Czy solarium ma negatywny wpływ na włosy?

Wiele Polek zastanawia się czy korzystanie z solarium może zaszkodzić im włosom.  Jest to temat aktualny, ponieważ wraz z nadejściem wiosny odsłaniamy ramiona, nogi i często chcemy poprawić ich wygląd zmieniając odcień skóry. W takim przypadku pomaga nam kilka wizyt w solarium. Czy musimy myśleć wtedy o dodatkowej ochronie włosów? Śpieszymy jak najszybciej z odpowiedzią.

Lampy w solarium działają na włosy tak, jak promienie słoneczne w upalny dzień.  Już 15-minutowy seans jest dla włosów, naprawdę mocnym wyzwaniem. Można go potraktować tak jak 2 godziny plażowania w gorącym słońcu.  Za zniszczenie włosów odpowiedzialne są promienie UVA, które podrażniają włos. Wysuszają go, sprawiają, że staje się coraz słabszy i w rezultacie wygląda coraz gorzej. Niekiedy wypada. Najbardziej podatne na to są włosy blond, siwe, lub rozjaśniane.

Istnieje jednak kilka sposobów jak zabezpieczyć włosy podczas takiej wizyty.

  1. Najważniejsze- związuj włosy.  Idąc do solarium zabieraj ręcznik , którym zwiążesz włosy.
  2. Stosuj odżywcze preparaty z witaminami A, C i D.
  3. Możesz zastosować oliwę z oliwek. która znana jest ze swoich właściwości regenerujących i wygładzających. Jeśli chcesz ochronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem, to wykorzystaj w tym celu olej sezamowy, posiadający w swoim składzie SPF (sun protection factor), naturalny czynnik chroniący przed promieniowaniem UV. Dobre efekty uzyskasz stosując olej z nasion marchewki, bogaty w przeciwutleniacze.

Decydując  się na taki zabieg należy zachować  ostrożność i zastosować się do wyżej wymienionych porad.

autorka: Dorota B.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...