Czy Madonna tańczyła w rytmie rosyjskiego disco w Berlinie? Z okazji 63. urodzin gwiazdy rozwiązujemy jedną z zagadek królowej popu

Wszyscy znamy Madonnę Louise Ciccone, która od lat zaskakuje publiczność na wiele różnych sposobów. Ta niekwestionowana królowa popu, która sprzedała najwięcej płyt w historii, kończy dzisiaj 63 lata. Z tej okazji mamy dla Was nieznany epizod z życia gwiazdy.

Czy Madonna tańczyła w rytmie rosyjskiego disco w Berlinie

Madonna uczestniczy w premierze swojego filmu „Mądrość i seks” podczas 58. Festiwalu Filmowego Berlinale w Zoo Palast. Berlin Fot. EAST NEWS

Kultowe miejsce na mapie Berlina – Kaffee Burger

Kaffee Burger to klub, który znajduje się wprawdzie w dzielnicy Mitte, ale od Prenzlauer Berg dzieli go zaledwie kilka kroków. Lokal powstał w tym miejscu już w 1890 roku. Dzisiejszą nazwę zawdzięcza rodzinie Burger, która przejęła go w 1936 i prowadziła działalność do 1979 roku. W latach 70-tych XX wieku spotykała się tutaj bohema Wschodniego Berlina, kontestująca system komunistyczny. Władze nie przepadały za tym miejscem i w 1979 roku zarządziły renowację budynku.
Kaffee Burger wznowił swoją działalność pod koniec lat 90-tych XX wieku, po przekazaniu go nowym właścicielom przez Utę Burger, spadkobierczynię biznesu. Klub bardzo szybko zyskał popularność ze względu na opinię miejsca owianego legendą z czasów NRD. Wystrój lokalu zmienił się jedynie nieznacznie.

Russendisko – muzyka, taniec i film

Wladimir Kaminer, niemiecki pisarz, autor opowiadań, publicysta i didżej rosyjsko-żydowskiego pochodzenia wkrótce po wznowieniu działalności zaczął organizować tu imprezy muzyczno-taneczne pod nazwą Russendisko. Nazwa ta nawiązuje do tomu satyrycznych opowiadań jego autorstwa, wydanych pod tym samym tytułem, w których opisuje życie emigrantów z Rosji. Na podstawie tej książki w 2012 roku nakręcono film fabularny Russendisko.
Film opowiada o trzech kolegach, którzy wyemigrowali z byłego Związku Radzieckiego do Berlina w 1990 roku, gdzie założyli klub z rosyjską muzyką disko. Wladimira Kaminera zagrał Matthias Schweighöfer, uważany za jednego z najbardziej obiecujących niemieckich aktorów ciągle jeszcze młodego pokolenia.

Co łączy Madonnę  z Berlinem, rosyjskim disco i kultowym Kaffee Burger?

13 lutego 2008 roku w Kaffee Burger pojawiła się Madonna. Królowa popu przyjechała na Berlinale, podczas którego w kinie Zoo Palast odbył się premierowy pokaz jej reżyserskiego debiutu Filth and Wisdom (polski tytuł: „Mądrość i seks”).
Mimo że popremierowa impreza miała odbyć się w innym klubie, Madonna ostatecznie wybrała Kaffee Burger jako miejsce eventu, podczas którego nie zaśpiewała. Wystąpił natomiast Eugene Hütz, emigrant ze Związku Radzieckiego – piosenkarz, gitarzysta, didżej, aktor oraz autor tekstów, związany z nowojorską grupą Gogol Bordello uprawiającą cygański punk rock. Artysta zagrał bowiem w filmie Madonny główną rolę.
Czy Madonna zatańczyła w rytmie rosyjskiego disko podczas swojej imprezy w kultowym Kaffee Burger w Berlinie? Tego nie wiemy. Wiadomo za to, że o 2.20 opuściła lokal, udając się do hotelu Regent. Rano, o 9.35 natomiast odleciała z lotniska Tempelhof prywatnym odrzutowcem w sobie tylko znanym kierunku. Był 14 lutego 2008 roku. Walentynki.
Autor: Marek Defée
Tytuł i śródtytuły: redakcja
Opublikowany fragment pochodzi z tekstu zamieszczonego na fanpage:  OffBerlin. Przewodnik alternatywny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...