi być budowany na zaufaniu. Jednak, żeby to zrobić potrzeba informacji. Jesli sprawa dotyczy poprzedniego związku zapytaj partnera dlaczego zdradził. Oczywiście może podać fałszywe powody i prawdopodobnie nie zorientujesz się, czy kłamie, jednak może to ułatwić podjęcie decyzji.

Podobnie jest, gdy to Ty jesteś ofiarą zdrady. Długoterminowy romans z pewnością inaczej potraktujesz niż jednorazowy błąd pod wpływem alkoholu. Oczywiście zdrada jest zawsze zła i niedojrzała i nie ma dla niej usprawiedliwienia. Istnieją jednak okoliczności łagodzące, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli bardzo kochasz swojego partnera.

Pamiętaj również, że ilość zdrad jest istotna. Osobie, która zdradzała łatwiej jest się usprawiedliwić i zracjonalizować swoje postępowanie. Czy zdradzi ponownie? Tego nie wiadomo. Dla wielu osób sam akt zdrady jest dość traumatycznym przeżyciem i pozwala docenić osobę, którą się kocha, przeraża możliwość jej straty. Czy Zdrada może umocnić związek? Z pewnością nie, ale może w nim obudzić uśpione uczucia. Pytanie, czy Twoje nie znikną?

 

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Jak rozpoznać, czy znowu to zrobi?

Jeśli dopiero budujesz związek, dobrze jest zwolnić. Powstrzymać się nieco z angażowaniem w uczucia.

W przypadku, gdy to Ty byłaś zdradzona pamiętaj, że by budować ten związek dalej potrzebujesz zaufania. W Twoim przypadku nie jest najważniejsza odpowiedź na pytanie czy zdradzi, ale czy uważam, że zdradzi? Odpowiadając na to pytanie będziesz potrafiła określić na ile mu ufasz. Nie ma sensu budować dalszej relacji i swojej przyszłości bez zaufania, ponieważ bez zaufania nie ma miłości i partnerstwa! Bez zaufania pozostanie Ci jedynie ciągłe sprawdzanie, podejrzenia i trzymanie gardy, a nie o to w szczęśliwym związku przecież chodzi!

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Czy możesz zapobiec zdradzie?

Niektóre kobiety sądzą, ze ciągła inwigilacja sprawi, że będą mogły powstrzymać ewentualną zdradę. Inne, że łatwiej będzie im znieść krzywdę, jeśli to nastąpi. Jeszcze inne, że mężczyzna, którego się sprawdza nie odważy się zdradzić. Jeszcze inne stają na głowie, by podobać się partnerowi, spełniać jego zachcianki. Chcą stać się idealnymi kobietami. W końcu jeśli mężczyzna będzie miał siódmy cud świata w domu nie będzie oglądał się za innymi.

Ani jedna, ani druga metoda się nie sprawdzi, a obie mogą jedynie unieszczęśliwić. Świat pełen jest zdradzających facetów, ale również pełen tych wiernych, którzy z pewnością docenią to, jaka jesteś! Bez poprawek i bez zastraszania! Nie skazuj się na nieszczęśliwy związek, tylko dlatego, że komuś nie ufasz.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (201 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. AnnaKwasniak  7 października 2015 09:15

  Świetny artykuł, mam nadzieję, że mąż nigdy mi takiego numeru nie wywinie 😛

  Odpowiedz
 2. martucha180  7 października 2015 10:17

  Wg mnie jak ktoś raz zdradził, to zrobi to ponownie.

  Odpowiedz
 3. Kmakolagwa  7 października 2015 10:36

  Świetny artykuł. Myślę, że jak ktoś raz zdradził to na pewno zrobi to ponownie. Podziwiam ludzi, którzy są w stanie wybaczyć zdradę.

  Odpowiedz
 4. bbo  7 października 2015 11:54

  Zakazany owoc przecież tak bardzo kusi…

  Odpowiedz
 5. Gocha  7 października 2015 12:49

  Mnie się wydaje, że jeśli ktoś zdradził raz to albo odejdzie od nas bo znalazł nową miłość albo powtórzy to jeszcze raz

  Odpowiedz
 6. kobiecymokiem  7 października 2015 14:23

  Jeśli ktoś raz zdradził zrobi to ponownie.

  Odpowiedz
 7. martus2833  7 października 2015 17:09

  Chyba nie byłabym w stanie wybaczyć zdrady.

  Odpowiedz
 8. Żanett  8 października 2015 07:35

  Ja też uważam, że jeśli ktoś zdradził raz, to zrobi to ponownie. Druga sprawa, to kwestia wybaczenia zdrady – ja osobiście nigdy bym nie wybaczyła. Moim zdaniem, jeśli się kogoś kocha, a co za tym idzie, szanuje, to nawet nie dopuszcza się, nie stwarza czy wręcz unika sytuacji, w której mogłoby – potencjalnie – dojść do zdrady. Bo ten, kto taki jest, zawsze znajdzie okazję. Świat niestety stanął na głowie i dzieją się rzeczy, które kiedyś nie były akceptowane społecznie, przez co ludzie mieli trochę więcej wstydu, dbali o własną opinię i bali się konsekwencji swoich czynów. Niestety obecnie człowiek stał się poniekąd anonimowy, ma wiele możliwości ukrycia zdrady czy romansu, a przede wszystkim, gdzie się obróci, tam czyha na niego pokusa. Taki świat. Dlatego cenie ludzi, którzy mają własne zasady, nie idą na łatwiznę, nie korzystają z okazji i zanim coś zrobią, pomyślą nie o swojej przyjemności, lecz o tym, czy swoim działaniem nie skrzywdzą drugiego człowieka 🙂

  Odpowiedz
 9. Patriszia  12 października 2015 13:30

  Nie wybaczyłabym zdrady, nigdy.

  Odpowiedz
 10. Aneta  12 października 2015 14:21

  Zdrada to ciężki temat, wszystko zależy od człowieka… Czy wybaczyłabym? Wątpię…

  Odpowiedz
 11. Jaworka  12 października 2015 20:38

  Nie potrafiła bym wybaczyć zdrady

  Odpowiedz
 12. Anita  29 października 2015 22:57

  zawsze siedziałoby to we mnie..

  Odpowiedz
 13. ava  3 listopada 2015 10:58

  Skoro facet zdradził to trzeba go skreślić, by iść dalej 😛 Szkoda nawet czasu na wybaczanie, ratowanie i inne desperacje, przecież efekt drugiej szansy się już zna 🙂

  Odpowiedz
 14. Iwona  16 lutego 2022 21:50

  Ja pruboje to wybaczyć ale jestem już słaba bo mnie to wyniszcza od srodka.Nie potrafię sobie z tym poradzić chociaż go kocham nad życie.Naprawde nie wiem co zrobię bo zdążyło się to tydzień temu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany