Czosnek w mleku dobry nie tylko na przeziębienie, ale także na astmę, rwę kulszową czy impotencję

Zdrowotne właściwości czosnku były znane już w czasach starożytnych. Rozpowszechniony w Chinach i Indiach, uprawiany przez Rzymian, Egipcjan, Greków i Hebrajczyków. W starożytnym Egipcie był nawet przedmiotem kultu religijnego. W XVII wieku stosowany jako lek na dżumę – do naszego kraju trafił dzięki Tatarom.

Ludowa medycyna rozpowszechniła czosnek jako lek na robaczycę, żółtaczkę, tyfus, bóle zębów i głowy, a także choroby serca. Do dzisiaj jest stosowany jako naturalne lekarstwo wspomagające obronę organizmu przed bakteriami i grzybami. Czosnek w mleku stosowany był przez nasze babki nie tylko jako środek wzmacniający odporność, ale również lekarstwo niwelujące objawy infekcji. Ale to nie jedyne właściwości prozdrowotnej byliny. Czy wiesz, że połączenie czosnku z mlekiem jest dobre na impotencję, na przykład? Jeśli chcesz poznać więcej cudownych cech niepozornej rośliny, koniecznie czytaj dalej!

Czosnek w mleku

Źródło: www.unsplash.com

Czosnek w mleku dobry nie tylko na przeziębienie, ale także na astmę, rwę kulszową czy impotencję

1. Dobry na pasożyty

problemy trawienne

Źródło: www.pixabay.com

Jeśli kiedykolwiek w Twojej rodzinie pojawią się problemy z pasożytami (a tak się dzieje często, kiedy dzieci chodzą do przedszkola) w walce z nimi wspomoże czosnek z mlekiem.  Pita regularnie mieszanka zwalcza glisty, owsiki czy tasiemce. Nie zawsze jednak naturalne metody pomagają w pokonaniu tego typu dolegliwości, warto zatem wybrać się na konsultację do specjalisty.

 

2. Walczy z reumatyzmem

masaż

Źródło: www.pixabay.com

 Cierpisz na reumatyzm? Czosnek wykazuje działanie przeciwreumatyczne, zatem szklanka mleka z tą leczniczą byliną zmniejszy obrzęki i stany zapalne stawów. 

 

3. Na problemy z sercem

choroby serca

Źródło: www.pixabay.com

Mikstura z mleka i czosnku obniża również poziom cholesterolu LDL i polepsza pracę układu krwionośnego. Ponadto czosnek wykazuje właściwości przeciwzakrzepowe podobne do aspiryny, a także poprawia elastyczność ścian naczyń krwionośnych, dzięki czemu usprawnia przepływ krwi.

Czosnek w mleku nie tylko na przeziębienie!

 

4. Impotencja

para

Źródło: www.pixabay.com

Intymna sfera Waszego życia w sypialni obumiera? Być może problemem jest impotencja – czosnek może okazać się remedium na tego typu dolegliwości. Zanim wspomożecie się farmakologicznie, warto wypróbować regularne spożywanie czosnku z mlekiem. 

 

5. Zapalenie płuc

czosnek w mleku

Źródło: www.pixabay.com

Zawarty w czosnku ajoen jest pomocny w leczeniu przewlekłych infekcji. Jego stosowanie czosnku udrażnia drogi oddechowe i zbija gorączkę. Przy chorobie płuc warto pić 3 szklanki dziennie czosnku z mlekiem, a zapalenie złagodnieje i znacznie szybciej ustąpi.

 

6. Astma

czosnek w mleku

Źródło: www.pixabay.com

Czosnek to naturalny środek drobnoustrojowy, który sprawi, że objawy astmy staną się łagodniejsze. Wystarczy, że przed pójściem spać będziesz pił mleko z czosnkiem!

 

7. Bezsenność

bezsenność

Źródło: www.unsplash.com

Zawarte w czosnku związki wspomagają rozwój i aktywność probiotyków w organizmie, a to z kolei wpływa kojąco i wyciszająco. Wypity przed snem kubek mleka z czosnkiem „ukołysze” nas do snu.

 

8. Rwa kulszowa

rwa kulszowa

Źródło: www.pixabay.com

 

Ból wynikający z rwy kulszowej może trwać kilka dni przez co jest bardzo dokuczliwy. Utrudnia również wykonywanie codziennych czynności. Mleko z czosnkiem zmniejsza stan zapalny nerwu kulszowego i działa jak środek przeciwbólowy.

9. I oczywiście kaszel

czosnek w mleku

Źródło: www.pixabay.com

Do mikstury wystarczy również dodać kurkumy, a dokuczliwy kaszel zostanie tylko wspomnieniem. Natomiast w połączeniu z miodem zadziała wykrztuśnie.

 

Czy znałaś te wszystkie właściwości czosnku?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  11 stycznia 2020 16:08

  Większość tych właściwości nie znałam.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  12 stycznia 2020 15:22

  Znam te właściwości czosnku i jak go używać ale nie stosuję ze względu na zapach z ust

  Odpowiedz
 3. janka1312  12 stycznia 2020 16:24

  stosuję 🙂

  Odpowiedz
 4. malinowaja  12 stycznia 2020 17:09

  O niektórych nie wiedziałam. Super, chętnie będę stosować ! 🙂

  Odpowiedz
 5. Natusiek  14 stycznia 2020 15:24

  Część właściwości znałam. Jednakże zapach gotowanego mleka z czosnkiem mnie odrzuca. Koszmar z dzieciństwa. Czosnek sam – ok. Mleko samo też ok.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany