Czy on traktuje mnie poważnie? 9 sygnałów, że facet nie chce stałego związku

Zanim zdecydujesz się na związek, warto sprawdzić, czy Ty i on macie takie same plany i oczekiwania. To pozwoli Ci mieć pewność, że wybranek jest gotowy się zaangażować, i uniknąć rozczarowań.

Spis treści:

Poznałaś kogoś, kto oczarował Cię swoją osobowością a nawet …. wyszukanymi tekstami na podryw.  Wiążesz z nim plany na przyszłość, ale wciąż zadajesz sobie pytanie: „czy on traktuje mnie poważnie ”? Oto 9 sygnałów, że ten mężczyzna nie planuje poważniejszej relacji z Tobą.

piękna kobieta_ czy on traktuje mnie poważnie

Czy on traktuje mnie poważnie? 9 oznak, które powinny Cię zaniepokoić

1. Nie poświęca Ci czasu

Nie musicie spędzać ze sobą każdej wolnej chwili, jeżeli jednak umawianie się na spotkanie z nim przypomina organizowanie wywiadu z gwiazdą estrady… to mamy pewien problem!
To Ty zawsze inicjujesz kontakt, a on ciągle znajduje jakieś wymówki i nie proponuje nic w zamian? A może to on zawsze inicjuje Wasze spotkania – z tym, że tylko wtedy, kiedy jemu to pasuje, a do tego notorycznie się spóźnia lub odwołuje spotkania? Cóż, najwyraźniej nie przywiązuje wielkiej wagi do Twoich uczuć…

2. Wysyła mieszane sygnały

On spotyka się z Tobą, przytula i prawi komplementy, wciąż mówi o tym, jak się cieszy, że Cię spotkał… A później nie odzywa się przez trzy tygodnie, zdawkowo odpowiada na Twoje wiadomości, oschle zbywa Cię przez telefon. Wygląda, jakby sam nie był pewien, czego chce. Koniecznie z nim o tym porozmawiaj!

3. Nie wiesz nic o jego życiu

Spotykasz się z nim od jakiegoś czasu, on poznał Twoich przyjaciół czy rodzinę, ale milczy jak zaklęty na temat swoich najbliższych? Może to być oznaką wielu niepokojących rzeczy. Może jest w stałym związku, przebywa w toksycznym emocjonalnie środowisku, z jakiegoś powodu wstydzi się swoich najbliższych, obawia się, że Cię nie zaakceptują… albo po prostu nie wiąże z Tobą planów na przyszłość?

4. Unika pokazywania się z Tobą

Randki w ustronnej knajpce czy w plenerze są romantyczne i mogą sprawić Wam obojgu wiele przyjemności. Jeżeli jednak powtarza się to często, a Ty nabierzesz podejrzeń, że Twój ukochany nie ucieka od miejskiego zgiełku, a po prostu… nie chce przebywać z Tobą w miejscach publicznych, konieczna będzie konfrontacja! A może wysyłasz mu zaproszenia w mediach społecznościowych, a on konsekwentnie je odrzuca, lub usuwa czy odznacza wszystkie zdjęcia z Tobą? To również nie jest oznaką zaangażowania…

5. Nie okazuje uczuć

Nie przejmuj się, jeżeli on nie wyznaje Ci miłości na każdym kroku, a jego pocałunki nie znaczą wiele. Większość facetów czuje się niekomfortowo, mówiąc o emocjach.  Jeżeli jednak przez dłuższy czas wycofuje się lub zmienia temat, gdy tylko rozmowa schodzi na temat uczuć, albo obraca Twoje szczere wyznania w żart, może nie być gotowy na stały związek.
Co innego szczera rozmowa o uczuciach, która często przeraża nawet dorosłe osoby, a co innego mowa ciała. Za pomocą gestów wymyka nam się mnóstwo informacji, które chcielibyśmy ukryć. Jeżeli więc facet natychmiast się odsuwa, kiedy tylko spróbujesz się przytulić czy wziąć go za rękę, to prawdopodobnie albo nie czuje do Ciebie za wiele, albo uczucia go przerażają.

6. Seks – za mało albo za dużo

Trudno oceniać, jak często powinniście chodzić ze sobą do łóżka – każdy scenariusz jest w porządku, dopóki zgadzają się na niego obie strony. Jeżeli jednak spędziliście ze sobą tylko jedną namiętną noc, po czym facet dalej traktuje Cię jak koleżankę, raczej nie ma ochoty na związek z Tobą i musisz się z tym pogodzić. Z kolei jeżeli sypiacie ze sobą często, ale on nie zostaje na noc, nie rozmawia z Tobą za wiele i wykręca się od spotkań… Widocznie taka relacja mu pasuje i nie zamierza jej zmieniać.

7. Nie robi wspólnych planów

Nie musicie od razu planować ślubu, ale jeżeli mężczyzna nie chce rozmawiać nawet o wspólnym Sylwestrze czy pójściu z Tobą na wesele albo weekendowym wyjeździe za miasto, najprawdopodobniej nie planuje z Tobą niczego poważnego.

8. Nie bywa zazdrosny, nie kłóci się

Zbyt dużo zazdrości i kłótni może zniszczyć każdy związek. Paradoksalnie jednak, dobrą relację równie trudno jest zbudować, gdy te elementy w ogóle się nie pojawiają. On nigdy nie jest zazdrosny, a Twoje zarzuty wobec niego spływają po nim jak po kaczce? W takim przypadku odpowiedź na pytanie „czy on traktuje mnie poważnie” niestety brzmi „nie”.

9. Co mówi o swoich byłych?

Zbyt obszerna wiedza o przeszłości partnera potrafi być przekleństwem – lepiej o to nie wypytuj! Jeżeli jednak mężczyzna milczy jak zaklęty i nie chce powiedzieć ani słowa na temat swojego poprzedniego związku, możliwe, że ma z tym jakiś problem. Może wciąż jeszcze nie wygasły jego uczucia do Twojej poprzedniczki?
Można się też zaniepokoić, gdy on idealizuje swoje byłe i porównuje Cię do nich – na Twoją niekorzyść – albo przeciwnie, wylewa swoje żale na ich temat i mówi o nich wyłącznie negatywnie. Zastanów się, czy to możliwe, by miał aż takiego pecha, czy też po prostu… nie da się go zadowolić!

Jeżeli więc zadajesz sobie pytanie „ czy on traktuje mnie poważnie ”… zwróć uwagę, czy któryś z tych sygnałów się pojawia. Pamiętaj, że większość problemów międzyludzkich można rozwiązać poprzez rozmowę. Nie musisz od razu go skreślać – może uda Ci się dowiedzieć, dlaczego tak postępuje? Jeżeli jednak nie będzie chciał porozmawiać z Tobą i rozwiać Twoich wątpliwości, lepiej zakończ tę znajomość. Po co tracić czas, jeżeli Wasze oczekiwania wyraźnie się rozmijają?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  27 listopada 2017 08:16

  Gdyby facet nie dawał znaku życia przez 3 tygodni, nie byłby już moim facetem…

  Proszenie o spotkanie? To jakiś żart chyba 😉
  Jak facetowi zależy, to ZAWSZE znajdzie dla Ciebie czas!

  A nie opowiadanie o byłych, to jak najlepszy objaw…Świadczy o jego klasie i takcie 🙂

  Odpowiedz
 2. kasia87g  27 listopada 2017 15:00

  10 oznak? wystarczy że choćby jedną miał, od razu do widzenia 😀

  Odpowiedz
 3. agasam9  28 listopada 2017 00:01

  :):)

  Odpowiedz
 4. efffciaa  29 marca 2018 14:42

  Moim zdaniem na takiego faceta po prostu szkoda czasu . Jakby na to nie patrzeć , życie jest zbyt krótkie by tracić czas na kogoś kto nas nie chce , albo nie wie czy nas chce – na jedno wychodzi .

  Odpowiedz
 5. Takiejakie  10 września 2019 00:42

  Guzik prawda. Nie ma żadnych 9 syganłów. Większość z nich to psychologiczna bzdura.
  Są różne powody dlaczego ktoś nas nie zapoznaje ze swoją rodziną, ze znajomymi i niewiele o sobie mówi. Niektórzy nie mają rodzin albo pochodzą z rozbitych, mieli nieciekawe towarzystwo i odcięli się od toksycznych ludzi albo większość ich dobrych znajomych wyjechała gdzieś na stałe. Masa powodów dlaczego a nie dlatego, bo nie chcą poważnego związku. Nie każdy o sobie chętnie opowiada. Kwestia przeżyć i charakteru.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany