Czy chrapanie da się skutecznie wyleczyć?

Chrapnie wielu osobom kojarzy się z objawem smacznego i głębokiego snu. Okazuje się jednak, że jest to bardzo niebezpieczna dolegliwość, która może być objawem bezdechu sennego. Ten z kolei często prowadzi do niedotlenienia mózgu, rozwoju nadciśnienia tętniczego, a nawet zawału serca. Chrapania nie należy więc bagatelizować. Czy możliwe jest jego skuteczne i bezinwazyjne wyleczenie?

Chrapanie podczas snu – jak do niego dochodzi i przyczyny powstawania

Chrapanie to nic innego, jak charakterystyczny odgłos towarzyszący głębokiemu oddychaniu. Podczas snu nasze gardło ulega zwężeniu, a ściany górnych dróg oddechowych wyprawiane są w ruch poprzez przepływające przez nie powietrze. Z ust osoby śpiącej wydobywają się głośne dźwięki potocznie nazywane właśnie chrapaniem. Niebezpieczeństwo pojawia się w sytuacji, kiedy dochodzi do zamknięcia drogi przepływu powietrza i chwilowego zatrzymania oddychania.

Osoby, które zauważyły u siebie chrapanie są szczególnie narażone na bezdech senny. Jest to bardzo niebezpieczna dolegliwość, której nie należy bagatelizować. Bezdech senny prowadzić może bowiem do przewlekłego niedotlenienia organizmu, co niesie za sobą bardzo groźne konsekwencje zdrowotne. Chrapanie w takiej sytuacji nie jest więc cechą osobniczą, a niebezpieczną chorobą, którą należy leczyć, aby ustrzec się przed jej negatywnymi konsekwencjami.

Najczęstszą przyczyną chrapania u osób dorosłych jest otyłość. Bardzo często dolegliwość ta występuje także u osób ciepiących na skrzywienie przegrody nosowej, przerost nasady języka i języczka oraz wiotkość podniebienia miękkiego. Chrapanie dotyczy w większości przypadków mężczyzn, którzy są znacznie bardziej od kobiet narażeni na występowanie tej dolegliwości. Mężczyźni posiadają bowiem nieco inną budowę anatomiczną obręczy szyi, w której znajduje się więcej tkanek mogących blokować przepływ powietrza.

Leczenie chrapania i bezdechu sennego w Krakowie

Chrapanie i co za tym idzie bezdech senny na szczęście można skutecznie wyleczyć. Leczenie bezdechu w Krakowie przeprowadzane jest za pomocą fal radiowych przy użyciu cenionego w światowych ośrodkach medycznych lasera Nightlase. Pozwala on na szybkie i bezinwazyjne wyeliminowanie zjawiska chrapania i co za tym idzie zapobieganie występowania bezdechu sennego.

Leczenie bezdechu w Krakowie polega na naświetleniu światłem lasera tkanki miękkiej podniebienia i języczka, co powoduje kontrakcję kolagenu oraz usztywnienie tkanki. W efekcie zniwelowane zostaje chrapanie podczas snu oraz zmniejszone występowanie przerw w oddychaniu, na które są szczególnie narażone osoby chrapiące. Zabieg pozwala odzyskać komfort snu oraz poprawić jakość życia nie tylko osoby chrapiącej, ale także innych domowników.

Już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu większość pacjentów może zauważyć u siebie zdecydowaną poprawę polegającą na zmniejszeniu intensywności chrapania, polepszenie jakości snu oraz samopoczucia po przebudzeniu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zazwyczaj przeprowadza się dwie serie zabiegów. Leczenie bezdechu w Krakowie za pomocą lasera Nightlase nie wymaga podania znieczulenia, może być więc bezpiecznie przeprowadzone u każdej osoby, w tym także u alergików oraz osób wrażliwych na leki.

Partnerem artykułu jest Centrum Harmonia oferująca: leczenie bezdechu Kraków – więcej na GabinetHarmonia.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (80 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...