Czego unikać, wybierając wymarzony smartfon?

Wybierając smartfon dla siebie, musisz mieć świadomość, że prawdopodobnie zwiążesz się z nim na dłuższy czas. O popełnienie błędu nie jest zbyt trudno, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest to jeden z twoich pierwszych telefonów tego typu. Przestrzegając paru prostych zasad, ryzyko pomyłki możesz znacząco ograniczyć.

Czego unikać, wybierając wymarzony smartfon

Po pierwsze: pośpiech złym doradcą

Na targach ABC właśnie zaprezentowano model DEF – producent zachwala produkt, pojawiają się pierwsze, nieśmiałe recenzje i testy użytkowników. Niska cena zachęca do zakupu. Powyższy scenariusz to prosta droga do wyboru tzw. bubla, który w późniejszym etapie użytkowania napsuje krwi i nerwów. Aby cieszyć się z zakupu dobrego smartfona, musi niestety minąć trochę czasu od momentu wydania pierwszych, nierzadko entuzjastycznych recenzji. Pamiętaj, że to użytkownicy są najbardziej wiarygodnym źródłem opinii. Nawet najlepsza recenzja nie wychwyci, że solidnie wyglądająca plastikowa obudowa odpada po pół roku użytkowania, telefon trzeszczy, a podzespoły grzeją się jak włączony piekarnik.

Wszyscy mają Androida? Mam i ja!

Wybór systemu operacyjnego jest równie istotny co wybór modelu smartfona. Android jako pokładowy system operacyjny doskonale sprawdza się w rękach użytkownika znającego jego humory i potrafiącego im przeciwdziałać. Jeżeli stabilność, niezawodność, intuicyjna obsługa są dla ciebie ważniejsze niż 1001 sposobów na zmianę koloru tła w pasku powiadomień, wybierz raczej smartfon z zainstalowanym Windows Phone 8. Alternatywnie poszukaj ofert z niestety dość drogimi iPhone’ami i dedykowanym im systemem iOS – określanym przez producenta jako najbardziej intuicyjny. Podstawowa argumentacja zwolenników Androida stojących w opozycji do WP jeszcze do niedawna dotyczyła ograniczonej liczby aplikacji na tę drugą platformę – obecnie większość tych najchętniej wykorzystywanych znalazła już swoje oficjalne odpowiedniki.

Wygląd to nie wszystko

Nie pozwól, aby ładny wygląd smartfona przesłonił jego parametry techniczne. Mocny procesor (zwróć uwagę na liczbę rdzeni, zegar), ilość pamięci operacyjnej, pojemność pamięci wewnętrznej – w podobnym pułapie cenowym będą to prawdopodobnie wartości zbliżone, mogą więc stanowić dobre kryterium porównawcze pomiędzy poszczególnymi producentami. W dalszej kolejności warto pamiętać o dobraniu optymalnej wielkości wyświetlacza – zbyt mała może ograniczyć komfort przeglądania stron www, z kolei zbyt duży smartfon może stać się niewygodną do noszenia cegłą. Unikaj telefonów ze słabymi bateriami – urządzenie z marnym zasilaniem wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem może nie wytrzymać nawet jednego dnia pracy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,58 z 5)
loading... zapisuję głos...