Czosnek dla storczyków?! To nie żart, tylko świetna odżywka kwiatowa!

Pielęgnacja storczyków wymaga cierpliwości. Na szczęście istnieją proste sztuczki, dzięki którym szybko można odżywić te piękne kwiaty. Poznaj przepis na skuteczną odżywkę czosnkową do storczyków, Działa na storczyki jak eliksir życia!

Spis treści:

Storczyki to kwiaty, które zdobią wiele mieszkań i domów. Efektowne rośliny są popularnym prezentem. Zachwycają kształtami oraz kolorami kwiatów, dlatego chętnie je kupujemy. Warto jednak pamiętać też o tym, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co zrobić, by piękne kwiaty cieszyły oko dłużej i to dzięki niewielkiemu wysiłkowi? Czy czosnek dla storczyków to dobry pomysł? Podpowiadamy!

czosnek dla storczyków

kolaż własny redakcji, zdjęcia: pinterest.com

Czosnek dla storczyków czyli co rzeczywiście lubią egzotyczne kwiaty?

Storczyki lubią jasne, oświetlone miejsca, np. parapety okienne. Dobrze jest je tam ustawiać, bo dzięki odpowiedniemu nasłonecznieniu rosną wysoko, a ich liście są zielone i błyszczące. W gorące dni lepiej stawiać je jednak nieco dalej od okna, by ochronić je przez zbyt silnymi promieniami słońca. Dobrze jest też wietrzyć pokój w którym stoją, gdyż wymiana powietrza zapobiega gniciu i pleśniom. Najlepiej czują się w temperaturze 13-30 stopni C.

Bardzo ważną kwestią jest ich podlewanie. Orchidee nie lubią zbyt dużego nawilżenia. Należy je podlewać co 4-7 dni, najlepiej rano. Można je od czasu do czasu spryskiwać miękką wodą (przegotowaną i ostudzoną). Najważniejsze, by ich nie przelewać, ani nie zostawiać wody w podstawce – to grozi gniciem korzeni.

Zwykle storczyki nie potrzebują wielu składników odżywczych, ale by ładnie kwitły, można je nieco dokarmić. Nawożenie najlepiej przeprowadzać po zimie i w okresie lata. Poniżej podajemy przepis na całkowicie naturalną, bardzo prostą odżywkę czosnkową do storczyków!

Przepis na odżywkę czosnkową do storczyków

W czosnku znajduje się szereg składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na rozwój storczyków. Mikstura z nim sprawi, że kwiaty będą zdrowo rosły i obficie, długo kwitły, dlatego czosnek dla storczyków jest doskonałym, ekologicznym pomysłem.

Składniki

  • 1 litr wody
  • 3 ząbki czosnku

Przygotowanie i stosowanie

Wodę należy wlać do garnka i zagotować, gdy ostygnie dodać do niej sprasowane ząbki czosnku. Garnek następnie trzeba przykryć i odstawić na 1 dobę. Później można moczyć storczyki w wywarze przez 20-30 minut. Kwiaty należy wstawiać do wody, ale wywaru nie powinno się wlewać do środka donicy. Kurację wystarczy stosować raz w miesiącu, a już po 2 zabiegach będzie widać efekty. Wywar z czosnku musi być świeży! Maksymalny czas przechowywania to 2 dni!

Lubicie storczyki? Jak o nie dbacie?

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (253 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...