Czy stylizacja rzęs może być szkodliwa? Fakty i mity

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs już na dobre wpisało się w ofertę salonów kosmetycznych. U kogo zdecydować się na taki zabieg? Czy rzeczywiście jest on tak szkodliwy dla rzęs?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs już na dobre wpisało się w ofertę salonów kosmetycznych. Nic dziwnego – posiadanie długich i gęstych rzęs kusi niejedną z nas, gdy nawet najlepsza odżywka do rzęs nie pomaga. Niestety wokół tego zabiegu wciąż pojawiają się negatywne opinie, wśród których najczęściej spotkać można te o szkodliwym wpływie takiej stylizacji na nasze naturalne rzęsy czy utrudnieniach w codziennym funkcjonowaniu. Jak jest naprawdę?

prawidłowo wykonana stylizacja rzęs

prawidłowo wykonana stylizacja rzęs

Posklejane rzęsy, nienaturalny wygląd, łamliwość naturalnych rzęs, swędzenie – z takimi efektami możemy jak najbardziej spotkać się przy stylizacjach rzęs. Trzeba jednak od razu dodać, że tylko w przypadku wykonywania stylizacji przez źle wyszkolone i nieodpowiedzialne stylistki, a także przy stosowaniu złej jakości produktów czy niewłaściwym dopasowaniu rzęs. Dlatego tak ważne jest, abyśmy decydując się na stylizację, wybrały właściwy salon. Wtedy będziemy cieszyły się pięknymi i trwałymi rzęsami i nie spotkają nas żadne nieprzyjemności.

Jako edukatorki marki Luxuslashes przykładamy niezwykle dużą wagę do tego, aby uczestniczki naszych szkoleń wyszły z nich z konkretnymi umiejętnościami, dlatego największy nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne. Każda kursantka klei rzęsy pod okiem instruktora.Zależy nam, aby we wszystkich autoryzowanych salonach Luxuslashes wykonywane stylizacje rzęs wyglądały prawidłowo, a więc naturalnie i nie były posklejane.Pamiętajmy, że naszym naturalnym rzęsom szkodzą tylko i wyłącznie stylizacje, w których posklejano nasze naturalne rzęsy. – mówi Magdalena Brzezińska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz w Polsce.

Umiejętności stylistki, do której się wybieramy, są niesamowicie ważne. To od niej  bowiem zależy, czy rzęsy będą posklejane, czy też nie. Prawidłowo wykonana usługa w żaden sposób nie zaburza cyklu życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni. Dlatego sprawdźmy dokładnie rekomendacje i decydujmy się na zabieg tylko u doświadczonej i odpowiedzialnej stylistki.

Równie istotna jest także jakość i zróżnicowanie używanych do stylizacji produktów, bo to od nich zależy  trwałość stylizacji  i nasz komfort użytkowania takich rzęs Podstawą są atestowane produkty.

Jeśli w salonie używa się tylko jednej grubości rzęs, jednego wygięcia i zaledwie kilka długości rzęs, to miejmy świadomość, że możemy wyjść niezadowolone. Nie każdej z nas bowiem będą pasowały podkręcone czy bardzo grube rzęsy. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie stylizacji do urody oraz najwyższej jakości produkty. – mówi Nina Gajewska, szkoleniowiec marek Akzentz i LuxusLashes w Polsce.

Na koniec, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości, obalamy najczęściej pojawiające się mity, pojawiające się przy temacie stylizacji rzęs. Oczywiście pod  warunkiem, że zabieg został wykonany przez profesjonalistów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...