Czerwona szminka – jak malować usta na czerwono w 5 krokach – tutorial

Czerwone, seksowne i uwodzicielskie usta są atrybutem kobiecości. Przykuwają uwagę i robią wrażenie na każdym mężczyźnie. Sprawiają że kobieta postrzegana jest jako intrygująca, seksowna, zmysłowa, tajemnicza i uwodzicielska. Jednak jak malować usta, by spełnić wszystkie te cechy?

Zacznijmy od początku: Usta muszą być najpierw odpowiednio przygotowane do aplikacji pomadki. Usta spierzchnięte nie wyglądają estetycznie, gdy nałożymy na nie czerwoną pomadkę.

Czerwona szminka to must have każdej damskiej kosmetyczki. Dlatego też zapoznaj się z kilkoma krokami malowania ust, tak aby osiągnąć świetny i zmysłowy efekt czerwonych ust. Makijaż krok po kroku jak pomalować usta na zmysłowy kolor czerwony.

Czerwona szminka – jak malować usta na czerwono

1)      KROK 1  – PRZYGOTOWANIE UST

Przed pomalowaniem ust, nie koniecznie na czerwono, ale na każdy kolor należy nałożyć na nie trochę kremu nawilżającego, dzięki któremu łatwiej jest rozprowadzić szminkę na ich powierzchni i lepiej pomalować kontury konturówką do ust.

2)      KROK 2 – PUDROWANIE UST

W bardzo delikatny sposób należy nałożyć na usta puder sypkim lub w kamieniu, do czego  można użyć pędzla do pudru.

3)      KROK 3 – OBRYSOWANIE KONTURU UST

Ten krok należy rozpocząć od środka górnej wargi aż po kąciki ust. Dolną wargę obrysuj od lewej do prawej strony. Do wykonania obrysu wykorzystuje się konturówkę do ust o odcieniu zbliżonym do koloru szminki, tak aby całość wyglądała estetycznie i aby konturówka się nie odróżniała o całości.

4)      KROK 4 – WYPEŁNIENIE UST SZMINKĄ

Za pomącą cienkiego pędzla do ust rozprowadź szminkę, wykonując pełne, zdecydowane ruchy zaczynając od środka górnej wargi do kącików ust, pamiętaj aby nie wyjechać poza ich kontur.

5)      KROK 5 – UTRWALENIE MAKIJAŻU UST

Aby Twój makijaż ust  był trwały i estetyczny należy delikatnie odcisnąć na chusteczce higienicznej pozostałości szminki, dzięki czemu jej nadmiar zostanie skutecznie usunięty. Następnie przypudruj usta przez chusteczkę. Na koniec konieczne powtórne pomaluj usta szminką. Ta metoda wykorzystywana jest w przypadku stosowania szminek w sztyfcie.

 

PRZYDATNE WSKAZÓWKI, gdy zamierzasz pomalować usta na czerwono

Podczas malowania ust w ich rowki może dostać się za dużo szminki, jeśli chcesz temu zapobiec pamiętaj aby podczas malowania nie marszczyć ust.

Nakładaj szminkę  na usta tylko za pomocą cienkiego, ostro zakończonego pędzelka, który możesz kupić w większości drogerii. Takie pędzelek jest niezbędny, pomaga w jej równomiernym i precyzyjnym rozprowadzeniem.

Nierówno wykonany kontur ust wygląda nieestetycznie i nieładnie, a więc maluj go dokładnie i powoli.

Konturówka do ust powinna być dobrze zaostrzona i mieć odcień bardzo podobny do odcienia szminki.

Jeśli górną wargę pokrywa ciemny gęsty wąsik to należy go koniecznie usunąć, możesz to zrobić woskiem kosmetycznym, kremem do depilacji twarzy lub u kosmetyczki. Czerwony kolor szminki spowoduje podkreślenie wąsika, co na pewno nie będzie seksowne i zmysłowe.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (227 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...