Czy świece sojowe są zdrowe? Które świece wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów świec. Te aromatyczne cuda można wytwarzać z różnych substancji – parafiny, stearyny, wosku sojowego i pszczelego. Na co warto postawić? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie wybór powinien paść na świece sojowe. Wosk sojowy, z jakiego wytwarzane są te świece, jest w 100% woskiem naturalnym. Pozyskuje się go z ziaren soi, często wolnej od modyfikacji genetycznej. To sprawia, że świece sojowe są ekologiczne. Wosk ten pachnie sam w sobie – jest to delikatny, słodki, pudrowy zapach i jest on idealną bazą do komponowania z olejkami eterycznymi. Kolejnym dużym plusem jest to, że wosk sojowy nie zawiera żadnych pestycydów ani odżywek, a proces spalania nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji.

Po co korzystamy ze świec?

Wiele osób odpowie- ze względu na wyjątkową atmosferę w domu, jaką tworzą zapalone świece. Inni dodadzą- korzystamy z nich po to, aby podkreślić czas dla siebie i zanurzyć się w wyjątkowej grze świateł. Miłośnicy świec zapachowych odpowiedzą- oczywiście dla delikatnego zapachu, jaki unosi się w mieszkaniu, dzięki zapalonej świecy, ale czy świece zapachowe są zdrowe?

Co decyduje o wyborze świecy?

Niestety często to cena jest głównym czynnikiem decydującym o tym, jaką świecę kupujemy do naszego domu. Pytanie jednak, czy świece zapachowe są zdrowe?

Wybór świec zapachowych tylko ze względu na cenę pada często na świece parafinowe. Wpłynie to negatywnie na nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich. Wiele osób zgadza się w kwestii zanieczyszczenia powietrza, jakie występuje w naszym kraju. Nie mamy wpływu na społeczeństwo jako całość.

Częściowo jednak wpływamy na to, czym oddychamy we własnych domach. Kupując i paląc świeczkę parafinową, dodajemy pięć groszy do unoszącego się w powietrzu dymu. Czy warto więc sugerować się ceną? Zdecydowanie nie. Rodzi się więc pytanie: Które świece są zdrowe?

Czy świece sojowe są zdrowe?

Świece sojowe, podobnie jak świece tradycyjne, lubimy za to, że w połączeniu nawet ze zwykłą, codzienną kolacją, potrafią wywołać niesamowitą i niezapomnianą atmosferę. Płonące świece często wydzielają wspaniałe aromaty, a te zapachy, które przenikają nasze domy i mieszkania, podnoszą nastrój w domu.

Podczas palenia świec sojowych marki AirFlavour.pl nie powstają żadne szkodliwe substancje, dzięki czemu świece te mogą być używane nawet w obecności dzieci lub kobiet w ciąży i nie zaszkodzą alergikom. Wosk sojowy pali się w niższej temperaturze niż wosk parafinowy.

Często podczas palenia zwykłej świecy parafinowej odczuwamy ból głowy, świece sojowe w przeciwieństwie do nich nie powodują migren w trakcie palenia, wszystko dzięki temu, że nie wydzielają szkodliwych substancji. To kolejna ich duża zaleta!

Jeśli więc zdajesz sobie pytanie: Które świece są zdrowe? To już wiesz, że są to świece naturalne, czyli sojowe.

Kolejne zalety świec sojowych

Wosk sojowy uwalniany podczas spalania nie uszkodzi ścian, sufitów i mebli. Mikroelementy z palących się świec parafinowych gromadzą się na ścianach i meblach, powodując ich zabrudzenie. Sadza, która jest obecna w świecach parafinowych do 90%, gromadzi się również na zasłonach, tapicerce i dywanach, wpływając na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Podczas palenia naturalny wosk sojowy nie wytwarza tyle ciepła, co świece parafinowe, ponieważ wosk sojowy topi się w znacznie niższej temperaturze niż parafina. Oznacza to, że świece sojowe są również bezpieczniejsze niż świece parafinowe, ponieważ stopiony wosk jest chłodniejszy niż stopiona parafina.

Naturalny wosk sojowy pali się znacznie dłużej. Chociaż produkty z wosku sojowego są droższe od produktów parafinowych, ze względu na dłuższy czas palenia warto w nie zainwestować.

Podsumowując, jakie świece wybrać?

Tak jak już na samym początku wspomniałam, wybór powinien paść na świecę sojową, która posiada wiele zalet, a przede wszystkim nie jest ona szkodliwa dla naszego zdrowia. Dzięki niej będziemy mogli rozkoszować się pięknym zapachem w pomieszczeniu, nie martwiąc się, że szkodzimy swojemu zdrowiu oraz środowisku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany