Czerwonym kropkom na skórze mówimy: nie! Jak zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji

Zdarza się, że na drodze do gładkiej skóry natrafiają na pewne niedogodności, takie jak podrażnienia i wrastanie włosków. W jaki sposób można ich uniknąć?

Polki lubią dbać o swoje ciało. Depilacja należy do ich codziennych i całorocznych zabiegów pielęgnacyjnych, trudno sobie wyobrazić, żeby miało stać się inaczej. To właśnie dzięki niej mogą poczuć się pięknie i kobieco. Zdarza się, że na drodze do gładkiej skóry natrafiają na pewne niedogodności, takie jak podrażnienia i wrastanie włosków, których jednak, przy właściwej pielęgnacji, można łatwo uniknąć.

Depilacja

Czerwone kropki i podrażnienia nie dodają uroku naszej skórze. Do tego uporczywe swędzenie, przebarwienia i blizny – to efekty wrastających włosków po depilacji. Wrastanie włosów to wynik nieprawidłowej depilacji, kiedy włos nie jest usunięty całkowicie, wraz z cebulką, tylko urywany tuż nad skórą. Skutkuje to zmianą kierunku wzrostu włosa, który nie przebija się przez naskórek i wrasta w głąb skóry. To właśnie wtedy powstaje stan zapalny mieszka włosowego, czemu towarzyszy widoczna wypukłość i bolesne zaczerwienienie. W tej sytuacji musimy wyłuskać niesforny włos za pomocą zdezynfekowanej igły i usunąć go pęsetą, co bywa nieprzyjemne i pozostawia po sobie ślad  w postaci mikrowylewów pod skórą i ciężko usuwalnych przebarwień.

Depilacja na stałe wpisała się do kalendarza kobiecej pielęgnacji. Często traktujemy czerwone kropki na skórze jako zło konieczne, jednak wcale nie musi tak być. Profesjonalnie przeprowadzona depilacja i właściwa pielęgnacja nastawiona na złuszczanie przed i po zabiegu to klucz do sukcesu, czyli gładka  i niepodrażniona skóra na dłużej.

Po pierwsze – peeling i nawilżanie skóry! Konsekwentne złuszczanie warstw martwego naskórka to podstawa w zapobieganiu wrastania włosów. Żeby dostrzec różnicę, peeling należy wykonywać raz  w tygodniu oraz koniecznie na dzień przed planowaną depilacją. Dzięki czemu będzie ona mniej bolesna i skuteczniejsza. Kolejny peeling zaleca się wykonać tydzień po zabiegu, kiedy skóra wróci do swojego normalnego stanu, a podrażnienia znikną. W pielęgnacji ciała najlepiej sprawdza się peeling gruboziarnisty. Peelingowanie powinno być uzupełniane nawilżaniem – by skóra była piękna i gładka, a włoski mogły się przez nią przebić bez problemu. W tych zabiegach swoją rolę świetnie spełniają peeling cukrowy, który złuszcza, wygładza i nawilża skórę oraz masła i balsamy Time for Wax, które dodatkowo opóźniają porost włosów. Uzupełnieniem takiej pielęgnacji, w przypadku kiedy pojawią się zaczerwienienia na wydepilowanej skórze, będzie preparat zapobiegający wrastaniu włosów „Pod włos”. Złuszcza on naskórek przyspieszając proces regeneracji skóry. Należy go stosować punktowo kilka razy dziennie w miejscu, gdzie skóra jest zaczerwieniona. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu wrastających włosków jest skorzystanie z zabiegu depilacji w salonie, gdzie będzie on wykonany profesjonalnie. W ofercie salonów Time for Wax jest jedyny w Polsce wosk – Magic Wax, stworzony na bazie wosku pszczelego i całkowicie naturalny. Jest bardziej elastyczny i skuteczny niż inne bezpaskowe woski, dlatego usuwa nawet włosy o długości 5mm razem  z cebulkami, co wyklucza problem ich wrastania.

Konsekwentna pielęgnacja i korzystanie z profesjonalnych zabiegów depilacji gwarantują wspaniałe rezultaty: metody te sprawią, że czerwone krostki znikną, a my będziemy mogły cieszyć się piękną  i gładką skórą przez długi czas.

  • Peeling Time for Wax Professional 250 ml – 49 zł (dostępne wersje zapachowe: czekolada z poziomkami, żurawina, pomelo, czarna porzeczka)
  • Masło Time for Wax Professional 250 ml – 59 zł(dostępne wersje zapachowe: żurawina, papaja, egzotyczna jagoda, czarna porzeczka)
  • Balsam do ciała Time for Wax Professional 200 ml – 49 zł (dostępne wersje zapachowe: czekolada z poziomkami, żurawina, pomelo, czarna porzeczka)
  • Preparat zapobiegający wrastaniu włosów “Pod włos” Time for Wax Professional 10 ml – 36 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (242 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...