Czy Miss i makijaż to nieodłączne elementy? Melisa Raouf jako pierwsza w historii weszła do finału Miss Anglii bez makijażu!

Obowiązujące kanony piękna przyzwyczaiły nas do tego, że zdecydowana większość kobiet na co dzień nosi makijaż. Eleganckie gale, ważne uroczystości, czy wydarzenia to powód, by zrobić sobie nawet jego mocniejszą wersję, czyli makijaż wieczorowy. Tymczasem Melisa Raouf właśnie przeszła do finału Miss Anglii bez grama makijażu. W dzisiejszych standardach jest to tak odważny krok, że piszą o tym media na całym świecie. Po raz pierwszy w całej historii tak dużych konkursów piękności pojawiła się kobieta bez makijażu.

Melisa Raouf to niespełna dwudziestoletnia kobieta, która właśnie dostała się do finału Miss Anglii. O Melisie zrobiło się głośno na całym świecie, ponieważ ta odmawia nakładania makijażu. W wersji całkowicie saute ubiega się o tytuł najpiękniejsze Brytyjki. To pierwsza uczestniczka w historii konkursu, która zdecydowała się podjąć taką decyzję.

Zdjęcie Ołeny Zełenskiej na okładce “Vogue” wywołało kontrowersje. Na odpowiedź tysięcy kobiet nie trzeba było długo czekać – #Sitlikeagirl

Zdjęcie Ołeny Zełenskiej na okładce “Vogue” wywołało kontrowersje. Na odpowiedź tysięcy kobiet nie trzeba było długo czekać – #Sitlikeagirl

Na okładce najnowszego amerykańskiego “Vogue” pojawiła się Pierwsza Dama Ukrainy, Ołena Zełenska. Zdjęcie okładkowe autorstwa Anny Leibovitz wzbudziło wiele kontrowersji ze względu na sposób… siedzenia Ołeny. Wielu internautów zauważyło, że Pierwsze Damie “nie wypada” siedzieć w taki sposób. Jest to “nieeleganckie” i “niekobiece”. Na odpowiedź kobiet broniących Ołeny Zełenskiej nie trzeba było długo czekać.

Miss bez makijażu

W ponad 90-letniej tradycji wyborów Miss Anglii jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by uczestniczka brała udział w konkursie piękności bez makijażu. W tym roku Melisa Raouf konsekwentnie odmówiła jego stosowania i dotarła aż do finału, gdzie będzie rywalizowała o główną nagrodę z 40 innymi kandydatkami. Daje to pewną nadzieję dla tych z nas, dla których makijaż wydaje się być codzienną koniecznością i przymusem, jednak standardy nie pozwalają nam z niego zrezygnować np. w miejscu pracy.

„Jeśli ktoś jest szczęśliwy we własnej skórze, nie powinien być zmuszany do zakrywania twarzy makijażem. Nasze niedoskonałości czynią nas tym, kim jesteśmy i to sprawia, że ​​każda osoba jest wyjątkowa” – powiedziała Melisa w wywiadzie dla magazynu The Independent.

Presja otoczenia i kanony wmawiają nam, że makijaż jest niezbędnym elementem zadbanej kobiety. Tymczasem, jeśli kochasz swoją twarz bez makijażu, podobasz się sobie i czujesz się pewne, wychodzenie bez makijażu nie powinno być żadnym czynem wymagającym odwagi. Powinno być normą. Jest jednak zupełnie inaczej.

 

Makijaż w pracy

Wiele miejsc pracy w swoim regulaminie ma zapis o estetycznym wyglądzie. Po wgłębieniu się w zasady dress code okazuje się, że chodzi w nim także o makijaż. Zazwyczaj jest to zapis o delikatnym, naturalnym makijażu. Czy kobieta bez niego jest mniej profesjonalna?

Trzymamy kciuki za Melisę podczas finału. Nagłaśnianie takich kroków jest bardzo ważne w drodze do tego, by makijaż stał się wyłącznie naszym prywatnym wyborem, nie koniecznością.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Janka  1 września 2022 11:41

  I bez makijażu jest piękna. Ja nie lubię się mocno malować. Nie mam nawet w swojej kosmetyczce fluidu tylko puder z ecocery. To mi wystarcza do wykonania makijażu.

  Odpowiedz
 2. kosovitz  1 września 2022 15:12

  Super. Nie spodziewałam się tego w konkursie Anglii, ale fajnie być mile zaskoczoną.

  Odpowiedz
 3. Magdalena  1 września 2022 19:19

  Super, może w końcu naturalność wróci do mody 🙂

  Odpowiedz
 4. agasam9  1 września 2022 22:18

  a ja lubię się malować, codziennie robię makijaż bez niego czuję się nieswojo 🙂

  Odpowiedz
 5. arunia  1 września 2022 23:54

  Ważne żeby dobrze się czuć , a naturalność znowu zaczyna być w modzie i to jest moim zdaniem super!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany