Czy stylizacja rzęs może być szkodliwa? Fakty i mity

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs już na dobre wpisało się w ofertę salonów kosmetycznych. U kogo zdecydować się na taki zabieg? Czy rzeczywiście jest on tak szkodliwy dla rzęs?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs już na dobre wpisało się w ofertę salonów kosmetycznych. Nic dziwnego – posiadanie długich i gęstych rzęs kusi niejedną z nas, gdy nawet najlepsza odżywka do rzęs nie pomaga. Niestety wokół tego zabiegu wciąż pojawiają się negatywne opinie, wśród których najczęściej spotkać można te o szkodliwym wpływie takiej stylizacji na nasze naturalne rzęsy czy utrudnieniach w codziennym funkcjonowaniu. Jak jest naprawdę?

prawidłowo wykonana stylizacja rzęs

prawidłowo wykonana stylizacja rzęs

Posklejane rzęsy, nienaturalny wygląd, łamliwość naturalnych rzęs, swędzenie – z takimi efektami możemy jak najbardziej spotkać się przy stylizacjach rzęs. Trzeba jednak od razu dodać, że tylko w przypadku wykonywania stylizacji przez źle wyszkolone i nieodpowiedzialne stylistki, a także przy stosowaniu złej jakości produktów czy niewłaściwym dopasowaniu rzęs. Dlatego tak ważne jest, abyśmy decydując się na stylizację, wybrały właściwy salon. Wtedy będziemy cieszyły się pięknymi i trwałymi rzęsami i nie spotkają nas żadne nieprzyjemności.

Jako edukatorki marki Luxuslashes przykładamy niezwykle dużą wagę do tego, aby uczestniczki naszych szkoleń wyszły z nich z konkretnymi umiejętnościami, dlatego największy nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne. Każda kursantka klei rzęsy pod okiem instruktora.Zależy nam, aby we wszystkich autoryzowanych salonach Luxuslashes wykonywane stylizacje rzęs wyglądały prawidłowo, a więc naturalnie i nie były posklejane.Pamiętajmy, że naszym naturalnym rzęsom szkodzą tylko i wyłącznie stylizacje, w których posklejano nasze naturalne rzęsy. – mówi Magdalena Brzezińska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz w Polsce.

Umiejętności stylistki, do której się wybieramy, są niesamowicie ważne. To od niej  bowiem zależy, czy rzęsy będą posklejane, czy też nie. Prawidłowo wykonana usługa w żaden sposób nie zaburza cyklu życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni. Dlatego sprawdźmy dokładnie rekomendacje i decydujmy się na zabieg tylko u doświadczonej i odpowiedzialnej stylistki.

Równie istotna jest także jakość i zróżnicowanie używanych do stylizacji produktów, bo to od nich zależy  trwałość stylizacji  i nasz komfort użytkowania takich rzęs Podstawą są atestowane produkty.

Jeśli w salonie używa się tylko jednej grubości rzęs, jednego wygięcia i zaledwie kilka długości rzęs, to miejmy świadomość, że możemy wyjść niezadowolone. Nie każdej z nas bowiem będą pasowały podkręcone czy bardzo grube rzęsy. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie stylizacji do urody oraz najwyższej jakości produkty. – mówi Nina Gajewska, szkoleniowiec marek Akzentz i LuxusLashes w Polsce.

Na koniec, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości, obalamy najczęściej pojawiające się mity, pojawiające się przy temacie stylizacji rzęs. Oczywiście pod  warunkiem, że zabieg został wykonany przez profesjonalistów.

Co robić, by mieć zdrowe rzęsy?

Co robić, by mieć zdrowe rzęsy?

Rzęsy są naturalną barierą chroniącą oko przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dzięki odruchowym mrugnięciom są w stanie w ułamku sekundy zareagować i ochronić gałkę oczną. Dbanie o zdrowie rzęs bezpośrednio przekłada się na zdrowie oka. Oto

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  31 stycznia 2014 20:04

  Podstawa to dobra odżywka do rzęs.

  Odpowiedz
 2. magella87  1 lutego 2014 10:55

  ale okropnie wgladaja te nieprawidlowo zalozone rzesy

  Odpowiedz
 3. amanda28  20 lutego 2014 19:59

  Okropnie to mało powiedziane to jest masakra. A jaką odżywkę byś BBO poleciła ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany