Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał?

Zaczęliście się dopiero spotykać. Jest świetnie, ale… Ale wiesz o bagażu, który wniósł do Waszego związku. Zdradził swoją poprzednią partnerkę? A może to Ty jesteś ofiarą zdrady? Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał ?

 

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Czy możesz mu zaufać?

Każdy zdrowy związek musi być budowany na zaufaniu. Jednak, żeby to zrobić potrzeba informacji. Jesli sprawa dotyczy poprzedniego związku zapytaj partnera dlaczego zdradził. Oczywiście może podać fałszywe powody i prawdopodobnie nie zorientujesz się, czy kłamie, jednak może to ułatwić podjęcie decyzji.

Podobnie jest, gdy to Ty jesteś ofiarą zdrady. Długoterminowy romans z pewnością inaczej potraktujesz niż jednorazowy błąd pod wpływem alkoholu. Oczywiście zdrada jest zawsze zła i niedojrzała i nie ma dla niej usprawiedliwienia. Istnieją jednak okoliczności łagodzące, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli bardzo kochasz swojego partnera.

Pamiętaj również, że ilość zdrad jest istotna. Osobie, która zdradzała łatwiej jest się usprawiedliwić i zracjonalizować swoje postępowanie. Czy zdradzi ponownie? Tego nie wiadomo. Dla wielu osób sam akt zdrady jest dość traumatycznym przeżyciem i pozwala docenić osobę, którą się kocha, przeraża możliwość jej straty. Czy Zdrada może umocnić związek? Z pewnością nie, ale może w nim obudzić uśpione uczucia. Pytanie, czy Twoje nie znikną?

 

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Jak rozpoznać, czy znowu to zrobi?

Jeśli dopiero budujesz związek, dobrze jest zwolnić. Powstrzymać się nieco z angażowaniem w uczucia.

W przypadku, gdy to Ty byłaś zdradzona pamiętaj, że by budować ten związek dalej potrzebujesz zaufania. W Twoim przypadku nie jest najważniejsza odpowiedź na pytanie czy zdradzi, ale czy uważam, że zdradzi? Odpowiadając na to pytanie będziesz potrafiła określić na ile mu ufasz. Nie ma sensu budować dalszej relacji i swojej przyszłości bez zaufania, ponieważ bez zaufania nie ma miłości i partnerstwa! Bez zaufania pozostanie Ci jedynie ciągłe sprawdzanie, podejrzenia i trzymanie gardy, a nie o to w szczęśliwym związku przecież chodzi!

Czy ten, kto zdradził będzie zawsze zdradzał? – Czy możesz zapobiec zdradzie?

Niektóre kobiety sądzą, ze ciągła inwigilacja sprawi, że będą mogły powstrzymać ewentualną zdradę. Inne, że łatwiej będzie im znieść krzywdę, jeśli to nastąpi. Jeszcze inne, że mężczyzna, którego się sprawdza nie odważy się zdradzić. Jeszcze inne stają na głowie, by podobać się partnerowi, spełniać jego zachcianki. Chcą stać się idealnymi kobietami. W końcu jeśli mężczyzna będzie miał siódmy cud świata w domu nie będzie oglądał się za innymi.

Ani jedna, ani druga metoda się nie sprawdzi, a obie mogą jedynie unieszczęśliwić. Świat pełen jest zdradzających facetów, ale również pełen tych wiernych, którzy z pewnością docenią to, jaka jesteś! Bez poprawek i bez zastraszania! Nie skazuj się na nieszczęśliwy związek, tylko dlatego, że komuś nie ufasz.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...