Czego nie zmienisz w swoim partnerze? Poznaj 5 cech

Wielu kobietom wydaje się, że pod wpływem miłości do nich każdy mężczyzna zmieni się w ideał. Niestety, nie wszystkie ludzkie cechy da się wykorzenić. Zobacz, czego nie zmienisz w swoim partnerze.

Często wydaje nam się, że miłość potrafi zmienić wszystko. I poniekąd jest to prawda. Niejednokrotnie mamy okazję zobaczyć, jak ktoś z grona naszych znajomych lub rodziny pod wpływem partnera lub partnerki przechodzi prawdziwą metamorfozę. Zanim jednak przystąpisz do prób odmienienia swojego wybranka, zachęcona przykładami z życia wziętymi oraz licznymi bajkami, w których bestia zamienia się w pięknego księcia, powinnaś wiedzieć, że są rzeczy, których wykorzenić się nie da. Czego nie zmienisz w swoim partnerze?

Czego nie zmienisz w swoim partnerze

źródło: pexels.com

1. Jego hobby
Spotkałaś faceta, który wydawał się ideałem. Po spędzeniu z nim dłuższego czasu zauważasz jednak, że gitara zajmuje w jego życiu znacznie więcej miejsca, niż Ty. Wieczorami woli spotkać się z kolegami na jam session, niż zaprosić Cię na randkę, gdy wyskoczy mu koncert, odwołuje wszystkie wasze plany, a w domowym zaciszu wciąż ogląda tutoriale i szlifuje swoją technikę.

Cóż, trafiłaś na pasjonata! Nieważne, czy Twój facet nałogowo gra na gitarze, biega czy układa domki z kart. Jeżeli podporządkowuje swojemu hobby całe życie, znaczy to, że pasja zajmuje pierwsze miejsce w jego sercu. Nie dasz rady tego zmienić. Być może sam kiedyś zmieni hobby lub w naturalny sposób je porzuci, ale to musi być jego decyzja. Inaczej przez całe życie będzie miał do Ciebie żal, a taki związek nie ma przecież najmniejszego sensu.

2. Jego temperament
Podział na introwertyków i ekstrawertyków nie jest tak oczywisty, jak może nam się zdawać. Prawdą jest jednak, że jedni z nas lepiej „ładują baterie” w zaciszu własnego domu, inni zaś wśród ludzi. Jeżeli jedno z Was jest skrajnym ekstrawertykiem, a drugie introwertykiem, po jakimś czasie prawdopodobnie pojawią się problemy.

Czy taki związek da się ocalić? To możliwe pod jednym warunkiem: nie możecie robić wszystkiego razem. Oczywiście introwertyk pod wpływem ekstrawertyka może się trochę otworzyć na świat, a ekstrawertyk pod wpływem introwertyka odnaleźć przyjemność w relaksie we dwoje. Niezależnie jednak od tego, czy co wieczór będziesz się starała wyciągać go na spotkania towarzyskie, czy przeciwnie – zatrzymywała go w domu, by oglądać seriale pod kocem, nie możesz sprawić, by jego temperament całkowicie się zmienił. Uszanuj jego potrzeby i starajcie się wypracować kompromis oraz pozwalajcie sobie nawzajem na to, co sprawia Wam przyjemność. W końcu jesteście parą, a nie bliźniakami syjamskimi.

3. Jego relacje z rodziną
Każda rodzina jest inna, co boleśnie odczuwamy podczas nawiązywania stałego związku. Nagle okazuje się, że jego rodzice są do niego niewiarygodnie przywiązani i starają się monitorować Wasz każdy krok. A może przeciwnie, odmawiają zajęcia się Waszym dzieckiem i jadą na wakacje, czego Twoja mama na pewno by nie zrobiła?

Jeżeli jego relacje z rodziną są toksyczne, możesz mu pomóc i doradzić. Nie próbuj jednak skłócić go z rodziną ani zmieniać sposobu, w jaki się do siebie odnoszą. W każdej rodzinie panują inne zwyczaje. Jeżeli nie masz ochoty widzieć ich tak często, jak on by chciał, niech czasem widuje się z nimi bez Ciebie. Zamiast namawiać i zmuszać jego rodziców, by przejęli obowiązki opiekunów, poproś o to swoją mamę albo miłą sąsiadkę lub zatrudnij nianię. W końcu ślub czy wspólne zamieszkanie nie sprawia, że przestajesz być członkiem swojej rodziny, a rywalizując ze sobą o jego uczucia, wszyscy stracicie.

4. Jego oczekiwania i ambicje
Oczywiście wszystko może się zmienić. Jeżeli jednak Ty marzysz o jak najszybszym ślubie, gromadce dzieci i przeprowadzce na wieś, a on szczerze mówi Ci, że nie ma na to najmniejszej ochoty, nie licz, że to się szybko zmieni. Do takiej decyzji niektórzy dojrzewają latami, a inni nigdy nie docierają do tego etapu w życiu. Być może on po prostu się boi, ale równie dobrze może mieć rację twierdząc, że nie nadaje się na ojca! Nie wchodź więc w stały związek, jeżeli widzisz, że macie całkowicie inne oczekiwania wobec życia. Czy Twój wymarzony scenariusz naprawdę będzie bajką, jeśli Twój ukochany będzie się zmuszał do jego realizacji?

5. Zachowania destrukcyjne
Nałogi, skłonność do agresji, chorobliwa zazdrość… Wszystko to może się zmienić, ale tylko wtedy, jeśli on naprawdę tego chce. Do wyleczenia się z takich tendencji nie wystarczy miłość – potrzebna jest długa terapia, a i ona nie zawsze skutkuje. Jeżeli więc kochasz taką osobę, zastanów się, czy jesteś w stanie przez długi czas, a nawet przez całe życie, wspomagać go w walce ze słabościami – i czy on naprawdę próbuje się zmienić, czy tylko Ci się przypodobać. Jeżeli takie zachowania się powtarzają, uciekaj, zanim przejmie nad Tobą psychiczną kontrolę.

Zobacz też:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...