Czy narożnik sprawdzi się w każdym salonie

Narożniki przez cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten niezwykle wygodny mebel idealnie sprawdzi się w każdym salonie.

To sprawia, że ludzie chętnie go kupują i nie chcą się z nim rozstawać. Doskonałej jakości narożnik można kupić na stronie zeusmeble.pl, więc warto tam zajrzeć i znaleźć idealny mebel dla siebie. Dzięki temu nasz salon zyska zupełnie nowy charakter, a Ty zwiększysz swoje poczucie komfortu. Jednak co warto wiedzieć na temat aranżacji wnętrz z narożnikami w roli głównej?

Jak wybrać odpowiedni mebel?

Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego narożnika, a nie jest to proste zadanie. Zanim wybierzemy się na zakupy, to warto przemyśleć kilka kwestii, które sprawią, że kupimy odpowiedni mebel. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czego akurat potrzebujemy. Musimy przemyśleć, jakie nasz mebel powinien być i czy zależy nam na jego specyficznym wyglądzie. Najlepiej unikać skóry, ponieważ jest ona bardzo niewygodna. Funkcje dekoracyjne mogą pełnić także narożniki tapicerowane, które są o wiele bardziej wygodne.

W dalszej kolejności musimy pamiętać, że wybrany przez nas mebel musi być dopasowany wielkością do pomieszczenia, w którym go ustawimy. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, to dobrze wybrać narożnik rozkładany, który w danej chwili może pełnić odmienne funkcje. Musimy też pamiętać, że mebel nie powinien przytłaczać pomieszczenia, utrudniać poruszania się ani nie może zastawiać żadnego przejścia.

W dalszej kolejności należy się zastanowić nad wyglądem mebla i wybrać odpowiedni styl do całej aranżacji salonu. Musimy pamiętać, że bywa on bardzo reprezentacyjny, więc nie można na nim oszczędzać. Świetnie sprawdzą się narożniki tapicerowane, które nie tylko dobrze się prezentują, ale znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Należy pamiętać, że taki mebel powinien długo pozostać w odpowiednim stanie, więc najlepiej wybierać materiały, jakie będą łatwe w pielęgnacji i odporne na zniszczenie. Narożnik tapicerowany doskonale spełnia te funkcje.

Jak ustawić narożnik w salonie?

To, w który sposób ustawimy narożnik w salonie zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim istotna jest jego wielkość, a także pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić. Zdecydowanie większe pole do popisu mają mieszkańcy dużych przestrzeni. W takiej sytuacji o wiele łatwiej urządzić odpowiednią aranżację. Warto więc zrezygnować z ustawiania mebli pod ścianą. W takiej sytuacji narożnik można śmiało eksponować i ustawiać na środku pomieszczenia. Wyjątek stanowią modele gigantycznych rozmiarów, które mogą zagracić przestrzeń.

Natomiast standardowe narożniki stworzą ciekawe kompozycje i uczynią wnętrze przytulniejszym, jeżeli umieścimy je właśnie na środku salonu.

W mniejszych pomieszczeniach aranżacja z narożnikiem w roli głównej może być nieco trudniejsza, ale nadal możliwa. Wystarczy tylko wszystko dobrze przemyśleć i wybrać odpowiedni mebel. Świetnie sprawdzi się narożnik rozkładany lub z tzw. szezlongiem. Na takich meblach doskonale się wypoczywa, a ich struktura sprawia, że bez problemu zmieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Warto też pamiętać, iż taki mebel bez problemu możemy umieścić pod oknem, a inne części salonu wykorzystamy w bardziej zaskakujący sposób.

Jakie są zalety narożników?

Narożniki mają sporo zalet, o jakich nie każdy pamięta. Przede wszystkim są bardzo uniwersalne, ponieważ świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak również dużych pomieszczeniach. W dodatku zapewniają niezwykły komfort i wygodę, a to sprawia, że bez problemu zastępują sofy i fotele, a nawet kanapy czy łóżka. Narożnik z funkcją spania bez problemu można postawić nie tylko w salonie, ale i w sypialni. Taki mebel idealnie sprawdzi się, gdy przyjadą goście, a nam zabraknie łóżek. Narożnik rozkładany świetnie sprawdzi się i w kawalerce, gdzie mamy do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie. Taki mebel doskonale spełni kilka funkcji, a nie zajmie wiele miejsca, więc na pewno będziemy z niego zadowoleni. Pozwoli nam on przyjąć wielu gości, i w nocy narożnik z funkcją spania idealnie zastąpi łóżko. Kolejną ważna zaletą jest fakt, że narożnik tapicerowany daje nam pełną dowolność aranżacji, a o jego ostatecznym wyglądzie decydujemy my, a nie producent. Dzięki temu bez problemu dopasujemy go do wolnej przestrzeni w pomieszczeniu i stworzymy wymarzone wnętrze.

Jak odmienić pomieszczenie z pomocą narożnika?

Narożnik tapicerowany ma ogromną moc aranżacyjną, której może nie doceniać wiele osób. Tak naprawdę tej jeden mebel może odmienić nasze wnętrza. Narożnik z funkcją spania w dowolnej chwili może zamienić salon w sypialnię lub na odwrót. To ucieszy wiele osób, które nie dysponują wieloma wolnymi pomieszczeniami w swoim lokum. Warto też pamiętać, że narożnik rozkładany prezentuje się znacznie lepiej niż sofa czy kanapa, a w dodatku gwarantuje nam o wiele więcej miejsca. To sprawi, że w niewielkim salonie nagle zyskujemy więcej miejsc dla naszych gości. Dlatego warto się zdecydować na tego typu narożniki tapicerowane, a bez problemu odmienimy nasze wnętrza.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kamila  30 lipca 2019 08:34

    Super!

    Odpowiedz
  2. Karolina  29 sierpnia 2019 15:22

    Moim zdaniem tak. Mam niewielki salon, więc narożnik gala collezione pełni funkcję wypoczynkową oraz jako miejsce spania dla gości. Łatwo się go rozkłada, to solidna skóra. Dzięki właściwej pielęgnacji będzie nam służył wiele lat

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany