Czy basen ogrodowy to dobre rozwiązanie na lato?

Przyjemna ochłoda w upalne dni wcale nie musi oznaczać ogromnej dziury w naszym domowym budżecie. Aktualnie dzięki różnorodnym modelom dostępnym na rynku, bez problemu znajdziemy odpowiedni basen ogrodowy, który dopasujemy do naszych możliwości finansowych. Dziś własne centrum ochłody w ogrodzie może mieć każdy z nas – wystarczy do tego wyłącznie skrawek wolnej przestrzeni. Na jakie aspekty zwrócić więc uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup basenu ogrodowego?

Czy basen ogrodowy to dobre rozwiązanie na lato

 

Basen stały czy sezonowy? 

Stały basen ogrodowy to aktualnie symbol luksusu. Jego właściciele mogą pochwalić się prywatną oazą relaksu i spokoju, która z pewnością posłuży rodzinie na co najmniej kilkanaście lat. Warto jednak dodać, że jego budowa stałego basenu wymaga nie tylko odpowiedniej ilości miejsca, lecz także dużego budżetu, a nierzadko – uzyskania pozwoleń. W naszym klimacie sezon na kąpiele pod gołym niebem trwa od dwóch do czterech miesięcy. Dlatego też stałe baseny ogrodowe to dobre rozwiązanie dla pasjonatów pływania, którzy nie boją się słabszej pogody i chłodnej wody. Ci, którzy wolą zrelaksować się w wodzie i nieco się ochłodzić w upalne dni z pewnością korzystają z tego typu udogodnień rzadko, więc utrzymanie basenu może okazać się dla nich niezwykle kosztowne.

Dla osób zażywających kąpieli sporadycznie wyłącznie w celach rekreacyjnych znacznie lepsze będą tak zwane przenośne baseny ogrodowe Nettrading. Te modele możemy szybko uprzątnąć, a ich posiadanie nie wymaga zdobywania żadnych pozwoleń czy ponoszenia kosztów budowy. Rozkładane baseny ze stelażem nie zajmują całej przestrzeni w ogrodzie, co daje nam możliwość na korzystanie z reszty powierzchni w innych porach roku. Baseny ogrodowe to idealne rozwiązanie dla działkowiczów i letnia atrakcja dla dzieci. Pamiętajmy jednak o tym, że te modele, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, dlatego powinniśmy zainwestować w urządzenia czyszczące oraz te podgrzewające wodę.

Czy znasz to nowe wakacyjne hobby? Poznaj mermaiding i zacznij go uprawiać!

Czy znasz to nowe wakacyjne hobby? Poznaj mermaiding i zacznij go uprawiać!

Kiedy wydaje się, że wymyśliliśmy już wszystko, czym tylko można się zajmować w ramach sportowego hobby, przychodzi ktoś, kto o tym nie wiedział i proponuje coś tak niezwykłego, że początkowo trudno w to uwierzyć. Tak

Przenośne baseny ogrodowe – co wybrać? 

Wolnostojący basen ogrodowy to świetne rozwiązanie, które daje nam naprawdę wiele możliwości. Po pierwsze możemy ustawić go w dowolnym miejscu, a jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujemy się go przenieść lub usunąć – to nie będzie problem. Do wyboru mamy kilka przenośnych wariantów, najpopularniejsze z nich to:

  • baseny dmuchane – to zazwyczaj niewielkie modele, które są przeznaczone głównie dla dzieci. Warto dodać, że są to najtańsze dostępne na rynku produkty. Baseny dmuchane możemy rozstawić w kilka minut i w tak samo krótkim czasie usunąć z naszego ogrodu,
  • baseny rozporowe – baseny rozporowe są o wiele bardziej wytrzymałymi wariantami niż ich dmuchane odpowiedniki. Te modele bez problemu pomieszczą od kilku do nawet kilkunastu osób i mogą służyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ceny tego typu produktów są przystępne i rozpoczynają się już od kilkuset złotych,
  • baseny stelażowe – modele stelażowe to najbardziej wytrzymałe konstrukcje basenów ogrodowych. Warto jednak dodać, że są również najdroższe. Baseny stelażowe charakteryzują się specjalnymi ściankami wzmocnionymi metalowym stelażem. Te konstrukcje znajdziemy w wielu kształtach i wymiarach.

Gdzie postawić basen? 

Jedną z ważniejszy kwestii to odpowiednie miejsce dla basenu ogrodowego. Najlepiej, jeśli będzie on znajdował się jak najbliżej domu, choć z drugiej strony powinno być to miejsce możliwie jak najbardziej odosobnione. Pozwoli to np. uniknąć wścibskich spojrzeń zza płotu. Pamiętajmy o tym, że miejsce, w którym ustawimy basen, musi być dobrze nasłonecznione. To właśnie wtedy woda będzie przyjemnie nagrzana, a korzystanie z kąpieli w chłodniejsze dni będzie możliwe.

Jak widać, posiadanie prywatnego basenu w ogrodzie to świetne rozwiązanie na upalne dni, które w lecie bardzo często mają miejsce. Jeśli zainwestujemy w model przenośny mamy pewność, że wakacje, nawet te spędzone w domowym zaciszu będą atrakcyjne.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (60 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Sabinka222  25 sierpnia 2021 16:00

    Fajnym rozwiązaniem jest też wanna spa z hydromasażem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany