Czego pragną kobiety… w Dniu Kobiet?

Nie ma wątpliwości, że panie zasługują na uznanie i uwagę każdego dnia. Jednak 8 marca warto zrobić coś więcej i szczególnie je docenić. Pytanie tylko, z czego ucieszą się najbardziej?

Święto jest świetnym pretekstem, by sprawić przyjemność kobietom, na których nam zależy. W końcu następna taka okazja dopiero za 12 miesięcy. Podpowiadamy, co zrobić, by poczuły się naprawdę wyjątkowo.

 

Więcej przeciw niż za

Zapytane o swoje prezentowe życzenia, panie bardziej zdecydowanie wypowiadają się na temat tego, czego dostać nie chcą. 33% kobiet uważa, że najgorszym możliwym podarunkiem są sprzęty domowe i artykuły spożywcze. Z całą pewnością należy więc wystrzegać się żelazek, garnków, wazonów, ale także kawy i słodkości. 15,5% z ponad 3000 pań przepytanych w badaniu Streetcom Polska byłoby zawiedzionych, gdyby wręczono im artykuły higieniczne. Co ciekawe, na trzecim miejscu czarnej listy znalazły się akcesoria erotyczne (13%).

Odpowiedzi dotyczące upragnionych upominków materialnych są nieco mniej jednoznaczne. Prym wiodą zabiegi kosmetyczne (9%). W czołówce pożądanych prezentów znalazły się również tradycyjny bukiet kwiatów (7,4%), ubrania i bielizna (7%), zegarek lub biżuteria (6,3%) oraz perfumy i kosmetyki (6%). Różnice są niewielkie. Jeśli więc zamierzamy się na coś z powyższej listy, dobrze zastanówmy się, jak w podobnej ankiecie odpowiedziałaby osoba, którą chcemy obdarować.

 

Bo okładka ma znaczenie

Czasem niełatwo odgadnąć, o jakim prezencie skrycie marzy kobieta. Jeśli nie mamy pewności, co byłoby najlepszym pomysłem, ratunkiem będzie gustowna oprawa. Skuteczniej nawet niż schowany w niej prezent, może pokazać, jak bardzo nam zależy.

Idealnym rozwiązaniem byłoby własnoręcznie wykonane opakowanie. Szczególnie popisać mogą się tu modelarze i „złote rączki”. Stworzenie pudełka czy torebki przy użyciu materiałów związanych z naszym hobby może dostarczyć sporo radości. W dodatku nada paczce osobisty, emocjonalny charakter.

Co jeśli jednak nie mamy czasu albo odpowiednich zdolności? Nie może być mowy o standardowej torebce kupionej w kiosku czy kwiaciarni. W sukurs przyjdą nam okolicznościowe torebki handmade.– Opakowania na prezenty mogą być malowane ręcznie, brokatowane, zdobione kolorowymi kamykami, suszonymi kwiatami, muszelkami czy wstążkami – mówi Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus – Dzięki temu każda z nich ma niepowtarzalny wzór powstały według pomysłu dekoratorki. Decydując się na takie rozwiązanie możemy wyrazić osobisty charakter upominku i po prostu podarować coś ładnego. Pamiętajmy, że magia prezentu w dużej mierze kryje się w tym, w jaki sposób i w jakiej oprawie go wręczymy.

 

Prezent to nie wszystko

Okazuje się jednak, że ważniejsze dla pań od otrzymania goździka jest poczucie, że ktoś chciał je uszczęśliwić. Według badań CATIBUS, najmilsze damskim sercom są gesty, które niosą ze sobą emocjonalny ładunek. Możliwości jest wiele: przygotowanie jej ulubionego dania, zaproszenie w przyjemne miejsce, czy wycieczka-niespodzianka. Taki wypad jest największym marzeniem co czwartej kobiety. Z kolei romantyczna kolacja to idealny prezent według 10% z nich. Najważniejsze więc, by to, co dajemy było źródłem przyjemnych wspomnień. W przeciwieństwie do materialnych podarków, zostają one z nami na zawsze i nigdy się nie zużywają.

Wydaje się, że bardziej niż to, ile wydamy w dzień kobiet liczy się to, ile wysiłku włożymy w przygotowanie niespodzianki. Szczere, złożone osobiście życzenia, miłe sms-y w ciągu dnia, posprzątanie na błysk mieszkania czy ładnie opakowany drobiazg mogą sprawić więcej radości niż kosztowne prezenty.

Warto wykorzystać Dzień Kobiet, by podziękować za spędzony razem rok. Za wsparcie, za wspólne chwile i za wszystko, czym są dla nas przedstawicielki płci pięknej. Tym bardziej, że wystarczy odrobina wysiłku, by najbliższy 8 marca był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...