Czego nie nosić po 50? TOP 5 największych błędów w modzie dla kobiet po 50-tce. Sprawdź, czy je popełniasz!

Spis treści:

Trendy w modzie tak szybko się zmieniają, że czasami łatwo popełnić faux pas. Czasami też w pogoni za modnym wyglądem trochę przesadzamy i popełniamy pełne błędy, które powodują, że nie najlepiej się prezentujemy. Zachęcamy wszystkie kobiety po 50-tce, niezależnie od wieku, by eksperymentowały z modą i nie zamykały się na nią. Ważne jednak, by robić to z klasą. Czego nie nosić po 50? Zobacz TOP 5 największych błędów, które zdarza się popełnić kobietom.

Czego nie nosić po 50?

Nie jesteśmy zwolenniczkami teorii, że kobiety po 50-tce powinny ubierać wyłącznie nudne i poważne garsonki. Można szaleć z trendami i eksperymentować z ubraniami, ale należy zachować umiar i klasę. Czego nie nosić po 50 i jakie błędy w ubieraniu popełniają kobiety? O tym piszemy w poniższym zestawieniu!

TOP 5 największych błędów w modzie dla kobiet po 50-tce

Poniżej znajdziesz 5 rzeczy, których powinnaś unikać, jeśli chcesz wyglądać stylowo i elegancko. Wiele z nich dotyczy kobiet w każdym wieku. Warto się do nich stosować, by czuć się pięknego i kobieco każdego dnia!

Za mały rozmiar

Ubrania oversize cały czas są w modzie, więc nic się nie stanie, jeśli założysz coś w za dużym rozmiarze. Jeśli natomiast postawisz na coś… zbyt ciasnego, możesz wyglądać komicznie. Wiele kobiet kupując ubrania sugeruje się rozmiarem. Chcemy na siłę wcisnąć się w rozmiar S lub w sukienkę sprzed lat. To błąd. Kupuj takie ubrania, w których wyglądasz dobrze, a nie te, które mają na metce rozmiar “S”.

Zniszczone, brudne lub niedopasowane buty

Buty są “kropką nad i” każdej stylizacji. Często jednak nie zwracamy na nie szczególnie uwagi. Zakładamy te, które są wygodne lub te, które mamy na cały sezon. Tymczasem buty mówią bardzo dużo o człowieku. Kobieta, która chce uchodzić za kobietę z klasą nie powinna zakładać zniszczonych i brudnych butów. Zadbaj o to, żeby Twoje zawsze wyglądały porządnie. Wyrzuć te, które są już zniszczone. Nawet, jeśli są bardzo wygodne.

Połyskujące rajstopy

Wiele kobiet cieliste rajstopy traktuje jako dodatek. Nie zwraca szczególnej uwagi na to, by dobrać je perfekcyjnie do odcienia swojej skóry i na to, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Połyskujące rajstopy nie wyglądają dobrze. Nawet, gdyby były najdroższe na świecie, to wciąż będą wyglądać tanio. Wybieraj cieliste rajstopy matowe i w odcieniu najbardziej zbliżonym do swojej skóry.

Bezmyślne podążanie za nowymi trendami

Wiele nowych trendów jest zjawiskowych. Te, które szczególnie nam się podobają, od razu chcemy wcielić w życie. Nie zawsze jednak to dobra decyzja. Ubrania dobieraj tak, by pasowały do Twojej sylwetki i Twojego stylu życia. Nie każdemu pasują szerokie spodnie lub spodnie typu “skinny” albo rozkloszowane spódnice. Kupuj to, w czym wyglądasz dobrze i czujesz się “jak milion dolarów”.

Rezygnacja z niektórych ubrań na rzecz nudnych garsonek

Już dawno mamy za sobą czasy, w których kobiecie czegoś nie wypadało nosić. Oczywiście wraz z wiekiem, nasze stylizacje są skromniejsze – i nic w tym dziwnego – ale nie zamykajmy się na trendy. Kobiety po 50-tce mogą nosić masę różnych ubrań. Nie muszą codziennie zakładać nudnych garsonek. Wprost przeciwnie! Odważnie miksuj trendy i kolory, ale staraj się zachować w tym klasę i elegancję.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...