Czerwiec 2019 na Netflix – tym razem przedstawiamy filmowe TOP 8

Polubiłyśmy Netflix przede wszystkim za seriale. Tym jednak zaczynają dorównywać również pełnometrażowe filmy, których z każdym dniem przybywa na platformie. Które tytuły będą dostępne od czerwca? Przedstawiamy nasz TOP 8.

Dziś coraz częściej rezygnujemy z programów telewizyjnych na rzecz platform z filmami i serialami. Nie musimy poświęcać ani sekundy reklamom, a także wybór tego, co oglądamy zależy tylko i wyłącznie od nas. Wśród wiodących platform znajduje się z pewnością Netflix, gdzie z każdym dniem pojawiają się nowości, zarówno filmowe, jak i serialowe. Jak maluje się zatem czerwiec na Netflix 2019 pod kątem tytułów kinowych? Zajrzyj do naszego zestawienia i dowiedz się, co oglądać po „Grze o tron”. Możemy zdradzić, że jest wiele dobrych polskich produkcji. To fajne filmy na wieczór – nie tylko letni.

źródło: pixabay.com

Czerwiec 2019 na Netflix – tym razem przedstawiamy filmowe TOP 8

1. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” 1 czerwca

To pierwsza, ale nie ostatnia propozycja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” jak nietrudno się domyślić jest filmem biograficznym opowiadających o losach Lecha Wałęsy. W tytułową rolę wcielił się Robert Więckiewicz.

 

2. „Dreamgirls” 1 czerwca

To film muzyczny z 2006 roku będący adaptacją  broadwayowskiego musicalu. Opowiada o młodych wokalistkach z Detroit, a w rolę jednej z nich wcieliła się Beyonce. Opowieść łączy w sobie kilka historii prawdziwych postaci ze świata muzyki, tyle że połączonych w jedno.

 

3. ” Przypadek” 1 czerwca

Ten obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów polskiego kina. Produkcja o charakterze psychologicznym w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Student Witek, a w tej roli Bogusław Linda spieszy się na pociąg. Czy na niego zdążył? Widz poznaje 3 możliwe kreacje jego losów.

 

4. „Liga Sprawiedliwości” 30 czerwca

A teraz czas na odrobinę fantastyki. Produkcja została oparta na komiksach wydawnictwa DC Comics. Najwięksi superbohaterowie tworzą jedną drużynę, która, jak nietrudno się domyślić – staje do walki o obronę ludzkości.

 

5. „Hotel Transylwania 2” 1 czerwca

Film animowany 3 D o losach upiorów, w których hotelu mieszkać mogą też zwykli śmiertelnicy. Oprócz tego starcia dwóch światów Dracula ma do rozwiązania wielki problem. Obawia się bowiem, że jego wnuk nie odkryje w sobie natury wampira. Postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić.

 

6. „Katyń” 1 czerwca

Zgodnie z obietnicą na Netflixie pojawi się też inna produkcja Andrzeja Wajdy – głośny i poruszający obraz historyczny „Katyń”. To film wojenny przedstawiający zbrodnię katyńską. Wiosną 1940 roku NKWD zastrzeliło 21 768 polskich obywateli, głównie przedstawicieli inteligencji.

 

7. „Zodiak” 8 czerwca

Kryminał Davida Finchera z 2007 roku powstał na podstawie książki Roberta Graysmitha. To historia działającego w latach 60. i 70. XX wieku w San Francisco seryjnego mordercy. Tytułowy „Zodiac” wysyłał do policji zatajone wskazówki dotyczące swoich zbrodni. Do dziś nie został złapany.

 

8. „Powidoki” 1 czerwca

Kolejny film Andrzeja Wajdy, który trafił na platformę Netflix. Opowiada historię malarza Władysława Strzemińskiego,który nie chce tworzyć w duchu socrealizmu. Poza tym nie zgadza się również z ograniczaniem jego twórczej wolności, co usilnie czyni władza.  „Powidoki” otrzymały nominację do Oscara.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...