Czy korzystanie z diet pudełkowych się opłaca? Ujawniamy prawdę

W ostatnich latach można zauważyć duże zmiany na talerzach Polaków. Jemy zdrowiej, rozsądniej.

Coraz więcej osób decyduje się na przykład na wyłączenie niektórych produktów ze swojego jadłospisu, co pozwala im lepiej się czuć, a czasem nawet pożegnać uciążliwe dolegliwości zdrowotne powodowane obecnością alergenu w ich codziennym jedzeniu. Oznacza to, że przechodzimy na dietę, niekoniecznie z powodu wagi. 

Bardzo praktyczną i coraz bardziej popularną opcją wśród Polaków jest korzystanie z dietetycznych cateringów, tak zwanych diet pudełkowych. Nie jest to już usługa tylko dla najbogatszych lub odchudzających się, a po prostu, jedna z opcji, jaką możemy wybrać zastanawiając się nad swoją dietą. Dzięki codziennym dostawom świeżych, gotowych do jedzenia posiłków oszczędza się na pewno wiele czasu, ale czy to się opłaca? 

Domowe czy pudełkowe? Porównujemy ceny.

Przeglądając oferty firm zajmujących się przygotowaniem i dostawą cateringów dietetycznych (np. w wyszukiwarce cateromarket.plłatwo można się zorientować, że cena za miesiąc korzystania z takiej usługi to od około 1000 zł do 3000 zł. Średnio za dzień diety standardowej lub wegetariańskiej płaci się 50-65 złotych. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo dużo.  

Żeby jednak ocenić sprawę naprawdę rzetelnie, należy porównać te kwoty z naszymi normalnymi wydatkami na jedzenie. Oczywiście uwzględniając fakt, że sama decyzja o przejściu na dietę zazwyczaj łączy się z dodatkowymi kosztami zmiany nawyków żywieniowych. Każdy, kto choć raz próbował zamienić codzienną bułkę na sałatkę owocową, wie o czym mowa.

Do kwoty wydawanej na same zakupy należy doliczyć jeszcze rachunki za gaz, wodę i prąd (a przynajmniej ich część), bo jak wiadomo, gotowanie i zmywanie również generuje koszty.  Dolicz koszty benzyny, dzięki której dojeżdżasz na zakupy, nie zapomnij też o tych kupowanych czasem w biegu przekąskach oraz wyjściach do restauracji. Jesteśmy przekonani, że wynik tych obliczeń nieco Cię zaskoczył. Zapewne różnica między wydatkami na jedzenie domowe, a dietę pudełkową wydawała Ci się większa, niż jest w rzeczywistości. 

Wniosek jest jednak dość jasny. Oczywiście:, gotowanie w domu zawsze będzie nieco tańsze niż zamówienie gotowego cateringu dietetycznego z dowozem pod własne drzwi. Warto jednak wziąć pod uwagę również to, że dieta pudełkowa to ogromna oszczędność czasu i po prostu niesamowita wygoda. Tych kwestii nie da się przeliczyć na pieniądze. 

Na mieście czy w pudełku? Catering dietetyczny oczami zapracowanych.

Nie wolno nam jednak zapomnieć o ogromnej rzeszy ludzi, dla których to właśnie czas jest kluczową kwestią. Planowanie zakupów, podróż do sklepu, wybór produktów, stanie w kolejkach, gotowanie, zmywanie… Dobrze wiemy, że dla wielu zapracowanych znalezienie na to czasu po prostu graniczy z cudem. Każdy marzy o zbilansowanej diecie z ekologicznych produktów, ale co zrobić, gdy czasem zjedzenie ciepłego obiadu w ciągu dnia jest sukcesem? Dobrze wiemy, że ogromna masa ludzi je nieregularnie i niezbyt zdrowo nie dlatego, że nie mają ochoty na zbilansowaną dietę, ale dlatego, że nie mają czasu o nią zadbać.

Rano, biegnąc do pracy gotowa kanapka i kawa (co najmniej 15 zł) lunch w restauracji niedaleko biura (25-30 zł), obiadokolacja ze znajomymi na mieście, albo zakupy w sklepiku osiedlowym, niezbyt przemyślane, takie „na teraz” i…  szybko okazuje się, że dziennie potrafimy wydać sporo ponad 50 zł na jedzenie. A wcale nie są to posiłki wysokiej jakości.
Patrząc na dietę pudełkową z tej perspektywy, jest to opcja nie tylko zdrowsza, bardziej ekologiczna i wygodna, ale także po prostu tańsza

Co nam da catering dietetyczny? 

Catering dietetyczny to świetna opcja dla każdego, kto pragnie oszczędzić czas na robieniu zakupów, obmyślaniu menu i samodzielnym przygotowywaniu posiłków, gotowaniu i zmywaniu. Co również warto podkreślić, jadłospis większości diet składa się z 4-5 posiłków na każdy dzień. Są one zbilansowane, różnorodne, kolorowe, świeże. Sam fakt regularnego jedzenia tak wartościowych dań i przekąsek bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka.

Na polskim rynku istnieje już prawie trzy tysiące firm oferujących catering dietetyczny. Warto wiedzieć, że opcji jest naprawdę wiele: diety odchudzające, oczyszczające, diety sokowe, wegańskie, wegetariańskie, bezglutenowe. Dla tych, co lubią owoce i dla tych, którzy chcą nabrać masy mięśniowej. Dla aktywnych i pracujących w biurach. Dla karmiących mam i dla przygotowujących się do zawodów sportowców, dla alergików i miłośników kuchni świata…słowem, dla każdego. 

Przed zamówieniem diety pudełkowej zazwyczaj wypełnia się szczegółową ankietę, na podstawie której, doświadczony dietetyk układa proponowany  jadłospis. Następnie wystarczy już tylko za pomocą kilku kliknięć myszką za wszystko zapłacić i cieszyć się codziennymi dostawami gotowych potraw pod wskazany adres. 

Warto również wiedzieć, że nie musisz decydować się na korzystanie z cateringu dietetycznego od razu na cały miesiąc. Możesz wybrać krótszy okres czasu, a nawet, zamówić go tylko na wybrane dni!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (95 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  26 lutego 2019 14:13

  Wszystko jedno jaka dieta byle była zdrowa 😉

  Odpowiedz
 2. Tara  27 lutego 2019 08:16

  Dla jednej osoby się opłaca, jednak dla rodziny już jest bardzo droga 🙂

  Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  28 lutego 2019 13:34

  Nigdy nie korzystałam z diet pudełkowych. Nie wydaje mi się by było to zdrowe

  Odpowiedz
 4. justyna  5 lipca 2019 12:39

  Ja korzystam z takiej diety od OptimalFit od tygodnia i się wciągnęłam! Coraz bardziej chce mi się odchudzać, jedzenie nie jest takie ciężkie i mam chęć iść na siłkę nawet po całym dniu w pracy, wcześniej chodziłam taka zamulona i marzyłam tylko o tym, żeby rzucić się na łóżko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany